רוק מתקדם - מדריך עברי - חזרה לעמוד ראשי
המדריך העברי לרוק מתקדם - חדשות, ביקורות, להקות, מאמרים, ראיונות, ביוגרפיות - כל מה ש'פרוגרסיב'
לוגו תחנת הרדיו eco99fm חלום ליל קיץ

תוכנית רדיו בהגשת בועז כהן

כל יום חמישי מ-22:00 עד חצות, בתחנת 99FM

עודכן לאחרונה: 20-07-17
בועז כהן החל לשדר ברדיו ביולי 2001, אחרי שסיים 10 שנות עבודה ב'ידיעות אחרונות'. מאזיני 88fm מכירים אותו מתוכנית הבוקר שלו, 'רוקר טוב', אותה החל להגיש בינואר 2009. חלקם התוודעו אל בועז בשנים האחרונות דרך התוכנית 'פרוגרסיב וחיות אחרות'. לאחר סגירת רשות השידור, עבר בועז כהן לתאגיד השידור הציבורי, התפטר ועבר לשדר בתחנת eco99FM כל יום חמישי ב-10 בלילה

בועז אמר למאזיניו ב-20 ביולי:
אני אתחיל הערב (חמישי 20.7 בשעות 22:00-חצות) תכנית רדיו חדשה בשם "חלום ליל קיץ" ברדיו Eco99fm - תכנית שאותה אערוך ואגיש לגמרי בעצמי ולבדי, ללא פלייליסט, ללא פיקוח וללא שום התערבות (שזה כול מה שרציתי, כשהתחלתי לשדר ברדיו. שיניחו לי לעשות את מה שאני אוהב). אז שיהיה בהצלחה לכולנו ושנרבה מוזיקה טובה בעולם ונזכה את הציבור באהבה וביופי. אמן.


פרוגרסיב וחיות אחרות

התוכנית 'פרוגרסיב וחיות אחרות' עלתה לשידור לראשונה ב-17/02/09 ומאז היא זמינה להורדה והאזנה גם דרך אתר iCast הישראלי. נכון לינואר 2016, מתועדים שם כ-94 פרקים, דהיינו תוכניות מוקלטות. באתר 'כאן' זמינות התוכניות הקודמות להאזנה.

בועז מגדיר את התוכנית ככזו שמותחת את הקוים בין הקאנון של פחלבל וחלום ילדות של שומאן, אל מיילס דייויס של שנות החמישים, הפסיכדליה של שנות השישים, הפרוג של שנות השבעים והרוק האלטרנטיבי של ימינו. זו תוכנית אקלקטית, רגועה ברובה אבל מעוררת מחשבה ומאוד אסקפיסטית. לא תמצאו שם להיטי פופ מרקידים, אלא מוסיקה חלומית שפותחת את הדמיון ומגרה את בלוטות הנוסטלגיה.

עורך אתר זה, אורי ברייטמן, הוזמן להתארח בתוכנית ב-30/11/12, ונדבק מיד בהתלהבות של בועז כהן: האיש באמת אוהב מוסיקה טובה, עשירה, פסיכדלית, שמעופפת מעל האדמה ולא נסחפת בקצב מונוטוני. לבועז יש ניסיון עשיר מאוד בתחום המוסיקה, והוא תמיד מחפש אלבומים חדשים להשמיע.

ב'פרוגרסיב וחיות אחרות' תמצאו תפריט מפתיע של רדיוהד, ברהמס, פיטר האמיל ורוברט ווייאט. בשעה אחת הוא ישלב בין פינק פלויד, מינואט, פסקול 'אבודים בטוקיו' ואוריה היפ. אין לו בעיה לשדר, אחד אחרי השני, את דרים ת'יאטר ואת אברהארד וובר. עד ינואר 2013 שודרה התוכנית בערב שישי, ואז עברה ליום ראשון, מהשעה 22:00 ועד חצות. החל מ-24 באפריל 2013, שודרה בין השעות 23:00 ועד 01:00. החל מ-18/05/17, היא משודרת בלילות חמישי, בשעה אחת.

נסו לפנות לעצמכם קצת זמן לשעה של גילויים חדשים והנאות ישנות. ואם לא יצא לכם (זה קורה הרבה כיום), האזינו אונליין לאחר השידור. בדיוק בשביל זה יש רדיו ציבורי, וכל הכבוד ל-88fm על הפתיחות והחדשנות.


בועז כהן - שדרן רדיו, 88fm
בועז כהן

עוד באותו נושאתגובות על התוכנית 'פרוגרסיב וחיות אחרות'אודות האתר / הספר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים

Email: uribreitman@gmail.comחזרה לעמוד הראשי -- רוק מתקדם, מדריך עברי