רוק מתקדם - מדריך עברי - חזרה לעמוד ראשי
רוק מתקדם > אמנים ולהקות > טוקסיק פיינקילרז

ראיון עם להקת טוקסיק פיינקילרז

מתי בפעם האחרונה נסעתם חמש שעות בשביל להופיע? זה מה שיעשו החבר'ה של Toxic Painkillers, הרכב פרוג-מטאל אילתי שבא להופיע בתל-אביב בפעם הראשונה ב-25 בספטמבר (2007), במועדון קולטורה. שאלנו אותם על דרים ת'יאטר, אילת, העיר הגדולה תל-אביב והתוכניות לאלבום בכורה

פורסם ב-16/9/07
1) מאיפה מגיעה המשיכה שלכם לז'אנר הפרוג-מטאל?

המשיכה לסגנון הזה באה בעיקר כי חיפשנו משהו שונה, מעניין ומורכב שיאתגר אותנו, גם כל אחד כנגן, וגם כלהקה. עם הזמן ככל שהתקדמנו והשתפרנו, אהבנו יותר את הסגנון הזה, וכיום זה חלק בלתי נפרד מהמוסיקה שלנו.


2) איך אתם מצליחים להתמודד עם המורכבות של הז'אנר, כולל הדרישה ליכולת וירטואוזית?

כל נגן בלהקה נותן את כל כולו בנגינה. תמיד זה אתגר, וזה כל הכיף בסגנון הזה, תמיד יש על מה לעבוד ומה לשפר ואנחנו נותנים את המקסימום. אנחנו נמצאים ברמה שאנחנו אוהבים את המורכבות והוירטואוזיות הזאת ונהנים מהנגינה של הסגנון.


3) יש הרבה חקיינים של דרים ת'יאטר שם בחוץ. מה היתרון שלכם עליהם?

כמובן שאי אפשר שלא להיות מושפע מדרים ת'יאטר, מתחום הרוק אפשר לומר שזאת הלהקה שאנחנו הכי מושפעים ממנה, אך היתרון שלנו הוא שרובנו באים מרקע של ג'אז. התפתחנו לכיוונו לאט לאט, דבר שמוסיף גוון מיוחד מאוד לסגנון ומשתלב טוב מאוד עם הפרוג-מטאל לדעתנו. ניתן לראות שעם הזמן השירים שלנו מכילים למשל מודוסים ג'אזיים, אקורדים ומהלכים שונים שקשורים לג'אז.


4) מה הגיל הממוצע של חברי הלהקה?

כולנו בני 17, תלמידי כיתה יב'.


Toxic Painkillers
להקת טוקסיק פיינקילרז5) כפי שאתם יודעים, חברי דרים ת'יאטר, כמו כל הרכבי הפרוג-מטאל הגדולים, לא שירתו בצבא שלוש שנים. האם אתם מתכוונים לתת לצבא ההגנה לפרק לכם את הלהקה?

זאת השאלה שהכי מטרידה אותנו בתקופה הזו, והדעות בינינו חלוקות לגבי הנושא, אבל במציאות הישראלית בה אנו חיים, בשונה ממדינות אחרות, חובתנו היא לתרום למדינה ואנחנו חושבים שנצליח להסתדר. כמובן שאף אחד מאיתנו לא יוותר על הלהקה או על המוסיקה בכלל. ננצל כל הזדמנות שתהיה כדי לנגן.


6) אתם אילתים. זה לא ממש מקל על פיתוח קריירה בגוש דן. איך מסתדרים עם זה?

ההופעה הראשונה שלנו מחוץ לאילת תתקיים בשבוע הבא, וזה הצעד הראשון שלנו אל תוך הארץ. זה בטוח קשה כשצריך לנסוע 5 שעות בשביל הופעה, אך זאת בהחלט חוויה בשבילינו. אנו מאמינים שבעתיד לא נישאר באילת, בכל זאת המרחק מקשה ויהיה הרבה יותר קל אם נהיה באזור המרכז.


7) איך אתם מתכוננים להופעה בקולטורה?

אינסוף חזרות ועבודה קשה. אנחנו מתכננים הופעה מיוחדת וגדולה ולכן ההכנות הן רבות. בנוסף ההתרגשות היא גדולה, עד עכשיו היינו רגילים לקהל האילתי הנאמן ואנחנו יוצאים אל משהו חדש. אנחנו נגיע מוכנים יותר מאי-פעם להופעה הזאת, בשביל שתהיה בלתי נשכחת.


Toxic Painkillers
ההופעה בקולטורה8) באתר שלכם במייספייס אתם מספרים על אלבום דמו. מה בנוגע לאלבום אמיתי? יש מספיק חומר?

אלבום הדמו כולל 8 שירים. בנוסף על כך יש כבר עוד שיר חדש שכבר מוכן, ואנחנו אפילו חושבים על אפשרות של אלבום קונספט. בהחלט יהיה מספיק חומר לאלבום אמיתי כשנגיע לשלב הזה, אבל אנו חושבים שיש לנו עוד זמן ועוד מה להתפתח ולהתבסס לפני שניקח את הצעד הזה.


9) למה לשיר באנגלית ולא בעברית?

פשוט בגלל שזה זרם לנו יותר, יואל (הגיטריסט והסולן) שכותב את השירים אוהב לכתוב אותם בדרך כלל באנגלית, למרות שכתבנו גם שירים בעברית כמו "מנאגן", אנחנו לא פוסלים את הכתיבה בעברית, ובהחלט מתכוונים להמשיך לכתוב בעברית וגם באנגלית. הרבה פעמים זה קשור לנושא שאנחנו כותבים עליו.


10) האם להקות פרוג-מטאל בעולם יודעות על קיומכם?

כרגע לא, קודם כל אנחנו רוצים להתפתח אל תוך התודעה הישראלית ותוך כדי להתחיל להתחבר עם להקות בעולם. אנחנו נלך צעד צעד, קודם כל חשוב לנו לצאת מאילת.


Toxic Painkillers
הלהקה בהופעה באילת11) איך חוזרים לאילת באמצע הלילה, אחרי ההופעה? מתכוונים לישון באוטו או אצל חברים במרכז?

אנחנו מתכננים להיות בתל אביב עוד יום אחד אחרי ההופעה. זאת הזדמנות לבלות כל הלהקה ביחד מכיוון שההופעה מתקיימת יום לפני חופש סוכות, יש לנו מקומות לשהות בהם אצל חברים ומשפחה במרכז.


12) מה הדבר הכי מצחיק, מפתיע או מרגש שקרה לכם מאז ייסוד הלהקה?

הדבר הכי מצחיק שקרה לנו מאז ייסוד הלהקה היה החזרה הבלתי נשכחת במקלט ליד הבית של המתופף, באותו היום ניגנו בערך 7 שעות במקלט סגור, ובשלב מסויים כנראה נגמר האויר במקלט, התחלנו לזרוק כלים, לעשות שטויות, ולנגן קאברים לשירי ילדים. ואנחנו חושבים שהדבר הכי מרגש יקרה עוד שבוע בהופעה בת"א, זאת בהחלט תהיה חוויה.


חברי הלהקה

  • יואל גנין (גיטרה, שירה)

  • אוראל גרדה (קלידים)

  • מתן בנישו (תופים)

  • דור מהסילקר (בס)

האתר של טוקסיק פיינקילרז: myspace.com/toxicpainkillers
אמנים ולהקות רוק מתקדם


אודות האתר / הספר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים

Email: uribreitman@gmail.com

Mitkadem.co.il