חזרה לעמוד הראשי

חור בשחור

תקליטים, דיסקים יד שניה - ת"א

חנות 'חור בשחור' - מכירה, קנייה או החלפה של דיסקים, תקליטים ומוצרי מוסיקה יד שנייה, כולל קלטות, וידאו, ספרי מוסיקה, דיוידי ועוד.

 • טלון 'חור בשחור': 03-5285388

 • כתובת: רחוב שלמה המלך 5, תל אביב - מפגש הרחובות: הנביאים + המלך ג'ורג' + שלמה המלך.

 • מרחק שתי דקות הליכה מ'דיזנגוף סנטר'.

 • שעות פעילות:
  שלישי: פתוח 10:00 עד 15:00.
  רביעי + חמישי: פתוח 10:00 עד 19:00 ברציפות.
  שישי: פתוח 10:00 עד 16:00 (לא פתוח במוצ''ש)
  ראשון, שני, שבת - סגור

 • מיקוד 64377

 • אתר: Black Hole Records

 • דוא"ל: waxis.us@gmail.com

חנות התקליטים המשומשים "חור בשחור" קיימת בלב תל אביב מאז 1988 ברציפות. המנהל, אלי נתן, שורד בשוק המשומשים בזכות עבודה קשה, מיקום טוב ותחלופה מהירה של סחורה. אלפי אנשים מכירים את 'חור בשחור' ויודעים שאפשר למכור שם ערימות של תקליטים משומשים או דיסקים משומשים, לקבל זיכוי של 'חור בשחור' ולהחליפם בתקליטים או דיסקים משומשים אחרים.


חור בשחור
חור בשחורבין השנים 1995-1997 הפעיל אלי נתן חנות נוספת ברח' מרכז בעלי מלאכה (על יד שנקין, לא רחוק מן 'האוזן השלישית' שפעלה אז בשנקין), אך היא נסגרה. אלי נתן מספר שהוא לא מתעצל לחפש ערימות של תקליטים משומשים בבתים של אנשים שזרקו את הפטיפון או שאינם מעוניינים בהם עוד. לדבריו, בחנות בערך 9,000 תקליטים ודיסקים. למעלה ממחצית מן הסחורה נמכרת במחיר מצחיק של חמישה שקלים ומטה. העיקרון הוא "למכור מאסות", לדבריו. הסחורה מגיעה מהר ונעלמת מהר. בחנות יש גם מדף של 'פרוגרסיב' (רוק מתקדם) ורוק של שנות השבעים, עם כמה פנינים עתיקות שירגשו בעיקר חובבי וינילים היסטוריים, עטיפות אלבומים ענקיות וריח של פעם.


אלי נתן מחזיק ב'חור בשחור' גם מאגר ממוחשב של זמר עברי - סוג של שירות מידע בתשלום. הוא צורב על גבי CDR תשובות לשאלות בתחום הזמר העברי לדורותיו, ומוכר לצרכנים שמחפשים את המידע על המוסיקה הישראלית הישנה והטובה. "זה יותר טוב מ'מומה' ואתרים ישראלים אחרים", מתגאה אלי נתן, "אפשר לקבל דו"חות לפי חתכים נבחרים - שם האלבום, שיר, מבצע, כותב, מלחין, שנה, חברת תקליטום ועוד". כך שורדת 'חור בשחור' כבר שנים רבות (יש המכנים אותה בטעות "החור בשחור", אך האות ה' מיותרת), ומציעה פתרון נוח למי שרוצה להיפטר מן התקליטים הנושנים שמעלים אבק בתוך הארון או הבוידעם.


"חור בשחור" ממוקמת טוב במרכז תל-אביב - בתחילת רחוב שלמה המלך, פינת קינג ג'ורג' (המלך ג'ורג') ורח' הנביאים. היא נמצאת במרחק הליכה מן הסניף החדש של 'האוזן השלישית' על יד דיזנגוף סנטר, קרוב ל'חוד המחט' (כיכר מסריק 19), 'קצת אחרת' ברח' פינסקר 14 (פינת בוגרשוב), 'דיסק סנטר' בתוך דיזנגוף סנטר ועוד. מי שימשיך במעלה רח' הנביאים יגיע בסוף הדרך למרכז לונדון מיניסטור, ובתוכו החנות 'מוסיקה נטו' המעולה.


המדריך העברי לרוק מתקדם (Mitkadem.co.il) איננו מקושר בשום אופן - עסקי או מסחרי - לפעילויות חנות 'חור בשחור', והמידע הניתן כאן אודות 'חור בשחור' מוגש כשירות לציבור ללא תשלום או תמורה כלשהי. המדריך הפרוגרסיבי שלפניכם תומך בחנויות תקליטים משומשים או דיסקים משומשים, כפתרון לחובבי רוק מתקדם שרוצים להשיג אלבומים ישנים במחירים זולים במיוחד.

'חור בשחור' איננה חנות המוסיקה היחידה המופיעה באתר זה - הנה גם רשת צליל, האוזן השלישית, קצת אחרת, חנות UFO בדיזנגוף סנטר, ג'אזיס ועוד חנויות מוסיקה בארץ ובעולם העוסקות בז'אנר המכונה רוק מתקדם ("פרוגרסיב"). עורך האתר, אורי ברייטמן, מכר וקנה כמה תקליטים ודיסקים ב'חור בשחור' במהלך עשר השנים האחרונות, ומצא את החנות שימושית, נוחה והוגנת.


מילות מפתח - חור בשחור: החור בשחור, דיסקים משומשים, תקליטים משומשים, דיסקים יד שניה, תקליטים יד שניה, אלבומים יד שניה, דיסקים יד שנייה, תקליטים יד שנייה, אלבומים יד שנייה, חנויות תקליטים, חנויות מוסיקה, חנויות מוזיקה, חנויות מוסיקה יד שניה, חנויות מוזיקה יד שניה, מכירת תקליטים, קניית תקליטים, החלפת תקליטים, החלפת דיסקים, מכירת דיסקים, קניית דיסקים יד שניה.


חור בשחור

ספר רוק מתקדם עברי
רוק מתקדם משנות ה-60 ועד היום
ספר רוק מתקדם עבריאודות האתר / הספר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים

Email: uribreitman@gmail.com

Mitkadem.co.il