חזרה לעמוד הראשי

המדריך העברי לרוק מתקדם - חדשות, ביקורות, להקות, מאמרים,
ראיונות, ביוגרפיות - כל מה ש'פרוגרסיב'

קנזו (Kenso)

אחת מלהקות הרוק המתקדם החשובות ביותר ביפן. קנזו (או קנסו, תלוי איך מבטאים את השם) מאופיינת בסגנון המכונה לעתים 'פרוגרסיב פיוז'ן' (Progressive Fusion) או בקיצור: פרוג-פיוז'ן.

קנזו משלבת בצורה מצויינת בין רוק, ג'אז ומוסיקה יפנית מסורתית. מנהיג הלהקה, הגיטריסט יושיהיסה שימיזו, כותב את מרבית החומרים (למרות שבמקצועו הוא בעצם רופא שיניים). המוסיקה מלודית, מלוטשת, כתובה היטב, מגוונת, אקלקטית, רב-תרבותית, אנרגטית ובועטת אך גם רגישה לדקויות ובעלת מימד מהורהר.

בלהקת קנזו מנגנים שני קלידנים, והיא ממצה את היתרון הזה במלואו: המוסיקה עשירה בצלילי סינתיסייזרים מגוונים, אפקטים רבים וסולואים וירטואוזיים אך קצרים ותמציתיים.

במדינתם, יפן, הם נחשבים להרכב בעל השפעה ניכרת על סצינת הרוק המתקדם המקומית. בזירה הבינלאומית הם הרבה פחות ידועים, בעיקר בגלל העובדה שהם כמעט ולא מופיעים מחוץ לטוקיו. קנזו פעילה בזירה היפנית מתחילת שנות השמונים, והוציאה 16 אלבומים עד תחילת שנת 2006.

למרות שרוב אלבומיה זכו לביקורות טובות והם אינם מזגזגים ברמתם, עדיף לתפוס את קנזו בהופעה חיה. מומלצים במיוחד האלבומים "אין דה ווסט" (In The West) משנת 1998, או "קן-סון-גו-סו" (Ken-Son-Gu-Su) משנת 2001 שחגג יום-הולדת 25 ללהקה. החומרים של קנזו קשים להשגה, אפילו באינטרנט, ומי שמצליח לאתר גם את הדיוידי המוצלח "הא-רה-קי" (Ha-re-ki) ירוויח הופעה ארוכה ומושקעת.


Kenso in the West
קנזו - אין דה ווסט
Kenso - in the West (1998)

 

אודות האתר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים / הספר

Email: uribreitman@gmail.com

Mitkadem.co.il