רוק מתקדם - מדריך עברי - חזרה לעמוד ראשי
רוק מתקדם > להקות ואמנים > זינגלה > אלבום חדש

שניים מחברי זינגלה מוציאים אלבום חדש

פורסם לראשונה: 9 מרץ 2007
עדכון אחרון: 25 יוני 2009
Zingale - The Bright Side - New Album
The Bright Side
שניים מחברי להקת זינגלה הוציאו לאור אלבום חדש, "The Bright Side". זהו האלבום הראשון הנושא את השם "זינגלה" מאז סוף שנות השבעים. אפרים ברק ואודי טמיר ניהלו את ההוצאה לאור. בתחילה נמכר האלבום אונליין דרך אתר cdbaby בפורמט mp3. הוא יצא על דיסק בהפקה עצמית של טמיר וברק באפריל 2009, והפצה של חברת היי-פידליטי.

ניתן למצוא את האלבום החדש, בין השאר, בחנות מוסיקה נטו.

אפרים ברק סיפר בסוף קיץ 2007 שלצורך ההקלטות הצטרף אליהם המתופף ברק בן צור.

האלבום מכיל תריסר קטעים, חלקם שירים באנגלית וחלקן יצירות אינסטרומנטליות. האלבום פרוגרסיבי בחלקו ומיועד לייצוא בינלאומי. כל הקטעים נכתבו, בוצעו והוקלטו על ידי שני חברי זינגלה, אפרים ברק ואודי טמיר (והמתופף בן-צור, כאמור). טמיר וברק הקימו אתר מיוחד לרגל הוצאת האלבום.

רוב חברי להקת זינגלה המקורית אינם מעורבים בפרויקט:
 • דוד בכר - נפטר לפני שנים רבות
 • ג'וני שטרן - הפך חרדי
 • הקלידן עדי וייס - פעיל בתחום המוסיקה, אך לא השתתף באלבום החדש
 • הכנר טוני בראואר - חי בארה"ב
 • דיויד שנאן - לא פעיל בתחום המוסיקה
 • דודי רוזנטל (לא חבר להקה, אבל הסאונדמן המקורי) - מחוץ לתמונה

רשימת השירים באלבום

 1. Sooner or Later

 2. The Bright Side

 3. Ashes and Secret

 4. Money Contentment

 5. The Basic Commandments

 6. Forget the Money

 7. The Last Gate

 8. Sicilia

 9. Zingale

 10. Who Holds the Key?

 11. Good

 12. Look at the Bright Side

 13. For David

 14. Dreams

ההקלטות התקיימו במספר אולפנים שונים, כולל אולפני עמוקה שהיו בבעלותו של אפרים ברק, ונמכרו. סביר להניח שברק וטמיר לא ישתפו פעולה עם חברת "האוזן השלישית" או עם משפחת זעירא, שהיתה אחראית על הוצאת האלבום הראשון בתקופת חברת "בית התקליט".

טמיר, ברק ובן-צור אינם צפויים להופיע על במה בתקופה הקרובה. חשוב לציין כי קיימת אי-בהירות לגבי הזכויות על השם "זינגלה", מי רשאי להשתמש בו והאם האלבום החדש אכן ראוי להיקרא "זינגלה" לאור העובדה שרוב חברי הלהקה המקורית כלל לא מעורבים בו.

The Bright Side


Zingale - Peace
Zingale - Peace
להקת זינגלה הקליטה בשנת 1975 את האלבום הפרוגרסיבי Peace, שיצא לאור בשנת 1977. האלבום הכיל שירים באנגלית ומסרים פציפיסטיים בהשפעת הלם מלחמת יום כיפור.

בין חברי זינגלה באותה תקופה היו כנר הפיוז'ן טוני בראואר, המתגורר כיום בארה"ב ועדיין עושה מוסיקה; הקלידן עדי וייס פרש מאז לעבודה מוסיקלית עצמאית. התקליט "Peace" הפך לפריט אספנים בינלאומי יקר-ערך, והדיסק שיצא בשנות התשעים נמכר באלפי עותקים בכל העולם.

הורידו את הקטע הראשון באלבום - Sooner or Later
מכתב פתוח מלהקת זינגלה אל קהילת הפרוג בישראל

לכבוד חברי הפרוג שלום

מקווים שתקראו מכתב זה בעיון רב ובפתיחות המתייחסת לשם פרוגרסיב.

אנו להקת זינגלה – כיום אפרים ברק ואודי טמיר, נולדנו לתוך הפרוג ויצרנו פרוג כל חיינו ביחד וכל אחד לחוד. נפגשנו שוב אחרי שנים ארוכות והקשר המוסיקלי כאילו לא נותק מעולם – ההסתכלות לא השתנתה –– ורמת היצירה עלתה לגבהים חדשים – שכדי ליצור אותה היינו צריכים נגני Yes - נגנים שימסרו עצמם ואת חייהם ליצירה, (עשינו זאת בשנות ה-70 וזוהי גם האנרגיה הנשמעת מתקליט Peace ) .

כאמור ההסתכלות המוסיקלית שלנו לא השתנתה, הגישה נשארה – פרוג – המחשבה פרוג – הנשימה פרוג –והשירה פרוג. כדי להגיע לתוצאות הסופיות אותן רצינו להביע ביצירות שלנו, נפתחנו כפרוגיסטים אמיתיים לשנות ה-2000 + ואנחנו נעזרים בכל אמצעי שיכול לשמש אותנו להגיע לתוצאות ולרמה מוסיקלית לשביעות רצוננו אם זה מחשב, גיטרות אקוסטיות חשמליות לעיתים מסונתזות .

אנו מזמינים אתכם שוחרי הפרוג להיפתח, הרי עץ תפקידו לתת פירות זרעים והמשכיות . כך היא ראיתנו כאומנים וכמוסיקאים, כך אנחנו שומעים פרוג!!! להיות ממשיכים – חדשניים – פתוחים והפרוג נשאר פרוג. אנחנו אוהבים פרוג מחפשים פרוג ויוצרים פרוג ולעיתים קטעים מפוארים עד מאוד – וכדי לא למנוע ראייה פתוחה שיש למוסיקאים למוסיקה הזאת – איננו רואים סיבה להגביל צורת עשייה כזאת או אחרת במיוחד בעידן 2000 + .

ולסיכום: להקת זינגלה ביצירת הפרוג המתקדמת והחדשה שלה תובעת את חלקה הבינלאומי בקהילת הפרוג. בתביעה כנה ולגיטימית זאת אנו מתכוונים לשתף אתכם, בקרוב, ידידנו היקרים המאזינים – והיוצרים – בצורת חשיבתנו הפרוגרסיבת. אנחנו מרגישים שביצירתנו החדשה פרצנו דרך חדשה במוסיקה שמהותה "התקדמות לאין סוף" Progressus in Infinitum (ג'אנר חדש בפרוג) ואנחנו מקווים שתמשיכו להוות אכסניה למוסיקה של להקת זינגלה .

בכבוד רב
להקת זינגלה 2007 • לשאלות והצעות אודות האלבום החדש של זינגלה ניתן לפנות בדוא"ל אל חברי הלהקה עצמם.


 • זינגלה חוזרת - כתבת-מעקב מאת רונן צומר (ynet) על האלבום החדש, שהתפרסמה בעקבות הדיווח כאן באתר "רוק מתקדם - מדריך עברי".


תגובות
זינגלה - ביוגרפיה מלאה

אודות האתר / הספר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים

Email: uribreitman@gmail.com

Mitkadem.co.il