רוק מתקדם - מדריך עברי - חזרה לעמוד ראשי
המדריך העברי לרוק מתקדם - חדשות, ביקורות, להקות, מאמרים, ראיונות, ביוגרפיות - כל מה ש'פרוגרסיב'
88fm לוגו פרוגרסיב וחיות אחרות

תוכנית רדיו בהגשת בועז כהן

כל יום ראשון בלילה, בתחנת 88FM

עודכן לאחרונה: 3/4/13
בועז כהן החל לשדר ברדיו ביולי 2001, אחרי שסיים 10 שנות עבודה ב'ידיעות אחרונות'. מאזיני 88fm מכירים אותו מתוכנית הבוקר שלו, 'רוקר טוב', אותה החל להגיש בינואר 2009. חלקם התוודעו אל בועז בשנתיים האחרונות דרך התוכנית 'פרוגרסיב וחיות אחרות'. עד לאחרונה שודרה בליל שישי, אבל יש לה קהל מאזינים אדוק של אלפים.

התוכנית 'פרוגרסיב וחיות אחרות' עלתה לשידור לראשונה ב-17/02/09 ומאז היא זמינה להורדה והאזנה גם דרך אתר iCast הישראלי. נכון לסוף 2012, מתועדים שם כ-43 פרקים, דהיינו תוכניות מוקלטות. באתר 88fm זמינה להאזנה רק התוכנית האחרונה בכל שבוע.

בועז מגדיר את התוכנית ככזו שמותחת את הקוים בין הקאנון של פחלבל וחלום ילדות של שומאן, אל מיילס דייויס של שנות החמישים, הפסיכדליה של שנות השישים, הפרוג של שנות השבעים והרוק האלטרנטיבי של ימינו. זו תוכנית אקלקטית, רגועה ברובה אבל מעוררת מחשבה ומאוד אסקפיסטית. לא תמצאו שם להיטי פופ מרקידים, אלא מוסיקה חלומית שפותחת את הדמיון ומגרה את בלוטות הנוסטלגיה.

עורך אתר זה, אורי ברייטמן, הוזמן להתארח בתוכנית ב-30/11/12, ונדבק מיד בהתלהבות של בועז כהן: האיש באמת אוהב מוסיקה טובה, עשירה, פסיכדלית, שמעופפת מעל האדמה ולא נסחפת בקצב מונוטוני. לבועז יש ניסיון עשיר מאוד בתחום המוסיקה, והוא תמיד מחפש אלבומים חדשים להשמיע.

ב'פרוגרסיב וחיות אחרות' תמצאו תפריט מפתיע של רדיוהד, ברהמס, פיטר האמיל ורוברט ווייאט. בשעה אחת הוא ישלב בין פינק פלויד, מינואט, פסקול 'אבודים בטוקיו' ואוריה היפ. אין לו בעיה לשדר, אחד אחרי השני, את דרים ת'יאטר ואת אברהארד וובר. עד ינואר 2013 שודרה התוכנית בערב שישי, ואז עברה ליום ראשון, מהשעה 22:00 ועד חצות. החל מ-24 באפריל 2013, התוכנית תשודר בין השעות 23:00 ועד 01:00.

נסו לפנות לעצמכם קצת זמן לשעתיים של גילויים חדשים והנאות ישנות. ואם לא יצא לכם (זה קורה הרבה בעידן האינטרנט), הורידו את הפודקאסט והאזינו בזמנכם החופשי.בדיוק בשביל זה יש רדיו ציבורי, וכל הכבוד ל-88fm על הפתיחות והחדשנות.


בועז כהן - שדרן רדיו, 88fm
בועז כהן

עוד באותו נושאתגובות על התוכנית 'פרוגרסיב וחיות אחרות'

***

אודות האתר / הספר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים

Email: uribreitman@gmail.comחזרה לעמוד הראשי -- רוק מתקדם, מדריך עברי