חזרה לעמוד הראשי

ביקורת - ערב פינק פלויד בצוותא


מועדון צוותא, חמישה באוגוסט 2004
בהפקת שאול ומיכל גרוסברג

מאת: One Echoe
התפרסם במקור בפורום פינק פלויד בתפוז
6/8/04


הגעתי לאולם צוותא בתל-אביב. הייתה אווירה נחמדה בחוץ: הרבה אנשים עם חולצות של פינק פלויד, מכירת דיסקים, ובכלל - פינק פלויד. זה הרגיש ממש טוב וכיף...התמלאתי גאווה. לקחנו את הכרטיסים, חיכינו קצת בחוץ, נכנסנו...להקת מג'נטיק עלו על הבמה, התחילו עם One of These Days, ביצוע ממש טוב - לדעתי הביצוע הכי טוב שהיה למג'נטיק.

מג'נטיק המשיכו עם Shine On, בחלק הראשון הסולו הראשון היה די עלוב וחסר השקעה...ציפיתי לקצת יותר עוצמה והתאכזבתי קלות, אבל לא נורא. ההמשך היה נחמד, הסוף היה מאכזב למדי. מה שביאס אותי גם שלא הביאו סקסופוניסט שיעשה את הפתיחה ונאלצו להסתפק בקלידים שנתנו הרגשה אחרת.

החלק השני היה יותר טוב לדעתי. הסוף שלו גם איכזב אותי, הם סיימו באקורד בפריטה הפוכה, במקום לסיים כמו שצריך. הביצוע של Wish You Were Here לא היה 'משהו' בכלל, לגיטרת הליווי היה אפקט של קורוס (Chorus) ולא הבנתי למה. זה ממש היה מוזר. הסולו בגיטרה הקלאסית היה בלתי-מושקע (שוב). השירה הייתה די טובה וההמשך היה בסדר. חביב.

יש למג'נטיק עוד הרבה מה ללמוד לדעתי, הם לא השקיעו ממש בפרטים הקטנים. הלהקה סיימה עם השיר High Hopes מהאלבום דיויז'ן בל. ביצוע נהדר לדעתי, השילוב של הפעמון והקלידים היה בדיוק כמו באלבום, אבל הפזמון היה קצת חלש מדי לטעמי. בסוף כשהציגו את הגיטריסט שלהם הייתה לו פשלה עם הקבלים שם, עם הגיטרה...אז הוא לקח גיטרה אחרת וביצע את הסולו עם הסליידר בסוף, שהיה נחמד מאוד. מג'נטיק ירדה - ואז התקיימה הפסקה של כמה דקות כדי שהלהקה הבאה תוכל להיערך לעלייה.

שליחי הבלוז עלו - וכל הקהל התלהב מאוד. אמרתי לעצמי: "שליחי הבלוז - מהם אני מצפה ליותר, להקה ותיקה וכולי". הם התחילו לנגן את "דארק סייד". האמת היא שכל הביצועים היו מצויינים, אציין לשבח במיוחד את The Great Gig In The Sky ואת "טיים" שהיו ממש מעולים. הקלידן שלהם, ניב חובב, מוכשר מאוד לדעתי. הוא שר יפה את "גרייט גיג", ומאוד ריגש אותי. הביצוע ל'טיים' היה חזק, הגיטריסט נתן את כל-כולו. לאחר מכן הם המשיכו עם "החומה": ביצוע מאוד טוב של Another Brick בשני החלקים.
אהבתי את הבית השני, כשכל הקהל בצוותא שר עם הלהקה, כמו מקהלת הילדים באלבום.

שליחי הבלוז בצוותא - פינק פלוידאני זוכר גם את הביצוע לקטע Run Like Hell שהיה באמת יוצא דופן. שליחי הבלוז סיימו עם Comfortably Numb שלדעתי זה השיר שהם הכי פחות השקיעו בו - הם לא שמו לב לפרטים הקטנים, פשוט ניגנו אותו בלי רגש כמעט. האילתור של הגיטריסט, לקראת הסוף, היה טוב מאוד אבל לא התאים להופעה לדעתי...הביצוע רועש מדי. בכל אופן, הלהקה עלתה להדרן וביצעה את Coming Back To Life, גם הוא היה נחמד מאוד.

בסך הכל שליחי הבלוז היו טובים מאוד, ומג'נטיק קצת פחות. ההופעה היתה נחמדה, האווירה ב'צוותא' נעימה מאוד, אחלה קהל. נהניתי מאוד, ועכשיו אני מחכה לפעם הבאה.

ביקורת זו --לא-- נכתבה על ידי אורי ברייטמן (עורך האתר); שמו של הכותב הצעיר מופיע למעלה.
 

לחצו לאתר הרשמי של האירוע - מועדון הרוק הישראלי ומיכל גרוסברג

בהפקת שאול ומיכל גרוסברג

 

השפעת הרוק המתקדם על ישראל

להקת זינגלה

ששת - סופר-גרופ ציוני

קצת אחרת - מפגש פסגה מטורף

שלמה יידוב - הפעם הראשונה

אטמוספירה - פנינה אבודה

צ'רצ'יל ביריחו

 


אודות האתר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים

Email: uribreitman@gmail.com