המדריך העברי לרוק מתקדם
המדריך העברי לרוק מתקדם - חדשות, ביקורות, להקות, מאמרים, ראיונות, ביוגרפיות - כל מה ש'פרוגרסיב'
רוק מתקדם > אמנים ולהקות חשובים > פלאוור קינגס

פלאוור קינגס

The Flower Kings

הרכב רוק מתקדם סימפוני שבדי שנוסד באמצע שנות ה-90, וממשיך להצליח ולהשפיע. הלהקה צמחה בעקבות הצלחת אלבום הסולו של רוינה סטולט (Roine Stolt) מ-1994, תחת השם 'דה פלאוור קינג'. שלד ההרכב הראשוני הוא רוינה סטולט (שירה, גיטרות מובילות), אחיו מייקל סטולט (בס), תומס בודין (קלידים) ומר האסה פרוברג (שירה, גיטרות). בהמשך הצטרף הבסיסט המחונן יונאס ריינגולד, שחיזק את הלהקה באופן משמעותי.

הלהקה הוציאה את אלבומה הראשון ב-1995, תוך שימוש בשפה האנגלית - וזכתה להצלחה יפה. סיבוב הופעות אירופאי מלא התרחב למקומות כמו יפן, דרום וצפון אמריקה. סטולט המשיך להעסיק את עצמו במגוון פרוייקטים פרוגרסיביים, ביניהם להקת 'טרנסאטלנטיק' (Transatlantic), סופר-גרופ בינלאומי שזכה גם הוא להצלחה מסחרית ואמנותית נדירה.


פלאוור קינגז


ההשפעות של פלאוור קינגס ברורות למדי: יס, קינג קרימזון, אמרסון לייק ופאלמר, ג'נסיס, פרנק זאפה ואפילו קצת פיוז'ן בהשפעת מיילס דייויס. המוסיקה איננה אפלה כמו רגעיה הקודרים של קרימזון, ויש גבול לחוש ההומור שלה. אפשר לומר שפלאוור קינגס היא להקת פרוג-רוק נגישה וידידותית לסביבה.


בניית אפוסים היא המלאכה המרכזית של הלהקה, בלי חשש להציג יצירות קונספט דרמטיות באורך של 25 דקות, אלבומים כפולים וכדומה. קשה להאמין, אבל הלהקה הצליחה להחזיק מעמד כבר 20 שנה ולשמור על איכות גבוהה - גם באולפן וגם על הבמה.


פלאוור קינגס הוציאו עד היום 12 אלבומי אולפן, והטובים מביניהם:

Stardust we Are
Stardust We Are
סטארדאסט ווי אר
1997
Banks of Eden
Banks of Eden
באנקס אוף עידן
2012
Unfold the Future
Unfold the Future
אנפולד דה פיוצ'ר
2002

תגובות

***אודות האתר / הספר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים

Email: uribreitman@gmail.com

Mitkadem.co.il