רוק מתקדם - מדריך עברי - חזרה לעמוד ראשי
רוק מתקדם > להקות ואמנים > הדבשות

הדבשות - הופעות קודמות

2007-2011

ההופעה האחרונה ב-2011: האלבום סנו-גוס בשלמותו
לפירוט חזרו לעמוד הבית של הדבשות


הופעת סוף 2010: יום שני, 29 נובמבר 2010, בארבי תל אביב

תחילת ההופעה: 21:30; כרטיס - 50 ש''ח
הדבשות בהופעה - נובמבר 2010 - מועדון בארבי תל אביב


דבשות אביב: 17 אפריל, בארבי תל אביב

תחילת ההופעה: 22:00; כרטיס - 50 ש''ח
הדבשות בהופעה - אפריל 2010 - מועדון בארבי תל אביב


סרטונים מההופעה בבארבי - 23/2/10הופעות פברואר 2010: 10/2 בחיפה, 23/2 בתל אביב.

ההופעה בחיפה: 10 פברואר 2010, יום רביעי. המקום: מועדון הביט, שדרות הנשיא 124, חיפה.
פתיחת דלתות: 20:30. תחילת המופע: 22:00.
כרטיסים במכירה מוקדמת דרך "קופות העיר" - 50 ש"ח בטל' 077-7000555 או באתר koopot.co.il.
כרטיס בערב המופע - 60 ש"ח.

הדבשות בהופעה - פברואר 2010 - מועדון הביט, חיפה


ההופעה בתל אביב: יום שלישי, 23 פברואר 2010, מועדון בארבי תל אביב - רחוב קיבוץ גלויות 52.
ההופעה בבארבי תחל בשעה 21:30. מחיר כרטיס: 50 שקלים, אין מכירה מוקדמת.

הדבשות בהופעה - פברואר 2010 - מועדון בארבי, תל אביב


בוטלה ההופעה הקודמת:

מוצאי שבת, 2 ינואר 2010, מועדון ברזילי, רח' הרכב 13, תל אביב.
ההופעה בוטלה בגלל צו סגירה משטרתי נגד מועדון ברזילי. הלהקה הודיעה על הביטול יום אחד לפני המופע.

דניאל שחר מחליף את יואב מירום על הבס.

גם ההופעה של חנוכה (19/12/09) - מבוטלת.

הדבשות בהופעה - ינואר 2010 - מועדון ברזילי, תל אביב


הופעת אמצע שנה: 30/05/09, מוצאי שבת, מועדון הביט, חיפה

הדבשות בהופעה - מועדון הביט, חיפה


תגובות - איך היה המופע?עמית עמלי (פורום רוק מתקדם, תפוז): באתי עם ציפיות נמוכות, כדי להעביר ערב רגוע עם חבר בליווי השירים של קאמל, שתמיד נחשבו בעיני לאנמיים וחסרי כריזמה ביחס לשירים של להקות הפרוג הגדולות האחרות.
בזכות הביצועים של להקת הדבשות, ובמידה רבה גם בזכות קהל הצעירים התוססים והנלהבים שלא חדלו לקפוץ ולרקוד כל ההופעה, גיליתי קאמל אחרת, רעננה, אנרגטית ורלוונטית.
זה גם בכלל היה מפתיע שבערב שבו רבע מליון איש (על פי דיווחים בעיתונות) מצטופפים בככר רבין לחגוג 100 שנה לתל אביב, עדיין מצליח מופע מחווה למוזיקה מלפני 35 שנה למלא מועדון רוק בקהל של צעירים שנולדו עשר ועשרים שנה אחרי שלהקת קאמל הייתה בשיאה.

Stoned Junglist (פורום רוק מתקדם, תפוז): היה מצוין. באמת קהל נהדר.. חבר'ה שמחים שרוקדים ושמחים לצלילי קאמל הנהדרים שלדעתי כלל לא אנמיים ואפילו מיוחדים מאוד.. כן יירבו עוד אירועי פרוג דומים.


הדבשות חזרו. הופעה ראשונה לשנת 2009, חודשים ספורים לאחר הנחיתה המוצלחת מסיבוב ההופעות האירופאי הראשון. המקום: מועדון ברזילי, רחוב הרכב 13, תל אביב. יש לנו עכשיו גלריית תמונות יפה שצילם עידן ו. כצפוי, מגוון יצירות של להקת קאמל בהופעה, מכל התקופות וכל האלבומים. הנה דף ההופעה בפייסבוק, ולמקרה שעדיין לא הצטרפתם כמעריצים - הנה הפייסבוק של הדבשות. כניסה חינם לגמלים במדים, עם דבשת כפולה ומעלה.

זהירות גמלים בדרך שתי ההופעות האחרונות של הדבשות לפני הנסיעה לאירופה: 25 אוקטובר - מועדון ברזילי, תל אביב; 8 נובמבר - מועדון הביט, חיפה.

הדבשות עלו על מטוס ב-20 לנובמבר 2008, לסיבוב הופעות קצר באירופה. לפני שטסו, התקיימו שתי הופעות אחרונות לקהל הישראלי - הראשונה במוצאי שבת (21:30), ה-25 באוקטובר, במועדון ברזילי בתל אביב - רחוב הרכב 13; ההופעה עלתה 50 שקלים בקופה, ו-40 שקלים למי שהזמין מראש.

שבועיים אחר כך (8 נובמבר, שבת, 22:00) הדבשות הצפינו להופעה החיפאית הראשונה שלהם, במועדון הביט (שדרות הנשיא 124, חיפה).


ההופעה החמישית התקיימה ב-16 אוגוסט, מוצאי שבת, 21:30

המקום: מועדון ברזילי, רחוב הרכב 13, תל אביב


הדבשות הגיחו בפעם החמישית, והפעם לא במועדון קולטורה (שנסגר) אלא במועדון ברזילי.

אבל החדשות הטובות-באמת הן שהלהקה הוזמנה לארבע הופעות בחו"ל. מעריצי קאמל בתפוצות דורשים את מנת הגמל הפרוגרסיבית שלהם, והם יקבלו אותה במועדים הבאים:
  1. 21 נובמבר - לורש, גרמניה (המקום: מיוזיק תיאטר רקס)
  2. 22 נובמבר - מונטרו, שווייץ (נד מיוזיק קלאב - פסטיבל מונטרו פרוג נייטס)
  3. 26 נובמבר - ורווייר, בלגיה (ספיריט אוף 66)
  4. 28 נובמבר - אודן, הולנד (דה פול)
ברכות חמות ללהקת הדבשות על סיבוב ההופעות הבינלאומי הראשון שלה, והמון הצלחה מכל מעריצי קאמל בישראל ובעולם!

תגובות קהל להופעה החמישית (16/08/08)

ליטל: היה אדיר! פי כמה יותר שמח מההופעות בקולטורה (כנראה שזה קשור לעמידה). יש בחבורה הזאת קסם מיוחד ולכן אנחנו מצביעים ברגליים. נגנים אחד אחד, נתנו שואו אדיר. טל מתופף מיוחד במינו. מחכה לפעם הבאה.
יניב: הופעה ראשונה שלי ואני חייב להגיד שעפתי שמה. סאונד ברמות הגבוהות ביותר, לעצום עיניים ולדמיין את Camel בהופעה בת"א. מחכה בקוצר רוח לפעם הבאה ושיהיה להם הרבה הצלחה בטור האירופאי.
הדס: חייבת להוסיף שההופעה אתמול לא ראתה ממטר את ההופעות שקדמו לה. סאונד מטורף! תאורה יפה ואנרגיות לא מהעולם הזה. היה אולם מלא באנשים שזזים לצלילים המדהימים שהפיקו הדבשות! הדבשות נשמעו כמו מאלבום. רשימת השירים היתה מעולה! מבחינתי אפשר היה להאריך את ההופעה בעוד כמה שירים, הקהל היה צמא לעוד. ואפשר לעשות הופעות לעתים יותר תכופות ולא פעם ב..., יש קהל לזה! מחכה לפזז שוב לצלילי earthrise ו freefall.
אבי: מישהו חייב לדווח על מה שהיה אתמול בברזילי. כזה דבר לא ראיתי בחיים שלי! הפעם השלישית שאני רואה את הדבשות. והפעם קרה משהו מיוחד באמת. מועדון מפוצץ בחובבי פרוג שרוקדים לצלילי הדבשות. אוירה מדהימה! האוירה בהופעה הראשונה (למי שנכח)לא מתקרבת אפילו למה שהיה אתמול. הדבשות נתנו שואו אדיר, קפצו על הבמה, רקדו והכל בחן בלתי נגמר. היה סאונד מדהים (ברזילי מקום משובח ביותר), תאורה מושקעת ביותר. וסט ליסט, איזה סט ליסט! מסיבת ריקודים קאמלית, דיסקו קאמל! הקהל לא נתן להם לרדת מהבמה, הביצועים היו מדהימים, השירה היתה נהדרת, הנגינה. ההופעה שהכי נהנתי בה. מגיע להם כל הכבוד ולפי מה שהקהל ראה אתמול, מגיע להם סיבוב הופעות בארופה, הם הולכים לתת שם בראש! מצפה בקוצר רוח להופעה הבאה.
אנונימי: עכשיו חזרתי מההופעה שלהם בברזילי,היה מדהים כל כך דומה למקור... אני מאוהב פעם ראשונה אבל בהחלט לא אחרונה.


הדבשות במועדון ברזילי, 16 אוגוסט 2008ההופעה הרביעית של הדבשות: 21 מאי 2008, יום רביעי, 21:00

המקום (שוב): מועדון קולטורה תל אביב

הגמלים התקיפו אותנו ברביעית, עם מופע שני לשנת 2008. ומה החידוש הפעם? ביצוע מלא של האלבום האגדי מיראז' מתחילתו ועד סופו. וזה כמובן לא הכל: הדבשות ניגנו קלאסיקות קאמל בפני כל באי הקולטורה (הרצל 154, תל אביב). צפו בקטעי וידאו מן ההופעה!

כניסה: 40 שקלים.

להזמנת כרטיסים בטלפון: 077-9108883.  .


הדבשות בקולטורה - 21 מאי 2008
ההופעה השלישית של הדבשות: 17 ינואר 2008, יום חמישי, 21:00

arrow תמונות מההופעה השלישית

המקום (שוב): מועדון קולטורה תל אביב

הגמלים התקיפו אותנו בשלישית במופע ראשון לשנת 2008. קאמל המקורית כבר מזמן הפסיקה להופיע, בגלל מצבו הבריאותי הלקוי של מנהיג הלהקה, אנדרו לטימר; אבל השגרירה הקאמלית העברית היחידה בעולם ממשיכה לצעוד במדבר התל-אביבי. מה ניגנו הפעם? קלאסיקות קאמל, כמובן. ומה הם ניגנו בהופעה הקודמת? הכל כתוב, רק תמשיכו לקרוא למטה.


תגובות קהל להופעה השלישית (17/01/08)

אפרת: לקחתי את האוטו ונסעתי לבדי מזכרון-יעקב הרחוקה. אחרי כל התגובות על ההופעות הקודמות החלטתי לעשות מעשה ולהגיע להופעה למרות כל הקשיים...המאמץ היה שווה ביותר, היה מדהים, אחת מההופעות הטובות ביותר שהייתי בהן. הם פשוט ניגנו נהדר ואת כל הקטעים שאני אוהבת. בכל פעם שהם התחילו לנגן שיר מסויים הרגשתי דפיקות לב, לא האמנתי שאני שומעת את הלהקה שאני כל כך אוהבת בלייב. החבורה הזאת פשוט אלוהית. ועכשיו תודה לכל אחד באופן אישי: דני - מדהים כמה רגש ועצמה אתה מכניס לגיטרה הנהדרת של לאטימר. נכנסת לנעליו הגדולות בכבוד! יונתן - וירטואוז אמיתי, איזה סולואים, היה נראה כאילו אתה לא מתאמץ. אייסמן. היית מדהים! דנה - אשת אשכולות, עשתה הכל ועשתה את זה נהדר. הרסת אותי בסופרטוויסטר. יואב - נראה כי נשלף משנות ה 70, איזו נגינה, גרוב נהדר, שירה מצויינת. טל - כמו שאמרו לפני אבל חייבת להוסיף, לא ראיתי בארץ מתופף כזה מוכשר, ניגן קאמל מהקרביים, בועט ומלטף, חיית במה, מלא בכריזמה, עדיין לא מצליחה להרגע מהנגינה שלו. לסיכום, היה מושלם, חוויה נהדרת, לא מצליחה עדיין להרגע ומשתוקקת למופע הבא.
אבי: יופי של מחווה! מבוצע היטב, מושקע, סטליסט מושלם ונדיב ביותר. הלהקה נותנת למוסיקה לעשות את העבודה וצניעותם כצניעות הגמל. מדהים לראות מועדון מלא פעם אחר פעם, מבחינתי אפשר לעשות את זה פעם בשבוע. אני אהיה שם עם אשתי וכוס בירה ביד.
גיא: אוי אוי אוי , איזו שלמות. קודם כל תרועות לסאונדמן - המקום לא קל לסאונד! אז סאונד מעולה הפעם, אף תפקיד לא נעלם, לוול בדיוק ברמה הנדרשת, לא גבוה מדי ונותן תחושה של השמעה בסלון בבית+ אנרגיה של הופעה. הדבשות - להקת הקאוורים הטובה בארץ, ולדעתי הטובה בתחום הגמלים בעולם, לא מסוגל לדמיין קבוצה שתבצע יותר נכון. הם מהתחלה החליטו שהם הולכים ישר - להיצמד למקור, וזה מנצח. אנשים סביבי פשוט היו בהתרגשות טוטאלית, בכלל הסתכלתי בעיקר על הקהל - זה היה מ ד ה י ם ! דני טל דנה יונתן ויואב - נגני על, נותנים כבוד למקור ומבצעים מהלב, מי נותן עבודה כזו היום? טל המסגר המעולה שמחזיק הכל במסגרת הקצבית המורכבת. יואב, הארנב שהצטנן . . .המרהיב בביצועיו. דני הנשמה שלובש פשוט את אישיות המקור. דנה המקסימה והמעולה. והמייסד יונתן מלך מלכי המקלדות. ממתינים למופע הבא.
עידו:אני לא מבין מה הקטע הזה של אנשים עם הדנה הזו, היא נגנית בסדר וכל זה... אבל היא בסך הכל מבצעת את הקטעים של קאמל בצורה דומה מאוד למקור וזהו, זה לא שהיא עושה איזה משהו מיוחד, אז מה כל העניין?
טל עופר: "...הלהקה נתנה הופעה של שעתיים נטו, תמורה מעל ומעבר לכסף של כל מי שהגיע להופעה. הביצועים היו טובים לרוב ובסך-הכל מדובר בהופעה מהנה שתגרום לכל אחד שהיה בה להמשיך לשמוע את הלהקה הנהדרת הזאת שנקראת Camel. אם הלהקה מתכננת להמשיך להופיע גם בעתיד, היא צריכה לגוון ולהוסיף שירים לפלייליסט, דוגמת Lunar Sea שהיה חסר מאד אתמול. אם לא הייתם עדיין בהופעת המחווה הזאת, תקוו שהלהקה תעשה לפחות עוד אחת בעתיד..."
מירב: היה מדהים ומרגש, פריפול היה נהדר. כחובבת קאמל שכמותי חייבים ליידע את לאטימר על הפרוייקט. מקווה שהלהקה תתמיד ולא תעלם לנו. התרשמתי מכל אחד בלהקה, כולם היו נהדרים באמת נהדרים! בתור בסיסטית אני לא יכולה שלא להתפעל מהבס תופים של טל ויואב, הם היו מדוייקים מאוד. הכימיה ביניהם ניכרת באופן בולט. בכלל באופן כללי קשה להוריד את העיניים מטל הוא חיית במה מהסוג של המתופפים של שנות ה 70, הוא פשוט גרם לי לחייך.
גמל: כל הכבוד! היה פשוט מדהים! ההופעה הייתה מפוצצת וכל אחד נתן את החלק שלו והתוצאה היא פשוט קאמל2! המתופף פשוט תותח אין מה להגיד, אנרגיות לא מהעולם הזה! דנה הייתה גדולה, וכל הכבוד לבסיסט שלמרות שהיה חולה הפציץ בבס קאמלי קלאסי. מצפה לעוד הופעה!
סיוון: היה מדהים! לפי דעתי היה סאונד ממש ממש טוב. כמו שנאמר הלהקה הורידה את another night ואת unevensong והוסיפה מחרוזת מגניבה מאלבומים מתקדמים, ממה שהצלחתי לזהות היה שם first light, echos, הקטע השלישי עם החליל ו hymn to her מ I can see your house ואת קפצ'ורד מ-Nude, מטרוגנום וסקיילינס מריינדנסס (עברתי עכשיו על השירים בשביל להזכר מה היה במחרוזת). הלהקה היתה נהדרת, מאוד מדוייקת. דני ניגן עם המון רגש והוציא סאונד מושלם מהגיטרה, יונתן היה וירטואוז על הקלידים (חבל שהוא לא אחד מהקלידנים שבאו אחרי ברדנס...), יואב ניגן בצורה מושלמת את התפקידים של פרגוסון ומחליפיו, דנה עטפה אותנו בנגינת החליל המדהימה שלה וטל רובינשטיין - אין ספק שהוא אחד המתופפים המגניבים שראיתי ואני הולכת להרבה הופעות, הוא פשוט יודע לעשות את זה! לסיכום היה מושלם ומרענן, במחינתי לשמוע קאמל שמבוצע כל כך טוב זאת חוויה אולטימטיבית. ואיך שכחתי...דנה אייזן!
רועי: ההופעה היתה פשוט מעולה! אין ספק שמדובר בחבורה של נגנים מוכשרים בצורה יוצאת מן הכלל, שעושים עבודה נפלאה. בהופעה הזו, שארכה כמעט שעתיים, הרגשתי כמה וכמה פעמים, שקאמל חייה ובועטת, גם ללא עזרתו של אנדרו לטימר (רפואה שלימה...). הפתיחה עם ליידי פנטסי היתה מדוייקת להפליא, סופרטוויסטר היה ממש מקסים ("דנה אייזן!"), נימרודל היה מעולה (הקהל היה באקסטזה!), המחרוזת מאלבומי מאוחרים גם היא היתה מצויינת, שלא לדבר על הקטעים מסנו גוס שממש הצליחו לרגש. קראתי בביקורות על הופעות קודמות שהיתה בעיה עם הסאונד, בהופעה אתמול היה סאונד מצויין, למעט כמה פאשלות עם הבאלאנס שתוקנו במהלך ההופעה. בקיצור, אני בוודאות אבוא להופעה הבאה (בתקווה שתהיה...).
משה: היה נחמד מאוד. סאונד לא משהו אבל דנה וטל היו פשוט מדהימים וגם השאר היו לא רעים בכלל ככה שזה חיפה על הכל.
פרוג-מאדנס: כמו בפעמיים הקודמות. פשוט הפציצו בלי הפסקה בשירים קלאסיים של הגמל+מחרוזת שירים יותר חדשים של הלהקה. המתופף פשוט מכונה.. מדהים איך שהוא מנגן פשוט,כל הלהקה מנגנת מצוין ונוגעת בשלמות פשוט.. קצת חבל שלא ניגנו luner sea אבל תמיד יש פעם הבאה (:
מיכאל: מופע מדהים ! דנה אייזן באמת אייזן אבל טל המתופף פצצת אנרגיה שמכניס עוצמה לקאמל. מה עם staitionary traveler????? איך אפשר קאמל בלעדיו?????? מחכים כבר למופע הרביעי!!
איתי: "דנה אייזן !!!". היה ממש משגע. הביצועים מרהיבים ומצוינים, במיוחד אהבתי את הפתיחה עם Lady Fantasy. דבשות - כל הכבוד לכם, ותודה על הופעה נפלאה. נ.ב. דנה אייזן


הדבשות - 17 ינואר 2008ההופעה השנייה: 5 בספטמבר 2007, 21:30

המקום: מועדון קולטורה תל אביב

arrow קטעי וידאו חדשים מהמופע בספטמבר 2007 בקולטורה

arrow 
גלריית תמונות מהמופע בקולטורה בספט' 2007

כן, הגמלים התקיפו בשנית. בעקבות הצלחת מופע המחווה הראשון ללהקת קאמל (Camel) של הדבשות בקולטורה (18/7/07), יצאנו למדבר פעם נוספת. להקת הדבשות הופיעה בשנית עם ערב מחווה ללהקת קאמל הפרוגרסיבית ב-5/9/07, באותה שעה, באותו מקום.

בהופעה הראשונה היה האולם מלא עד אפס מקום, וכך היה גם בהופעה השנייה. כרטיס כניסה עלה 40 ש"ח. הנגנים היו אותם נגנים: דנה אייזן על החליל והגיטרה הקלאסית, יואב מירום על הבס, דני אשכנזי על הגיטרה החשמלית, טל רובינשטיין על התופים ויונתן דורון על הקלידים.

רשימת השירים בהופעה (סטליסט): ליידי פנטסי, מיסטיק קווין, שיר בתוך שיר, נימרודל / תהלוכה וכו', סופרטוויסטר, אריבלובה, האט את עצמך, נוור לט גו, ראיידאר הולך לעיר, פרית'ה, סנו גוס, ראיידאר לבדו, מייגריישן, קורד צ'יינג', ספיריט אוף דה ווטר, עוד לילה, איירבורן, אן-איוון-סונג. הלהקה הבטיחה לבצע שיר נוסף, שלא נכלל בהופעה הראשונה, "פריפול" (FreeFall), ועמדה במילתה.


תגובות קהל

נדב: וואו!!! היה מדהים. שוב היה מפוצץ באנשים. freefall היה מטורף! הייתי באקסטזה, ההופעה לפי דעתי היתה יותר מדוייקת מההופעה הראשונה שגם היתה מצויינת. אין מה להגיד החברה האלה פשוט טובים. הם פשוט גורמים לי לאושר. רוצה עוד פעם.
עמוסי: להקת קאמל ביסודה היא להקת רוק ששמה דגש על המלודיה על גבול המתיקות תוך הבלטת כלי הנגינה השונים וקטעי השירה, בעוד שלהקת הדבשות שמה דגש על המקצבים תוך שימוש בעוצמת סאונד שמתאימה לאצטדיונים ענקיים. כך שמה שקבלנו זה הרבה רעש ופחות מלודיה. לכן הקטעים של דנה ללא התופים מאחור היו הקטעים המוצלחים ביותר. קבלו בהבנה את הביקורת הזאת שכן חבל להפוך כל להקת רוק מתקדם ללהקת רוק כבד .
מיטל שלמקוביץ: אני מסכימה עם עמוסי, הווליום היה חזק מדי מה שעשה באמת יותר רעש ופחות מלודיה. הקטעים של דנה היו מדהימים - הבחורה ממש מוכשרת! היו עוד כמה ביצועים יפהפיים של כל הלהקה. בקיצור הופעה טובה, בפעם הבאה אם אפשר להוריד את הווליום ולא לשכוח שמדובר במקום קטן. נהנתי מאוד.
אסנת: היה מעולה. הסטליסט היה מטורף ונדיב ביותר. נגנים אחד אחד. טל המתופף שוב הרג אותי, הבחור הזה פשוט תותח ועם המון כריזמה. מה שמדהים הוא שמפלס ההנאה שלי היה גדול בהרבה מאשר בג'טרו טול. בכל אופן, מקווה שתמשיכו, אנחנו נמשיך להגיע.
אפי: בתור חובב הז'אנר אני חייב לציין שקאמל אף פעם לא ממש עשתה לי את זה, לעומת להקות אחרות. תמיד היתה לי התחושה שקאמל מפחדת לנשוך. אתמול נכחתי במופע וקיבלתי את קאמל שכנראה תמיד רציתי לשמוע. אני מוכן להתחייב שהחברה האלה פשוט יותר טובים מהמקור עד כמה שזה נשמע מצחיק. שמח מאוד שבאתי ואבוא גם להופעה הבאה.
אסף: היה חבל"Z, אני מטורף על העוצמות שהלהקה הזאת מכניסה לשירים. הגיטרה-בס של יואב מנסרת את האולם, הוא בסיסט ענק!!! טל רובינשטיין הוא אחד המתופפים הכי טובים שיצא לי לראות ואני הולך להמון הופעות, רואים שהוא מושפע מאוד מג'ון בונהם. השניים האלה לוקחים את הרית'ם סקשן של קאמל קדימה. כשאני אגבש לעצמי הרכב אעשה הכל ששני אלה ינגנו איתי. שאר החברים היו מצויינים גם כן. freefall היה מרגש מאוד. ותודה לכם על הוספתו, רואים שאתם קשובים לנו קאמליסטים אנונימים שכמותנו. אשמח מאוד אם תצרפו את הסטליסט של ההופעה.
טל: היה ממש כיף! טל אכן מתופף מיוחד במינו. טל, תעשה לי ילד ואם אפשר אז שיהיה מתופף. חחח...
פרוגטנשן: נהנתי מאוד. ישבתי קרוב לבמה ופשוט נהנתי מהאנרגיה והמקצועיות של כל הלהקה, כל הערב לא הפסקתי לעשות Air drumming. אהבתי מאוד את Freefall.. רק חבל שלא היה Lunar sea(פעם הבאה!). דני הגיטריסט קצת היה חלש בשירים כמו Chord change, ו-Rhayader goes to town אבל זה לא ממש הפריע.. כל הלהקה ברמה ענקית ואני רוצה עוד הופעה!
א.מיכאל פורטנוי: נהננו מאוד מההופעה שהיתה יותר טובה מההופעה הראשונה. שומעים שהלהקה השתפשפה בתקופה שבין ההופעות. הסאונד היה מצוין, ומגיע צל"ש למועדון קולטורה שנותן במה למוזיקה ולאומנים המוכשרים האלה. אנחנו מחכים לפעם הבאה - בתקוה שלא נחכה הרבה...
מיכה, פורום אגדות רוק: "...הדבשות הם פועלים חרוצים בשרות המוסיקה, ללא אגוטריפים, ויחד עם זאת – הרבה נשמה וכשרון ביצוע. במופע שכזה אין מקום להמציא כלום, השירים הם כמו כדורים פורחים, כבר מוכנים ולא ניתנים לשינוי. הכשרון של הצוות שמפעיל את הכדור הפורח מתבטא בכמה גבוה הם יצליחו להעיף אותו. אתמול בקולטורה הדבשות העיפו גבוה את הכדורים הפורחים, הבירה זרמה, ויותר ממנה – האדרנלין על הבמה ובקהל העולץ, שהיה ברובו הגדול צעירים בשנות העשרים שלהם...".
מגיב בלתי מזוהה: הסאונד היה טוב, אבל הווליום הגיע עד למואזין של יפו העתיקה, שלמרות מוצאו הבדואי, לא בטוח שהוא מכיר את הגמל.
אמיר: היתה הופעה לפנים!!! לא נכחתי בהופעה הראשונה לצערי עקב מילואים (לפחות לא מלחמה...). היה ממש מדהים, מאוד מרגש לשמוע את השירים שאני מאוד אוהב, הביצועים היו נהדרים. הייתי בשוק מטל המתופף שניגן את התפקידים של וורד עם המון רגש. יואב הבסיסט היה מעולה ושר מצויין. יונתן ניגן את התפקידים של ברדנס במדויק ובכשרון רב, ודנה החלילנית המקסימה שנתנה בראש גם בגיטרה ועל הבונגוס. הפתעתם אותי עם הביצוע ל'ארובאלובה', שתמיד היה שיר די זניח לדעתי, מדהים מה שעשיתם ממנו. חסר היה לי קצת חומר יותר מאוחר, משהו מהאלבום "Nude", ואפילו מ-"I can see your house from here". אך בלי ספק זה היה ערב בלתי נשכח. מחכה בקוצר רוח לפעם הבאה.
ניב: היה פצצה, הופעה טובה יותר מהראשונה, סדר השירים היה הרבה יותר טוב. הביצועים היו מדוייקים עם קצת חיזוקים בפינות לעומת החומר המקורי של קאמל. טל רובינשטיין היה מעולה כמו בפעם הקודמת וקשה היה להוריד ממנו את העיניים, רק חבל שלא נתן סולו תופים כמו בהופעה הראשונה. היה חסר לי עוד משהו מ-Snow Goose. מחכה לפעם הבאה.
עידו: אני חושב שהדבשות ממש טובים, אבל הם צריכים להתחבר קצת יותר לסגנון של קאמל. אהבתי את הקלידים ואת הבס - מאוד קאמליסטי...בכל מקרה, המקום (קולטורה) היה די גרוע, אולי הבאלאנס לא היה כל כך טוב. מקווה לראות אותם במועדון אחר, במרכז הארץ, בפעם הבאה.קאמל בקולטורה - חמישה בספטמבר 2007
עוד על הדבשות ולהקת קאמל:

סיבוב ההופעות של הדבשות באירופה - נוב' 2008

מופע הבכורה של הדבשות - 2007

הדבשות - עמוד הבית

להקת קאמל - ביוגרפיה - הגמל ששרד

קאמל - סנו גוס - ביקורת אלבום

סופר-טוויסטר של קאמל - ניתוח מוסיקלי

קאמל - ביקורת על אלבום הבכורה

קאמל - לייב רקורד - ביקורת אלבום

קאמל - מיראז' - ביקורת אלבום

קאמל - מונמאדנס - ביקורת אלבום

קאמל פוטג' - ביקורת דיוידיאודות האתר / הספר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים

Email: uribreitman@gmail.com