רוק מתקדם - מדריך עברי - חזרה לעמוד ראשי
רוק מתקדם > אירועים והופעות > פינק פלויד האוסטרלית בישראל

The Australian Pink Floyd Show - in Israel

אוסטרליאן פינק פלויד שואו בישראל
אמפי-פארק רעננה, 22 במאי

מעודכן ל-23 במאי 2008 (עורך: אורי ברייטמן)
להקת הקאוורים האוסטרלית "דה אוסטרליאן פינק פלויד שואו" סיימה את ההופעה הישראלית הראשונה בתולדותיה, שהתקיימה ב-22/5/08 (חמישי); הלהקה ביצעה את כל האלבום "דארק סייד אוף דה מון", בשונה מהופעות קודמות באנגליה, אירלנד וסקוטלנד

סיכום המופע: האמפי היה כמעט מלא עד אפס מקום. מזג האוויר היה מושלם. ריח עשן ומדורות ל"ג בעומר מילא את האוויר. פינק פלויד האוסטרלים התחילו עם ביצוע מלא של דארק סייד אוף דה מון, המשיכו משם ל-Wish you were here ונתנו גם קטעים מ-'החומה', קצת 'אנימלז' ואפילו חומרים פחות-ידועים משנות ה-90, מתקופת "מומנטרי לאפס אוף ריזן".

היו לא מעט בעיות מעצבנות בסאונד של המופע. חשוב לציין שהווליום לא היה גבוה מספיק למי שעמד על הדשא ורצה עוצמה של מופע רוק אצטדיוני חזק. גם לא כל הביצועים היו באותה רמה (דארק סייד היה סביר, אנימלז היה טוב, החומה היה לא רע) - אבל התאורה היתה מעולה, הלייזרים הירוקים עשו את העבודה, קטעי הוידאו היו משעשעים, והקהל הישראלי היה מרוצה. בהשוואה לרוג'ר ווטרס בנווה שלום, ההופעה היתה בינונית, פחות מרגשת ופחות דרמטית. אבל כלהקת מחווה, הם יותר מבסדר.פינק פלויד האוסטרלים נמצאים בסיבוב הופעות עולמי שבמסגרתו היא מבצעת בין השאר קטעים מן האלבום "דארק סייד אוף דה מון", אך גם מן "החומה"; זאת בדומה לרוג'ר ווטרס שביקר בישראל ב-2006 וניגן את האלבום בשלמותו. הנה רשימת השירים הסופית (סט-ליסט). את המופע בישראל מפיק שוקי וייס, שהפיק גם את המופע של ווטרס בנווה-שלום.

איך הם נשמעו? אם לשפוט לפי הסרטונים באתר הרשמי שלהם, הם נשמעים כמעט כמו הלהקה המקורית. הזמר לא נשמע כמו ווטרס והגיטריסט לא נשמע בדיוק כמו גילמור, אבל שניהם קרובים מספיק.

איך הם נראו? כמו המופע "פולס" (Pulse) של פינק פלויד משנות התשעים, כולל עיגול התאורה הגדול מעל לבמה, הלייזרים הירוקים, מקהלת הבנות בשחור וכו'. יש הרבה להקות קאוורים של פינק פלויד בכל העולם, אבל ה-"אוסטרליאן פינק פלויד שואו" מקפידים גם לשחזר את הצד החזותי של הופעות פינק פלויד הגדולות משנות התשעים. במקרים מסוימים הם משתמשים באותו ציוד ששימש את הפלוידים בסיבוב ההופעות של דיויז'ן בל.אוסטרליין פינק פלויד שואו בהופעה
אוסטרליאן פינק פלויד שואו - צילום: אולי בלייל


כמה זה עלה: המחיר באתר 'קסטל' הוא 240 שקלים לאלו הקונים כרטיסים בעמידה, ו-300 שקלים לכרטיסים בישיבה (כמות מוגבלת). זה מחיר סביר, באופן יחסי. בספרד, עלה כרטיס 38 יורו, שזה 209 שקלים בערך. באנגליה, לעומת זאת, מחירי הכרטיסים מגיעים בשיאם ל-195 דולר. כרטיס להופעה שלהם ב"רויאל אלברט הול", לונדון, נמכר ב-139 דולר. לאור גודל ההפקה, היה סביר להניח שהכרטיסים ינועו בטווח של 300-400 שקלים לכל הפחות, אבל המחיר הסופי לישראלים הוא טוב. כרטיסים ניתן להשיג גם בטלפון 03-6045000 או כוכבית 5000 מכל טלפון בזק. כתובת קסטל כרטיסים: רחוב אבן גבירול 153, תל אביב.

בעמידה או בישיבה? יש כרטיסים בישיבה על כסאות (330 ש"ח, שלושה גושים מסביב לבמה) וכרטיסים בעמידה ,ללא כסאות, על הדשא, במחיר 240 שקלים בלבד. על פי הדיווח של תימורה לסינגר ב-ynet, שהיתה בהופעת ישיבה בלונדון, "היה מתסכל לחוש את ההופעה בצפייה פאסיבית ולא בהשתתפות אקטיבית". לכן מומלץ לבחור בכרטיסי הדשא.

מפת אמפיפארק רעננה
מפת אמפיפארק רעננה


מתי החל המופע? פתיחת שערים: 19:00 בערב. תחילת המופע - על הנייר: 20:00 על פי אתר קסטל. לא היתה להקת חימום. המופע החל בסביבות 20:30 והסתיים ב-23:00.

קנגורו במקום חזיר: מכיוון שהלהקה היא אוסטרלית, והסמל הלאומי של אוסטרליה הוא הקנגורו, הלהקה החליפה את החזיר המתנפח והמעופף הענקי של פינק פלויד בקנגורו ורוד - על הבמה ומחוצה לה. במקום הפריזמה של "דארק סייד", הם משתמשים בצורת היבשת האוסטרלית. ראו עוד לוגואים למטה.

דארק סייד או החומה: על פי דיווח של תימורה לסינגר ב-ynet, "העילה הרשמית לסיבוב ההופעות העולמי הנוכחי היא חגיגות ה-35 שנה לאלבום הצד האפל של הירח, אבל בהופעות עצמן רוב השירים הם דווקא מתוך החומה". בסופו של דבר, הלהקה ביצעה את 'דארק סייד' מההתחלה ועד הסוף. לרשימת השירים בהופעה.

אישור רשמי מצד פינק פלויד: דיויד גילמור צפה בהופעה של האוסטרלים ב-1994, וכה אמר עליהם: "זה כל כך מוזר לצפות בגרסה כל כך מדויקת של עצמך, מנגנת על הבמה. הם עושים את הדבר הפלוידי כל כך טוב". גילמור הזמין אותם לנגן ביום הולדתו החמישים. חלק מהציוד שלהם היה בשימוש של פינק פלויד, וחלק מן הצוות שעובד איתם - עבד בהופעות של הפלויד בשנות התשעים. הם בהחלט לא נושאים את שמה של פינק פלויד לשווא. הלהקה האוסטרלית לא נהנית מאישור רשמי מצד פינק פלויד, אבל הפעילות שלה לגיטימית לגמרי, והיא ללא ספק להקת הקאוורים הפינק פלוידית המפורסמת והמצליחה ביותר בעולם אי-פעם.

חברי הלהקה (בלי בנות המקהלה): סטיב מאק (45) - גיטרה, שירה. ג'ייסון סופורד (42) - קלידים. קולין ווילסון (46) - גיטרה בס, שירה. דמיאן אנטוני דרלינגטון (39) - גיטרה, ושירה. פול בוני (33) - תופים. הלהקה עצמה הוקמה ב-1988 בעיר אדלייד, דרום אוסטרליה. הם החלו להופיע באנגליה כבר ב-1993.

מה ניגנו - רשימת שירים: לפניכם סט-ליסט סופי של ההופעה בישראל
 • Dark Side of the Moon - האלבום המלא

 • הפסקה

 • Shine on You Crazy Diamond

 • Learning to Fly

 • On The Turning Away

 • Take It Back

 • Pigs

 • Another Brick in the Wall (Part 1)

 • The Happiest Days of our Lives

 • Another Brick in the Wall (Part 2)

 • Learning to Fly

 • Set the Controls for the Heart of the Sun

 • Shine on You Crazy Diamond, Part 2

 • Wish you were here

 • One of these Days

 • Comfortably numb

 • הדרן
 • Run like Hell


לגבה עומר בשכונה או פינק פלויד בפארק: ה-22 במאי נפל על תאריך עברי חשוב - ערב ל"ג בעומר. הרבה ילדים ומשפחות אולי רצו להבעיר מדורות במקום לראות להקת קאוורים של פינק פלויד ברעננה. הבחירה בין מדורת ל"ג בעומר ובין הופעת רוק נראתה קשה, ממבט ראשון. אך מצד שני, זו היתה הפעם הראשונה והאחרונה שהלהקה הזו תגיע לישראל, בעוד שחג כמו ל"ג בעומר אפשר לחגוג כל שנה. לאור הביקוש להופעה, נראה שרבים הבינו את חד-פעמיותו של המופע האוסטרלי הזה.

האם היה כדאי ללכת? לסיכום - התשובה היא כן. פינק פלויד האמיתיים לא יגיעו לישראל, ומכיוון שכך - זה הכי טוב שיש לעולם להציע כעת. הביקורות על הלהקה בחו"ל הן טובות מאוד, ואף להקת קאוורים ישראלית לא תוכל להרים מופע ברמה הזאת. מחירי הכרטיסים הגיוניים בהחלט, וגם המיקום (אמפי-פארק רעננה) אידיאלי. כמו שהתזמורת הפילהרמונית עושה קאוורים של בטהובן, מוצרט ובאך (כי החבר'ה האלה כבר לא איתנו), כך פינק פלויד האוסטרלים עושים את העבודה שהלהקה המקורית היתה אמורה לעשות (אך לא מוכנה לעשות יותר).

הופעה ב-HOT VOD: ניתן היה להתרשם מן הלהקה בעזרת שירות ה-VOD של חברת הוט (כבלים). הוט מציעה בחינם את הדיוידי של הלהקה, המתעד את סיבוב ההופעות שלהם בתצורה הקודמת שלו. יש להדגיש כי הסט-ליסט של הדיוידי קצת שונה מזה של סיבוב ההופעות הנוכחי שלהם.Australian Pink Floyd Show - Israel, 22 may 2008
קנגורו ורוד במקום חזירקטעי וידאו בהופעה חיה

קומפורטבלי נאמב - Comfortably NumbSet the controls for the heart of the sun
אוסטרליאן פינק פלויד שואו - סיבוב הופעות עולמי 2008
3 פברואר ליסבון, פורטוגל Aula Magna
5 אפריל מדריד, ספרד Palacio de Congresos
6 פברואר ברצלונה, ספרד Auditori
7 פברואר קסטלון, ספרד Auditorio
9 פברואר ציריך, שווייץ Volkhaus
10 פברואר לוקסמבורג Rockhal
11 פברואר פריז, צרפת Olympia
12 פברואר בריסל, בלגיה Cirque Royal
13 פברואר ניימיכן, הולנד Concertgebouw De Vereniging
14 פברואר אמסטרדם, הולנד Concertgebouw
16 פברואר קופנהגן, דנמרק Amager Bio
18 פברואר אוסלו, נורבגיה Konserthus
19 פברואר גוטנבורג, שוודיה Lisebergshallen
20 פברואר סטוקהולם, שוודיה Arenan
22 פברואר האנובר, גרמניה AWD Hall
23 פברואר קולון, גרמניה Kolnarena
25 פברואר המבורג, גרמניה Colorline Arena
26 פברואר פרנקפורט, גרמניה Jahrunderthalle
28 פברואר ברלין, גרמניה Max -Schmeling Halle
1 מרץ קטוביץ', פולין Spodek
2 מרץ אוסטרווה, צ'כיה CEZ Arena
3 מרץ דרזדן, גרמניה Kulturpalast
5 מרץ מנהיים, גרמניה SAP Arena
6 מרץ לייפציג, גרמניה Arena
7 מרץ נירנברג, גרמניה Arena
8 מרץ שטוטגרט, גרמניה Liederhalle
10 מרץ מנטובה, איטליה Palabam
11 מרץ רומא, איטליה Auditorium Della Conciliazione
2 אפריל ברייטון, אנגליה Brighton Center
3 אפריל קרדיף, אנגליה CIA
4 אפריל קרלייל, אנגליה Sands Centre
6 אפריל מנצ'סטר, אנגליה Apollo
7 אפריל קיימברידג', אנגליה Corn Exchange
8 אפריל פורטסמות', אנגליה Guildhall
10 אפריל לסטר, אנגליה De Montfort Hall
11 אפריל פרסטון, אנגליה Guildhall
12 אפריל בריסטול, אנגליה Colston Hall
14-15 אפריל לונדון, אנגליה Royal Albert Hall
22 אפריל בורנמאות', אנגליה BIC
23 אפריל פלימות', אנגליה Pavilions
24 אפריל קרוידון, אנגליה Fairfield
26 אפריל שפילד, אנגליה Hallam FM Arena
27 אפריל אוקספורד New Theatre
28 אפריל סאות'אנד, אנגליה Cliffs Pavilion
30 אפריל ברמינגהם, אנגליה NIA
1 מאי איפסוויץ', אנגליה Regent
3 מאי ניוקאסל, אנגליה Metro Radio Arena
4 מאי אדינברו, סקוטלנד Playhouse
5-6 מאי גלזגו, סקוטלנד SECC
8 מאי אברדין, סקוטלנד AECC
10 מאי בלפאסט, אירלנד Odyssey Arena
11 מאי דבלין, אירלנד RDS Arena
12 מאי לאנדונו, וויילס Venue Cymru
14 מאי נורוויץ', אנגליה UEA
22 מאי - יום חמישי רעננה, ישראל אמפי פארק
14 יוני אייל אוף ווייט, אנגליה Isle of Wight Festival
4 יולי ליברפול Summer Pops
26 יולי ליברפול Summer Pops
1 אוגוסט קולדיקוט, אנגליה Caldicot Castle Parkחודש מאי - סיבוב ההופעות של פינק פלויד האוסטרלית
לוח ההופעות לחודש מאי - מתוך אתר הלהקה


תאריכי הופעות נוספים של אוסטרליאן פינק פלויד שואו בשנת 2008 צפויים להתפרסם לאורך השנה. אנחנו נעדכן את לוח ההופעות לאור כל עדכון שיופיע. מומלץ לעקוב אחרי הפרסומים באתר הרשמי של הלהקה.
תגובות על פינק פלויד האוסטרלים

***
תגובות ישנות על פינק פלויד האוסטרלים

סיבוב ההופעות של 2006 - רוג'ר ווטרס בישראל

פינק פלויד - ביוגרפיה עברית מלאהאודות האתר / הספר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים

Email: uribreitman@gmail.com

חזרה לעמוד הראשי - רוק מתקדם, מדריך עברי