חזרה לעמוד הראשי

בוטל - קית' אמרסון לא יגיע לישראל

ענק הקלידים הפרוגרסיבי ביטל הופעתו בישראל

במסגרת פסטיבל אורנג' בנמל חיפה

Keith Emerson
קית' אמרסון לא יגיע
הקלידן הבריטי קית' אמרסון (Keith Emerson), מחלוצי הרוק המתקדם, היה אמור להגיע לישראל להופעה בנמל חיפה, ביום חמישי, 30 ביוני 2005. לדברי האמרגן האירופאי של אמרסון, קוראדו קנוניצ'י, בעיות בריאותיות גרמו לביטול ההופעה בישראל.

"המצב של אמרסון לא כל כך נורא, אבל קית' פשוט צריך לנוח לתקופה מסוימת", ענה בדואר אלקטרוני לפניית עורך אתר זה. קנוניצ'י הכחיש בתוקף את השמועות בנוגע לאיבחון סרטן בגופו של אמרסון: "בשום פנים ואופן לא! לאמרסון אין סרטן". אמרסון בן 61 כיום, ואורח חייו הפרוע בעבר כלל שימוש בסמים, דיכאון קליני, אהבה לאופנועים מהירים ותהליכי גירושים מכאיבים.


קית' אמרסון לא הופיע מעולם בישראל. ההופעה ב-2005 היתה הפעם הראשונה והאחרונה שבמסגרתה היה אמור להגיע הנה.


כל מי שהזמין כרטיסים יכול להחזירם לאחת מארבע הקופות ברחבי הארץ (בת"א - קופת "קסטל" ברח' איבן גבירול) ולקבל זיכוי אשראי או החזר כספי. הופעת הסולו שלו היתה אמורה להתקיים במסגרת פסטיבל Orange Music Experience שייערך כמתוכנן בתאריכים 28-30 ביוני, בנמל חיפה. המופע היה אמור לפתוח את סיבוב ההופעות של אמרסון לשנת 2005 ולקדם את אלבומו החדש Hammer it Out, אנתולוגיה כפולה המכילה 30 יצירות מהקריירה הארוכה שלו. האלבום וההופעה, כך נאמר לפני הביטול, כוללים יצירות מתקופת "דה נייס" (סוף שנות השישים), שלישיית אמרסון לייק ופאלמר ומבחר קטעים מקריירת הסולו שלו לאחר פירוק ההרכב. מפיק הפסטיבל: שוקי וייס.

Hammer it Out - Keith Emerson
האנתולוגיה החדשה של אמרסון


זהו היה אמור להיות ביקורו הראשון של קית' אמרסון בישראל, מאז שהחל את הקריירה המוסיקלית שלו באמצע שנות השישים, באנגליה. הוא ידוע בעיקר כקלידן הוירטואוזי של שלישיית אמרסון לייק ופאלמר, שהחלה את דרכה בשנת 1970 והקליטה סדרת אלבומים שנכנסו לפנתיאון הרוק הפרוגרסיבי בשנות השבעים. הלהקה התפרקה בסוף שנות השבעים והתאחדה בשנית בשנות התשעים. סכסוכים בין הסולן גרג לייק ובין אמרסון הביאו לפירוק נוסף. בתאריך 13 ביוני יוצא לאור ברחבי העולם דיוידי כפול (Beyond the Beginning) הסוקר את מגוון הופעותיה של אמרסון לייק ופאלמר בשנות השבעים והתשעים, כולל ראיונות ובונוסים נדירים.


ביטול כרטיסים להופעה: מי שהזמין כרטיס, כאמור, יכול לגשת לקופת הכרטיסים ולהחזירו תמורת מזומן או זיכוי אשראי. הפקת הפסטיבל מנסה למצוא תחליף להיעדרותו של אמרסון.

מעללי אמרסון לייק ופאלמר - ביוגרפיה מלאה

קית' אמרסון - האתר הרשמי

אודות האתר / הספר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים

Email: uribreitman@gmail.com