רוק מתקדם - מדריך עברי - חזרה לעמוד ראשי
המדריך העברי לרוק מתקדם - חדשות, ביקורות, להקות, מאמרים, ראיונות, ביוגרפיות - כל מה ש'פרוגרסיב'
רוק מתקדם > חדשות ואירועים > ARW בישראל 2016

לוגו להקת ARW להקת ARW בישראל

Anderson, Rabin & Wakeman

יום שלישי, 7 מרץ 2017

ARW in Tel Aviv, Israel

הופעה אחת בהיכל מנורה מבטחים (יד אליהו) בתל אביב

עודכן: 31 אוקטובר 2016

להקת ARW האמריקנית, המונה 3 חברי להקת 'יס' (Yes), מגיעה לישראל בפעם הראשונה. הסולן האגדי של להקת יס, ג'ון אנדרסון, יופיע בהיכל מנורה מבטחים ביחד עם הקלידן הוירטואוזי ריק ווייקמן (Rick Wakeman) והגיטריסט של יס בשנות ה-80 וה-90, טרבור רייבין (Trevor Rabin).

אל שלישיית כוכבי יס יצטרפו הבסיסט המוכשר לי פומרוי (שהופיע לאחרונה בכל העולם עם סטיב האקט, גיטריסט ג'נסיס) והמתופף האנרגטי לו מולינו השלישי (Lou Molino III). שימו לב: זו בהחלט לא להקת יס הרשמית, שמופיעה במקביל עם הרכב שונה לגמרי: ג'ון דייביסון (שירה), סטיב האו (גיטרה), אלן ווייט (תופים), ג'ף דאונס (קלידים), בילי שרווד (בס). אז יס ה'משפטית' לא תגיע הנה, אבל מאז מותו של הבסיסט והמייסד כריס סקווייר אפשר לומר ש-ARW היא כעת יותר 'יס' מאשר 'יס' הנוכחית.

אנדרסון, ווייקמן ורייבין יבצעו את הקלאסיקות של יס משנות ה-70, ה-80 וה-90 בעיקר. הסט-ליסט העדכני של להקת ARW מכיל כ-16 שירים, ביניהם: סינמה, פרפצ'ואל צ'יינג', הולד און, אייב סין אול גוד פיפל, ליפט מי אפ, אנד יו אנד איי, רית'ם אוף לאב, הארט אוף דה סאנרייז, צ'יינג'ס, לונג דיסטנס ראנאראונד, דה פיש, דה מיטינג, אווייקן, אוונר אוף א לונלי הארט ולסיום - ראונדאבאוט.

הפקה ומכירת כרטיסים: 'הדרן' בשיתוף אתר איבנטים (Eventim). טווח מחירים: ₪229 (יציעים) עד ₪650 (קדמת במה).


להקת ARW בישראל
להקת ARW; מימין: ריק ווייקמן, ג'ון אנדרסון, טרבור רייבין


הלהקה בהופעה ב-10/10/16בני כמה הם

  • ג'ון אנדרסון (שירה, קלידים, גיטרה, נבל) - יליד 1944, בן 72

  • ריק וייקמן (קלידים, סינתים) - יליד 1949, בן 67

  • טרבור רייבין (גיטרות, שירה) - יליד 1954, בן 62

  • לי פומרוי (בס) - יליד 1967, בן 49

  • לו מולינו III (תופים) - הגיל לא ידוע


להקת ARW מתכננת להקליט שירים חדשים במהלך החודשים הקרובים, ושוקלת להוציא אלבום - לא ברור עדיין אם מדובר באלבום-אולפן או תיעוד הופעה חיה. קיימת אפשרות ש-ARW תבצע בישראל שיר חדש, אולי שניים, מתוך האלבום המתוכנן.

הפרויקט של ARW הוא תוצאה של דיונים שנמשכים בין אנדרסון לווייקמן מאז 2011. טרבור רייבין, הגיטריסט ומלחין הפסקולים הדרום-אפריקני, שאחראי ללהיט הגדול ביותר של יס (אונר אוף איי לונלי הארט מן האלבום 90125 שיצא ב-1983), לא ניגן עם השניים מאז שעזב את להקת יס ב-1994. אנדרסון, ווייקמן ורייבין לא עלו על במה אחת ביחד מאז סיבוב ההופעות של 'יוניון' שהסתיים ב-1992. רק לאחרונה הצטלבו לוחות הזמנים של שלושת המוסיקאים העסוקים הללו, והם יכלו לתכנן ביחד סיבוב הופעות אמריקאי באוקטובר-נובמבר 2016, לקחת חופשה ארוכה בחג המולד, ולצאת לסיבוב אירופאי במרץ 2017. ישראל היא למעשה התחנה הראשונה בסיבוב האירופאי, כך שהקהל הישראלי יוכל להנות מן העובדה שג'ון אנדרסון לא יהיה צרוד, עייף או חולה בפתיחת הסיבוב.

המפיק-בפועל של ההופעות הוא לארי מאגיד (Larry Magid), שהפיק עד היום כ-16,000 מופעים של בכירים האמנים בעולם. חברת 'הדרן יזמות' מקדמת את הופעת ARW בישראל, והיא בחרה בהיכל מנורה-מבטחים (לשעבר היכל נוקיה והיכל יד אליהו) בתל אביב כמקום המועדף להופעה מסוג זה. מעריצי 'יס' אדוקים ייאלצו להיפרד מ-650 שקלים כדי לצפות בשלושת המוסקטרים מקרוב, בעוד הצעירים והעניים ייאלצו להסתפק במבט מן היציעים של ההיכל, במחירים של כ-250 ש"ח בערך. ניתן לקבל מחיר מוזל דרך אפליקציית איבנטים.

זהו לא הביקור הראשון של חברי 'יס' בארץ הקודש: ג'ון אנדרסון הופיע כאן סולו בספטמבר 2005; אפילו הספקנו לערוך ראיון אישי מיוחד עם ג'ון אנדרסון לאחר שנחת כאן בתל אביב. ריק ווייקמן גם הוא הופיע כאן עם הפסנתר שלו בינואר 2014. כדאי לכם גם לקרוא את הביוגרפיה העברית המלאה של להקת יס, המקיפה כ-45 שנות פעילות.

שלושה אלבומים מומלצים של להקת יס

The Yes Album
דה יס אלבום
The Yes Album

1971
Close to the Edge
קלוס טו דה אדג'
Close to the Edge

1972
Fragile
פרג'ייל
Fragile

1972
התגובות שלכם: מה יש לכם לומר על הלהקה וההופעה?
***


אודות האתר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים / הספר

Email: uribreitman@gmail.com

Mitkadem.co.il