קצת אחרת

* קצת אחרת *

חנות מוסיקה לרוק מתקדם, פסיכדליה, רוק קלאסי ואוונגארד
2002-2012

החנות 'קצת אחרת' נסגרת ב-1 מאי 2012. מאז דצמבר 2002, התמחה החנות בייבוא ומכירה של אלבומי רוק מתקדם, רוק קלאסי, פסיכדליה, אוונגארד, בלוז, גאראז', פולק-רוק, פ'אנק, רגאיי, מוסיקה ישראלית אלטרנטיבית - משנות השישים ועד ימינו על גבי דיסקים, תקליטי ויניל וסרטי די-וי-די. ייבוא פריטים ייחודיים במחירים תחרותיים, הזמנות אישיות, האזנה חופשית לפני הקניה, יחס רציני ואינטימי, דיסק חינם לבחירת הלקוח על כל עשר רכישות, שיתוף פעולה עם חנות "מטאל שופ" ברח' פינסקר 27 בתל-אביב ועוד.

כתובת החנות עד 1/5/12: רח' פינסקר 41 תל אביב
על יד צומת בוגרשוב-פינסקר, מרחק הליכה קצר מכיכר דיזנגוף ומדיזנגוף סנטר

שימו לב: החנות נסגרה ב-1 מאי 2012...כן, זה סופי!

email [1]: ktzat-acheret@012.net.il
email [2]: psychprog@gmail.com

הכתובת הישנה של החנות, לפני שעברה לרחוב פינסקר: רחוב דיזנגוף 93, בתוך הסמטה

קצת אחרת

קצת אחרת

קצת אחרת

קצת אחרת

בעלים וניהול: דוד (דדי) יצחייק


זהו נוסח הודעת הסגירה, כפי שנכתב על ידי מנהל החנות, אורי בן שאול.

חברים יקרים, בצער רב אני נאלץ להודיע לכם על סגירת החנות "קצת אחרת".
החנות בפינסקר 41, נמצאת כידוע מעל מחסן ההפצה של "היי פידליטי", שתופס שטח גדול מתחת לפני החנות.
מכיוון שכל המערך הלוגיסטי של המחסן יעבור ב-1 במאי למחסני הליקון באזור חולון, מתפנה המחסן הנוכחי והחנות לא תוכל לשאת לבדה בנטל שכ"ד/הארנונה.

בשל גורמים רבים ושונים שלא כאן המקום לפרטן, לא ניתן יהיה להעביר ולהשמיש חנות חדשה (על כל העלויות הכרוכות בכך) בפרק הזמן הקצר הזה- ועל כן החנות תיסגר ואיתה ייסגר אתר החנות.
אם בעתיד הקרוב (חצי שנה?) יהיו הפתעות או שיימצא משקיע או מקום אחר- אני אשמח להיות הראשון שידווח לכם על כך...אך לעת עתה אלו הם פני הדברים. עד ה-1 למאי, החנות תהיה פתוחה כרגיל עם הנחות של 10-15 אחוזים על כל המלאי.

לאחר תשע שנים ב'קצת אחרת', אני רוצה להודות באופן אישי לכל האנשים והלקוחות הרבים שהיו חלק בלתי נפרד, ולעיתים- יומיומי -מהחנות הזאת.
בזכותכם החנות הזאת הייתה קיימת ורק בזכותכם אולי היא עוד תהיה קיימת בעתיד. אני עדיין מאמין שדווקא לחנות כמוה (אחרת) יש מקום אפילו בעידן המיקרוצ'יפי והדיגיטלי וההוכחה לכך היא שהיא הצליחה כמעט תמיד להישאר עם ראש מעל למים, ולעיתים אפילו לצוף על פניהם בחדווה מפתיעה.

אני רוצה מאד להודות גם לעובדים שעברו בה לאורך השנים והעשירו אותה עד מאד: אבנר גולדהאגן, עידו עזריה, דוב בן ג'ויה, עידו לויט, איתי זכרי, קארין אלון, ישיב כהן, נועם, סתיו, אמיתי וילק ואם שכחתי עוד מישהו זה מרוב התרגשות... הייתה לי באמת הזכות להכיר מאות רבות של אנשים מדהימים שעשו לי היכרות עם מוסיקאים שלא הייתי זוכה להכיר בשום דרך אחרת: חובבי מוסיקה מושבעים שנכוו לעד אחרי האלבום הראשון שהם האזינו לו כבני עשרה, מוסיקאים יוצרים ונגנים, אספנים קלים וקשים (וקשים מאד!), חוקרים, דיג'יים, אנשי מקצוע וסתם אודיופילים שהעשירו את עולמי לא רק במוסיקה שלא הכרתי , אלא גם עושר שמתוך היכרות עם עולמם הפנימי, העצום, ההזוי ויוצא הדופן. תודה לכולכם, ונתראה רק בשמחות !!

אורי בן שאול (ב"ש)
בראיון ל'זמן תל אביב' על סגירתה המצערת של 'קצת אחרת', אמר אורי בן שאול: "אני מרגיש שהחנות הייתה סוג של נחמה מובטחת להרבה אספנים שלאו דווקא גרים בתל אביב. לקוחות מצפת, נהריה, טבריה, אשדוד, ירושלים, באר שבע וגם אילת היו מגיעים בקביעות. זהו קהל מדהים ומגוון ואנחנו היינו חלק מסבב חנויות התקליטים הקבוע של רבים וטובים".

תגובות
PsychProg.com
האתר של החנות גם הוא לא פעיל - PsychProg.com

עיתון תל אביב

'עיתון תל אביב' (היום 'ידיעות תל אביב') החליט ש"קצת אחרת" היא 1 מתוך 50 סיבות לאהוב את תל אביב.

סיבה מספר 26: בגלל "קצת אחרת" - לא חסרות חנויות דיסקים בתל אביב. טאוור, צליל, האוזן, דיסק סנטר, מוסיקה נטו ועוד. בכולן מגוון יפה של דיסקים. מה שלא היה כל כך בנמצא בשנים האחרונות הן חנויות דיסקים המתמחות בנישות ספציפיות. לפני מספר שנים הופיעו שתיים כאלה: "מטאל שופ" שברחוב פרישמן, המתמחה בז'אנר המטאל, ו"קצת אחרת" (כיום ברחוב פינסקר 41), שם תוכלו למצוא מוסיקה פסיכדלית, פאנק ישן, גאראג', פולק-רוק ודברים שבאים בעיקר מהסיקסטיז והסבנטיז. בקצת אחרת אורי ועידו הסבלניים יכינו לכם קפה שחור וישמחו לתת לכם ים של המלצות. עם כל הכבוד להורדות ברשת, החוויה שבביקור בחנות קטנה וסימפטית ובדיאלוג עם המוכר חזקה הרבה יותר

(כתב: שי נובלמן, 25 אוק' 2005)


ארי קטורזה כתב על חנות 'קצת אחרת' דברים יפים באתר Ynet: "שום דבר לא יעצור את נאמני הפרוגרסיב והפסיכדליה: עכשיו יש גם חנות חדשה בתל-אביב שמתמחה בז'אנרים הבומבסטיים, וגם בנדירים מכל הסוגים. ראיון עם המייסדים, ועשיריה אחת פרוגרסיבית"


איל פרידמן המליץ על קצת אחרת בחום ב'וואלה תרבות ובידור': "...אם יש משהו שהיא בנויה עליו, הרי זו אהבה מדבקת עד אין קץ למוזיקה. למה להסתפק במועט כשיש כל כך הרבה דברים טובים? "קצת אחרת" הקטנה והמשפחתית מתמחה בפרוגרסיב-רוק, הארד-רוק וכל מה שנוגן והוקלט במהלך שנות השישים והשבעים, אבל מוכריה מאוהבים עד כלות בפסיכדליה, גראז', בלוז וגם, לא פעם , בחיבורים שלהם לפ'אנק ולג'אז..."

גם "עכבר העיר" המליץ עלינו במדור 'המוזיקה הכי טובה בעיר' (6 אפריל 2006): "בחנות הדיסקים 'קצת אחרת' יש חבורה של מוכרים עם נשמה שמתמצאים בפסיכדליה, גאראג', רוקנרול וגרובים שחורים מהסיקסטיז ומהסבנטיז, דברים שרק הם מכירים וקשה להאמין שלא הכרנו קודם"


We're only in it for the Music

שירות לקהילה הפרוגרסיבית מטעם המדריך העברי לרוק מתקדםMitkadem.co.il

Email: uribreitman@gmail.com