חזרה לעמוד ראשי

להקת שליחי הבלוז מבצעת פינק פלויד

בארבי כפר-סבא

יום שישי, 31/12/04
ביקורת: אורן מגן
4/1/05

 

מלווה במתח, ציפייה וידידה אחת קרובה, גררתי עצמי בליל האחרון של 2004 אל מועדון 'בארבי' כפר-סבא, לראות לראשונה בחיי להקה ישראלית שתפיק את צלילי הפינק פלויד האליליים. התור הארוך-להכעיס שהשתרך מהקופות לא הפיל את מצב רוחי (למרות שנפלתי חולה ומצונן למיטה מיד אחרי ההופעה), ולבסוף השגתי כרטיס. קהל של עשרות צעירים ומספר דומה של מבוגרים כבר התמקם לו על השולחנות והרצפה. הרבה מקום או אוויר פנוי כבר לא נשאר.

 

באיחור של שעה הואילה בטובה להקת שליחי הבלוז לעלות לבמה. התכנון המקורי שפורסם היה לנגן את "דארק סייד" ואחר כך את "החומה", אך הלהקה הפתיעה כשניגנה בהתחלה את "קרייזי דיימונד" ו-"הב א סיגר" (מהאלבום "Wish You Were Here") בביצועים לא רעים בכלל. זמר שליחי הבלוז, דני שושן, איכזב אותי מעט כששינה את הגרסאות הווקאליות של השירים ולא שר "כמו שצריך" לפי האלבום. בנוסף, הוא נאלץ לשיר חלק מהשירים מתוך דפי מילים שהיו מונחים לפניו.

 

שליחי הבלוז - מהאתר הרשמי
שליחי הבלוז - תמונה מהאתר הרשמי

 

לאחר שני השירים הראשונים, פתחו השליחים בנגינת "דארק סייד" מתחילתו ועד סופו. הם בחרו בסדר המקורי של הקטעים. כאן הם החלו סוף-סוף להיראות ולהישמע כמו השליחים של פינק פלויד. הביצועים היו מעולים, ובמיוחד "דה גרייט גיג אין דה סקיי" אותו שר הקלידן הפנטסטי ניב חובב בדיוק מירבי, ולאחר מכן זכה למחיאות כפיים סוערות מהקהל הנלהב (בעיקר ממני).

 

בעיות סאונד לא חסרו - החל מתקלות-אפקטים כמו ההד של "Us and Them" ועד להגברה של כלי זה או אחר. חבל שהפרעות אלו גרעו מהנאת הצופים והלהקה, שהתקשתה להמשיך באותה התלהבות, וניסתה לאותת לאנשי הסאונד תוך כדי נגינה.

 

"The wall" נפתח בסערה, וכאן בלטה יותר היכולת הטכנית הגבוהה של הנגנים, בעיקר הגיטריסט ארוך השיער צ'לי סיגלסקי, שניגן בצורה נהדרת את הסולואים של גילמור. בביצוע האחרון לאותו ערב, "Comfortably Numb" החל סיגלסקי לעשות את מה שהוא עושה לרוב בהופעות - שלל פעלולי-במה מופרעים ולעתים פסיכדליים קמעה: נגינה עם בקבוק בירה במקום מפרט, נגינה באמצע הקהל, עמידה על השולחנות, עמידה על המגברים, שפשוף הגיטרה על המגברים (מעשה שכמעט גרם לנפילתם) ועוד כיד הדמיון הטובה על צ'לי.

 

אם לומר זאת במשפט אחד: שליחי הבלוז ניגנו טוב את פינק פלויד. ואם מותר להוסיף שלוש מילים: אפילו טוב מאוד. מלבד כמה בעיות שוליות (סאונד, מיקום, גיטריסט מוטרף) הפריעה העובדה שהלהקה בחרה שלא לנגן קאוורים מדוייקים אלא עיבדו מעט כל שיר ושיר, כדי לחדש לקהל. יכול להיות שחלק מן המאזינים אהב את זה, אבל אני הייתי מעדיף גירסה קרובה לזו של אלבומי הפלוידים. נו מילא, אולי בפעם הבאה.

 

ביקורת: אורן מגן

 

ביקורת - שליחי הבלוז מבצעים פינק פלויד בצוותא

פינק פלויד - הסיפור המלא

Pink Floyd - Animals

Pink Floyd - Atom Heart Mother

Pink Floyd - Live at Pompeii DVD

Pink Floyd - Meddle

Pink Floyd - More

Pink Floyd - The Dark Side of the Moon

Pink Floyd - The Division Bell

Pink Floyd - The Final Cut

Pink Floyd - The Wall

Pink Floyd - Ummagumma

Pink Floyd - Wish You Were Here

 

 


אודות האתר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / להקות ואמנים

www.mitkadem.co.il

Email: uribreitman@gmail.com