רוק מתקדם - מדריך עברי - חזרה לעמוד ראשי
רוק מתקדם > אירועים והופעות > הדבשות

הופעת הבכורה של הדבשות (2007)

המקום: מועדון קולטורה תל אביב
התאריך: יום רביעי, 18 יולי 2007, 21:30

arrow תמונות מהמופע - בואו לראות את הנגנים והקהלתגובת הלהקה אחרי המופע: "אנחנו רוצים להודות לכל הקהל שהגיע להופעה ביום רביעי, לזה שקורא ומגיב פה, ולזה שלא. העפתם אותנו! מילאתם אותנו באנרגיה מדהימה, הייתה חוויה מיוחדת לנגן את החומר הזה בפניכם. התגובות החמות שהרעפתם עלינו יתנו לנו את הכוח לפגישה הבאה אתכם. אין בליבנו על המבקרים, להיפך, אנחנו מודים לכל המגיבים המעמיקים כאן ובמקומות אחרים, ומבטיחים להפנים. תודה רבה לכם, ולהתראות בהופעה הבאה. להקת הדבשות".

איך נולד הרעיון לעשות ערב קאמל: לדברי הלהקה, הכל התגבש כאשר יונתן דורון החל לדפוק את הראש בצג המחשב, במוסד ההייטקי שבו הוא כלוא. הוא החליט להגשים חלום רטוב ולנסות ליצור מופע מחווה לקאמל. יונתן פרסם הודעות, ולהפתעתו הרבה נענה בהתעניינות רבה מצד נגנים.

להרכב הצטרפו יואב מירום חבר להקת "הארנב הלבן" על בס, דני אשכנזי חבר להקת "פולחן ערוך" על החשמלית, טל רובינשטיין שחקן במקצועו על התופים, ודנה אייזן חלילנית יוצאת תזמורת צה"ל ומגניבה אמיתית. המאבק על בחירת השירים כמעט הגיע עד השלכת פלור טמים (סוג של תוף) אחד על השני.

לבסוף גיבשה להקת הדבשות מופע של שעתיים, שיורכב מהתקופה הקלאסית של הלהקה: שנות השבעים. ההופעה לא תהיה אינסטרומנטלית: ארבעה מתוך חברי הלהקה -- כולם מלבד הקלידן -- ישירו את שירי קאמל במבטא בריטי-ישראלי תקני.


"להקת 'הדבשות' הציתה רגש שהתחבא בנו זמן רב - לשמוע רוק מתקדם במדינת ישראל ולא דרך הנגן הנייד. כשההופעה נגמרה חזרתי הביתה והרצתי כמה קטעים של 'קאמל' ביו.טיוב. האזנתי להם, מרוכז, ואמרתי לעצמי: 'הדבשות' עשו את זה טוב יותר. כן, הם עד כדי כך טובים" (דניאל רודשטיין, אתר קול הקמפוס)

הערת העורך אחרי המופע: למרות כמה חריקות פה ושם, הקהל האוהד באולם הלוהט של "קולטורה" שיתף פעולה לאורך כל הערב, והפגין אמפתיה לקשיים שגילתה להקת הדבשות במופע הבכורה שלהם לקאוורים של קאמל. היו קטעים טובים, קטעים פחות טובים, פה ושם פספוסים על הגיטרה, אבל בסופו של דבר היתה זו חוויה מיוחדת במינה, שלא תישכח במהרה. המתופף טל רובינשטיין הפגין אנרגיות היפר-קאמליות שהפתיעו רבים בקהל. השאלה היחידה שנותרה היא זו: האם להקת הדבשות מתכוונת להמשיך להופיע עם קאמל פעמים נוספות? נראה מה יחליטו.


קטעי וידאו מהמופע


עוד לילה / סופרטוויסטר / ליידי פנטסיסנו גוס / ארובלובהנימרודל / שיר בתוך שיר / איוונסונגתמונות של להקת הדבשות בהופעה בקולטורה
תמונות מהמופעהערת העורך לפני המופע: באמת הגיע הזמן שיהיה כאן ערב קאמל כמו שצריך. דווקא במדינה מדברית כמו שלנו, כאשר מצב המים מגיע לשפל חדש מדי יום ביומו, והנגב נמצא במצוקה כללית, הגיע הזמן לשלטון הגמלים (קאמלוקרטיה). חיכינו מספיק שנים בשביל אירוע גמלוני כזה, ועכשיו כשהוא כאן אפשר לסמן 'וי' נוסף על הדבשת האחורית של הפרוגרסיב העברי. לפי התמונה ששלחה הלהקה, יככבו בהופעה האלבומים הקלאסיים: מיראז', סנו גוס, מונמאדנס, הראשון, ריין דאנסס. אז זכרו את ה-18 ביולי: תהיו שם או שתחמיצו את הפלגתה של ספינת המדבר האחרונה. בינתיים תקפצו לאתר של הדבשות ב"מייספייס".


להקת הדבשות במופע מחווה ללהקת קאמל
***

arrow אפשר גם בדוא"ל: hadabashot@gmail.com

עוד על הדבשות ולהקת קאמל:

הדבשות - עמוד הבית

להקת קאמל - ביוגרפיה - הגמל ששרד

קאמל - סנו גוס - ביקורת אלבום

סופר-טוויסטר של קאמל - ניתוח מוסיקלי

קאמל - ביקורת על אלבום הבכורה

קאמל - לייב רקורד - ביקורת אלבום

קאמל - מיראז' - ביקורת אלבום

קאמל - מונמאדנס - ביקורת אלבום

קאמל פוטג' - ביקורת דיוידיאודות האתר / הספר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים

Email: uribreitman@gmail.com