רוק מתקדם - מדריך עברי - חזרה לעמוד ראשי
המדריך העברי לרוק מתקדם - חדשות, ביקורות, להקות, מאמרים, ראיונות, ביוגרפיות - כל מה ש'פרוגרסיב'
רוק מתקדם > אמנים ולהקות > טרנסאטלנטיק

להקת טרנסאטלנטיק

Transatlantic

סופר-גרופ בינלאומי שנוסד בסוף המילניום הקודם, שיצר שיתוף פעולה מעניין בין מייק פורטנוי (מתופף דרים ת'יאטר באותה תקופה, יליד ניו-יורק), ניל מורס (קלידן, סולן ומנהיג להקת ספוק'ס בירד באותה תקופה, יליד קליפורניה), רוינה סטולט (מנהיג להקת פלאואר קינגז, יליד שבדיה) ומר פיט טראוובס (בסיסט להקת מריליון, יליד אנגליה).

Bridge Across Forever
Bridge Across Forever
בגלגול הראשון של הלהקה, שהחל ב-2000, הוציאה טרנסאטלנטיק 2 אלבומי אולפן וכמה אלבומים חיים מסיבובי הופעות, שבהם השתתף לעתים גם דניאל גילדנלואו (מנהיג להקת פיין אוף סלביישן, יליד שבדיה) כחבר להקה חמישי. הפעילות נמשכה עד 2002, השנה בה הודיע ניל מורס שהוא פורש לטובת מוסיקה דתית. באפריל 2009 התאחדה הלהקה והוציאה אלבום אולפן שלישי, 'דה ווירלווינד'. בינואר 2014 יצא לאור אלבומם הרביעי, 'קליידוסקופ'.

מעצם טבעו של סופר-גרופ המבצע אפוסים ארוכים בתחום הרוק המתקדם, הייחוד של טרנסאטלנטיק טמון בעוצמה המשותפת של חברי הלהקה. פורטנוי מביא איתו את הפרוג-מטאל של דרים ת'יאטר; ניל מורס מביא איתו את הטקסטים הרוחניים, יכולת ההגשה הקולית הנגישה והכתיבה המלודית שהפגין עם ספוק'ס בירד בהצלחה; רוינה סטולט משתלט על כל הגיטרות החשמליות אך גם מקבל תפקידי שירה רבים; ומר טראוובס מפגין כישורי נגינה מפתיעים שאותם נאלץ לעתים לרסן במסגרת תפקידו באחת הלהקות המפורסמות בבריטניה.

מבין אלבומיה המועטים של טרנסאטלנטיק, מומלץ להתחיל עם ברידג' אקרוס פוראבר מ-2001. לתיעוד חזותי אפשר להסתפק בדיוידי הכפול והארוך של הלהקה מ-2010 (הופעה חיה בלונדון, במועדון שפרדס בוש אמפייר) של סיבוב ה'ווירלד' (Whirld) העולמי שלהם.
 האתר של טרנסאטלנטיק

 ביקורת עברית על האלבום השלישי - ווירלווינד

 ביקורת עברית על האלבום השני - ברידג'

 ביקורת עברית על אלבום הבכורה - SMPT:e

 ביקורת עברית על אלבום ההופעה באמריקה

 עוד להקות רוק מתקדם


תגובות על טרנסאטלנטיק
אודות האתר / הספר / עמוד הבית / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים

Email: uribreitman@gmail.com

Mitkadem.co.il