רוק מתקדם - מדריך עברי - חזרה לעמוד ראשי
המדריך העברי לרוק מתקדם - חדשות, ביקורות, להקות, מאמרים, ראיונות, ביוגרפיות - כל מה ש'פרוגרסיב'
רוק מתקדם > אמנים ולהקות חשובים > זנולית'
לוגו - זנולית'

זנולית' - ביוגרפיה

Xenolith Biography

הרכב הפרוגרסיב-מטאל הישראלי זנולית' (Xenolith) החל את דרכו ב-2003 כפרוייקט של שני גיטריסטים: יוני דורון ואסף לוי, שהכירו בעת שירותם הצבאי.


ב-2006 הקליטה זנולית' את הסינגל הראשון שלה, 'דזולייטד ספיריטס' ("Desolated spirits"), שנכלל באוסף מטאל ישראלי שהופץ בארה"ב. לאחר צאת הסינגל, הופיעה הלהקה באירועי מטאל ועבדה על כתיבת אלבום ראשון.


אלבום הבכורה של זנולית' - Obscure Reflections
Obscure Reflections
2009
אלבום הבכורה של זנולית', "אובסקיור ריפלקשנז" (Obscure Reflections) יצא ב-2009 והופק ע"י יובל קרמר וארז יוחנן (מלהקת 'עמספר'), והוקלט באולפן הביתי של יובל קרמר, שגם עשה את המיקס לאלבום.


על אלבום הבכורה נכתב באחת הביקורות (במגזין מטאליסט):
"אין ספק ש-Xenolith מושפעים עמוקות מ-Opeth השבדית, אך עדיין היא מחזיקה בידה כמה השפעות מוזיקליות מעצבות לא פחות...מדובר באלבום יציב ואיכותי מבחינה יצירתית, ששם דגש גדול על אווירה קודרת לא פחות מהכוונה לתת בראש במוזיקה חובטת"

הסגנון המוסיקלי של זנולית' מושפע מלהקות פרוגרסיב דת'-מטאל כמו אופת' (Opeth), אנסלייבד (Enslaved) או אגאלוך (Agalloch). הסאונד דומה, כמו גם הגראולים, המעברים והעיבודים.

לאחר צאת האלבום הראשון, הלהקה המשיכה להופיע ברחבי הארץ, ואף זכתה לחמם את 'אורפנד לנד' במועדון רדינג 3 בנמל תל אביב, ב-2010. במהלך שנת 2011 הפסיקה זנולית' את פעילותה. אסף לוי, שב-2008 החל לימודי תואר בהנדסת חשמל, ויוני, מנהל בית ספר לשפות נורדיות, היו עסוקים מדי מכדי להקדיש להרכב את הזמן הנדרש.


למרות שכתבו חומרים לאלבום שני, הם הפסיקו לעבוד על ההרכב תוך תקווה שהעתיד יביא לתחייה מחודשת. ואכן, ב-2013, שב ההרכב לפעילות.


ההרכב הנוכחי כולל את:
  • יוני דורון (גיטרה, שירה)
  • תום מאור (תופים)
  • אייל כספי (בס)
  • אסף לוי (גיטרה והפקה)

עדכונים שוטפים על הלהקה בדף הפייסבוק של זנולית'.


זנולית'
להקת זנולית' בהרכב העדכניוידאו - סינגל ראשון ב-2014 לזנולית'
התגובות שלכםאמנים ולהקות חשובים


אודות האתר / הספר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים

Email: uribreitman@gmail.com

Mitkadem.co.il