חזרה לעמוד הראשי

שני לילות של רוק מתקדם

מג'נטיק, סטורמי אטמוספיר, סולסטיס קויל, סימפוזיון

25-26 באוקטובר (שלישי-רביעי) 2005

מועדון מקסים (בית "האוזן השלישית"), קינג ג'ורג' 48 תל אביב

רוק מתקדם - מועדון מקסים תל אביב


דברי המפיק, שאול גרוסברג: ארבע להקות רוק ישראליות המזוהות עם הז'אנר הפרוגרסיבי בארץ (רוק מתקדם) התאחדו לצורך קיום האירוע שהוא אתגר מוסיקלי-אינטלקטואלי. "מג'נטיק" (רוק מתקדם קלאסי משנות ה-70 וחומר מקורי), "סטורמי אטמוספיר" (פרוגרסיב מטאל), "סולסטיס קויל" (פרוגרסיב חדשני עם השפעות מהעבר) ו"להקת סימפוזיון" שהיא אגדה בפני עצמה.


האירוע יתקיים בתאריכים: יום ג' 25.10 ויום ד' 26.10, החל מהשעה 21.00, במועדון הרוק "מקסים" שבבית "האוזן השלישית" החדשה, רח' קינג ג'ורג' 48 תל-אביב. מחיר כרטיס כניסה, שישים שקלים לערב אחד, נקבע בהתאם לחישוב עלות ההפקה, כיסוי הוצאות המועדון (שהן לא מבוטלות) והעובדה שהמוסיקאים הרבים שמשתתפים באירוע צריכים לראות שכר לעמלם. כדי לעודד את הקהל להגיע לכל האירוע, נקבע מחיר כרטיס משולב של 100 שקלים. בהתחשב בעובדה שמדובר בארבע להקות רוק, הרי שעלות הציפייה בכל אחת מהן היא 25 שקלים בלבד, מחיר שאין לו אח ורע בשום מופע רוק של להקה בארץ ובעולם.


כמות הקהל שעשויה להגיע לאירוע הזה היא תעלומה. כל מה שאני יכול להגיד שאירוע מהסוג הזה באמצע שנות ה-70 היה מביא מאות צופים נלהבים. במידה ולאירוע הזה לא תהיה היענות מספיקה, הדבר יחשב לא רק לכישלון כלכלי, אלא גם תעודת עניות לז'אנר כולו.


אנשי קהילת הרוק המתקדם, חברי הפורומים השונים וציבור הצרכנים של הז'אנר עומדים היום למבחן. לא אחת הותקף "מועדון הרוק הישראלי" מילולית בשל העובדה שהוא מפיק מופעי קאוורים ואיננו משחזר את הפקות הרוק המתקדם מהעבר שהפכו לנכסי צאן ברזל בתרבות הרוק המקומית. אז הנה ההזדמנות. אם נצליח, יהיה לזה המשך. "מועדון הרוק הישראלי" נתן תמיד במה ללהקות רוק נועזות וחדשניות שפועלות במחתרת, ושכמה מהן אף זכו בדיעבד לתהילה.


כמה מילים על ההפקה עצמה: הרעיון התחיל להתגלגל כבר לפני כמה חודשים. במהלך הזמן התברר כי הפקת אירוע שבו ישתתפו כמה להקות מהקהילה ביחד הוא מהקשים והמסובכים שניתן לעלות על הדעת. נעשו פניות כמעט לכל להקה פעילה בז'אנר, מתוכן היו כאלו שנתנו תשובה מאכזבת והיו אף כאלו שקבעו להופיע וביטלו מסיבות שונות ומשונות. צירוף מקרים נדיר איפשר את קיום האירוע הזה בתאריכים שנקבעו עם ארבע הלהקות שמשתתפות.


מיותר לציין שהאירוע הזה הוא אחת ההפקות השאפתניות והיוקרתיות של "מועדון הרוק הישראלי". אני פונה לכל חברי הקהילה וחברי הפורומים לא להחמיץ את ההזדמנות ולבוא להשתתף באירוע.

לסיום, תודה גדולה לשיר דויטש שמוכן תמיד לכל קריאה לדגל, לרעיה ולאריק חייט שנרתמו למשימה בדבקות, לרמי פרי שתמיד עוזר ומפרגן וגם יופיע, לידידי בלב ובנפש (למרות פער הגילים בינינו) בועז פלג החרוץ והנאמן, ולכל מי שסייע להפיכת הרעיון למציאות. תגיעו כולכם ותהפכו את האירוע לחגיגה גדולה שתסיים את חופשת חג הסוכות.


עורך האתר, אורי ברייטמן: מתוך ארבע הלהקות שיופיעו, אני מכיר היטב את להקת סימפוזיון - מומלץ ביותר, מוסיקה ייחודית ברמה גבוהה, וללא ספק האטרקציה המרכזית של ההפקה. סולסטיס קויל עושה רוק אלטרנטיבי עם השפעות פרוגרסיביות עקיפות; אלבום הבכורה של סולסטיס קויל שיצא לאחרונה, מוצלח למדי, והלהקה יודעת להופיע על במה. מג'נטיק מבצעת קאוורים טובים, יש לה חומר מקורי מעניין, ובסך הכל זה הרכב טוב עם נסיון רב בהופעות. את סטורמי אטמוספיר אינני מכיר ולכן אינני יכול להמליץ על המופע שלהם. בסך הכל האירוע נשמע מעניין, וכדאי להגיע לפחות למופע אחד.


מה זה מועדון מקסים (Maxim)? מדובר במועדון רוק חדש בתל-אביב, הממוקם בקומת המרתף של בית חנות "האוזן השלישית", ליד דיזנגוף סנטר, ברח' קינג ג'ורג' 48 פינת שד' בן-ציון. המועדון ממוקם במה שהיה פעם 'תיאטרון מקסים' ונסגר מזמן. כרטיסים ניתן לקנות בקופה, בערב המופע, או להזמין במייל.


הלהקות

סולסטיס קויל

להקת מג'נטיק

סטורמי אטמוספיר

להקת סימפוזיון

אודות האתר / הספר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים

Email: uribreitman@gmail.com