רוק מתקדם - מדריך עברי - חזרה לעמוד ראשי
Brian Eno - בריאן אינו

רוק מתקדם > אמנים ולהקות חשובים

בריאן אינו (Brian Eno)


חלוץ זרם ה'אמביינט' (Ambient Music), דמות מפתח בהבנת הרוק הבריטי המתקדם המאוחר. בריאן אינו הוא אדריכל של שדות-צליל, לא פחות. לא רק מוסיקאי מוכשר וזמר בעל קול מובחן, אלא גם מפיק מוסיקלי מבוקש -- עבד הרבה עם דיויד בואי, בונו מ-U2 ועשרות אחרים. אמן מולטימדיה, גאון אלקטרוניקה ודמות מסתורית באופן כללי.


בריאן אינו נולד בשנת 1948 במקום ושמו וודברידג', אנגליה. עוד בצעירותו אהב להתעסק עם מכשירי הקלטה שונים, והפך אותם לכלי-נגינה לכל דבר. לאחר השתתפותו בלהקת רוקסי מיוזיק (Roxy Music) המפורסמת ולהקת 801, יצר פסקולים קולנועיים ללא סרטים, נופים ללא תמונות, וידאו-קליפים ללא טלוויזיה. בכל רשימות 'מאה התקליטים החשובים של כל הזמנים' שמור תמיד מקום אחד לפחות לבריאן אינו. גם באלבומיו הפחות-טובים הוא מעניין וחדשני יותר מכל חקייניו הרבים, שמספרם רק הולך וגדל. השפעתו של בריאן אינו על הרוק הבריטי היא עצומה, וקשה למצוא מוסיקאי בשנות השבעים שלא שמע על שמו.


בריאן אינו התפרסם בזכות עבודת הפופ וה'אמביינט' שלו, אבל במחצית הראשונה של שנות ה-70 הוא היה פעיל מאוד בסצינה הפרוגרסיבית, ואלבומי הסולו שלו מהתקופה הזאת מומלצים מאוד.


אודות האתר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים / הספר

Email: uribreitman@gmail.com

Mitkadem.co.il