רוק מתקדם - מדריך עברי - חזרה לעמוד ראשי

ערב רוק מתקדם ופסיכדליה בסינמטק תל אביב

יום שישי, 5 באוקטובר 2007

חמש שעות של הקרנות, החל מ-22:00 ועד 03:00

מרתון פרוגרסיבי ופסיכדלי עם הלהקות פינק פלויד, קאמל, קינג קרימזון, יס, איירון באטרפליי, ונילה פאדג', ג'פרסון איירפליין, אמרסון לייק פאלמר, ואן דר גראף, ג'נסיס, ג'טרו טאל, פרנק זאפה, פרוקול הארום, דה מוב, רוקסי מיוזיק, הוקווינד, ראש, ג'נטל ג'ייאנט

עדכון אחרון: 8 באוקטובר

אז איך היה?

יערה: היה די נחמד. רוב החומר שהוקרן היו דברים שראיתי בעבר, שאפשר היה לראות באינטרנט. הערב נגמר כידוע בשלוש, אבל אני ורוב האנשים שהיו עזבו סביב שתים- שתים וחצי, והאולם לא היה אפילו קרוב להיות מלא מלכתחילה. הייתה להם תקלה בדיסק של ראש, והעשרים דקות המתוכננות שלהם לא הוקרנו, לפחות לא עד השלב שאני הלכתי.

חוץ מזה, היו עוד כמה אכזבות. דבר ראשון, הוקרן רק שיר אחד בביצוע של קינג קריזמון ושתי הקלאסיקות אין זה קורט ואי טוק טו דה ווינד הוקרנו בביצוע של כמה אומנים אחרים בינהם איאן מקדונלד ואחד מחברי ג'נסיס לשעבר. בנוסף, בתחילת הערב המפיק הודיע לכולם שיש הפתעה- בסוף הערב תוקרן הופעה באורך מלא של פינק פלויד. ההופעה שהוא בחר להקרין הייתה הופעה משנים מאוחרת שבה דיוויד גילומר הזקן שר שירים חלשים יחסית של הלהקה... חבל.

בעיקר התאכזבתי מהמשקל הקטן שהוא נתן להקרנת קטעים של אגדות רוק מתקדם כמו ELP (שיר אחד, שאפילו נקטע באמצע), קינג קרימזון, קאמל (שיר אחד), ואן דר גראף (שיר אחד) ועוד הרבה... ברור שקשה לערוך סקירה מעמיקה ומספקת יותר בהקרנות של חמש שעות, אבל עדיין היחס הזה קצת ביזארי לדעתי כשללהקות כמו לאב או גפרסון אירפלין הוקרנו בין שניים לשלושה שירים.

אז בקיצור למרות שהביקורת שלי נשמעת שלילית מאוד בשורה התחתונה נהנתי וזה היה בהחלט שווה את הזמן והכסף. החלק הראשון של הערב, שהיה בעיקר החלק הפסיכדלי, היה מאוד נחמד ובהמשך היה הרבה מקום לשיפור.
  • לדברי מפיקי הערב, רוב החומרים לא הוקרנו מעולם בישראל, וכולם בפורמט דיוידי, באיכות מרבית של צליל ותמונה.


  • בין הקטעים שיוקרנו יהיו כיתוביות ומידע על הלהקות בעריכת מחשב מיוחדת לערב זה.


  • עורכי הערב: טל רזניק, דיג'יי מושל (משה לביא)


  • מחיר כרטיס: 45 ש"ח


  • ניתן להזמין מראש בקופת סינמטק תל אביב


  • הזמנת כרטיסים מקוונת באמצעות דף האירוע באתר טיקטנט


  • למידע נוסף: אתר פרוגרוק הפקות


  • דף האירוע בתוכניית סינמטק תל אביב
ערב רוק מתקדם בסינמטק תל אביב 5 אוקטובר 2007

ערב רוק מתקדם בסינמטק תל אביב 5 אוקטובר 2007חץ תגובות ושאלות על הערב - כאן

***
תגובות על האירוע - ארכיוןאודות האתר / הספר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים

Email: uribreitman@gmail.com