רוק מתקדם - מדריך עברי - חזרה לעמוד ראשי
המדריך העברי לרוק מתקדם - חדשות, ביקורות, להקות, מאמרים, ראיונות, ביוגרפיות, קישורים - כל מה ש'פרוגרסיב'
רוק מתקדם > אמנים ולהקות > דרים ת'יאטר

דרים ת'יאטר שוב בישראל

דרים ת'יאטר בישראל 2011

מעצמת הפרוג-מטאל חזרה להופעה שנייה בישראל, ביום שלישי, 19 יולי 2011; הופעה מקורה (בתוך אולם) בניגוד למופע הפתוח מלפני שנתיים, פחות קהל מפעם שעברה, סט-ליסט צפוי, אבל חוויה יותר מספקת ואינטימית בהשוואה לההופעה הקודמת מ-16 ביוני 2009. לפניכם תמונות, סרטוני וידאו ותגובות קהל מההופעה; הלהקה ממשיכה לאנגליה, אוסטריה, פולין, צ'כיה, בלגיה, יוון והונגריה.

הלכתם להופעה של דרים? שלחו לנו תמונות במייל והוסיפו תגובות למטה

עודכן: 20 יולי 2011

תמונות של דרים ת'יאטר בגני התערוכה: אלון בוטביניק

דרים ת'יאטר בתל אביב 19-07-11 צילם אלון בוטביניק
צילום: אלון בוטביניק

דרים ת'יאטר בתל אביב 19-07-11 צילם אלון בוטביניק
צילום: אלון בוטביניק

דרים ת'יאטר בתל אביב 19-07-11 צילם אלון בוטביניק
צילום: אלון בוטביניק

דרים ת'יאטר בתל אביב 19-07-11 צילם אלון בוטביניק
צילום: אלון בוטביניק

דרים ת'יאטר בתל אביב 19-07-11 צילם אלון בוטביניק
צילום: אלון בוטביניק

דרים ת'יאטר בתל אביב 19-07-11 צילם אלון בוטביניק
צילום: אלון בוטביניק

דרים ת'יאטר בתל אביב 19-07-11 צילם אלון בוטביניק
צילום: אלון בוטביניק

דרים ת'יאטר בתל אביב 19-07-11 צילם אלון בוטביניק
צילום: אלון בוטביניקתמונות תקריב דרים ת'יאטר בגני התערוכה: דני ארליך

דרים ת'יאטר בתל אביב 19-07-11 צילם: דני ארליך
צילום: דני ארליך
דרים ת'יאטר בתל אביב 19-07-11 צילם: דני ארליך
צילום: דני ארליך
דרים ת'יאטר בתל אביב 19-07-11 צילם: דני ארליך
צילום: דני ארליך
דרים ת'יאטר בתל אביב 19-07-11 צילם: דני ארליך
צילום: דני ארליך
דרים ת'יאטר בתל אביב 19-07-11 צילם: דני ארליך
צילום: דני ארליך
סולו תופים של מייק מנג'יני בתל אביבדה קאונט אוף טאסקני - בישראל
 • רשימת השירים: זה הסט-ליסט (set-list) שאכן בוצע כאן בישראל:
  1. Under a Glass Moon
  2. These Walls
  3. Forsaken
  4. Endless Sacrifice
  5. סולו תופים של מייק מנג'יני
  6. The Ytse Jam
  7. Peruvian Skies
  8. The Great Debate
  9. On the Backs of Angels - הסינגל החדש
  10. Caught In A Web
  11. Through My Words
  12. Fatal Tragedy
  13. The Count of Tuscany
  14. הדרן: Learning To Live

  הסט-ליסט שפורסם מבוסס על כל ההופעות שנתנה הלהקה מאז 4 ביולי (איטליה) ועד היום. הסט-ליסט בנוי בכוונה משירים שאינם של פורטנוי (רובם נכתבו על ידי ג'ון פטרוצ'י, וקצתם על ידי לברי ומיאנג). פטרוצ'י מיצב את עצמו בתור המנהיג החדש של הלהקה.

  זה גם מה ששמענו כאן בישראל: הלהקה חזרה על אותו סט-ליסט גם בהופעה נוספת באיטליה (5 יולי), שווייץ (6 יולי), צרפת (8 יולי), גרמניה (9 יולי), הולנד (10 ביולי), מוסקבה (12 יולי) קייב (14 יולי) ומדריד (16 יולי). בקייב הוסיפה הלהקה הדרן חדש (מטרופוליס, חלק 1) לרפרטואר. בכל מקרה, הסתיים עידן שינויי הסט-ליסטים וההפתעות של פורטנוי.


 • התגובות שלכם: זה מה שיש לאנשים לומר על ההופעה ב-19 יולי 2011


תגובות על הופעת דרים ת'יאטר ב-2011

 • מופע פותח (להקת חימום): דניאל יעקובוביץ', בנו של הסקסופוניסט הישראלי ירוסלב יעקובוביץ', יגיע עם להקתו הניו-יורקית 'אגנסט דה וול' (against the wall) כדי לחמם את דרים ת'יאטר. הלהקה הוציאה אלבום בכורה, The Truth, לא מזמן. יש להם גם מייספייס. דניאל, המכנה עצמו Daniel J בקיצור, הוציא ב-2005 אלבום סולו בשם Losing Time, בו השתתף קלידן דרים ת'יאטר, ג'ורדן רודס.


 • פרודיה בהפתעה: לדרים ת'יאטר היה מספיק חוש הומור בשביל להקרין, לפני ההופעה, סרטון פארודי על תהליך בחירת המתופף החדש. הסרטון הפארודי הופק על ידי להקת סולסטיס קויל, הרכב ישראלי (לצפייה).


 • ההופעה השנייה: אחרי ההצלחה של ההופעה ב-2009, דרים ת'יאטר קלטה שמשתלם להופיע בתל-אביב. הנהלת הלהקה נתנה 'אור ירוק' בפעם השנייה לנסיעה לישראל, למרות המרחק היחסי ממדינות מערב-אירופה. האירוע התקיים בתוך ביתן 1 בגני התערוכה בתל אביב, בניגוד להופעה הקודמת שהתקיימה תחת כיפת השמיים. סיבה אפשרית להבדלים בין האולם הסגור והההופעה הפתוחה ב-2009: ההבדלים בקצב מכירת הכרטיסים.


 • A Dramatic Turn of Events 2011 האלבום החדש: האלבום ה-11 של דרים ת'יאטר יוצא לאור ב-12 בספטמבר, חודשיים אחרי ההופעה בישראל. הלהקה הוציאה עד כה סינגל אחד לפני ההופעה בישראל, שמו 'על גב מלאכים' (On the Backs of Angels), באורך 8:46 דקות. הסינגל יבוצע, ככל הנראה, בהופעה בישראל. שמו של האלבום: 'מפנה דרמטי' (A Dramatic Turn of Events).
  בסינגל שיצא אפשר לשמוע את סגנון התיפוף של מייק מנג'יני, מחליפו של מייק פורטנוי. מנג'יני ללא ספק יודע לשחזר ולמחזר את הסגנון של פורטנוי, ולולא ידעו המעריצים שפורטנוי עזב, אף אחד לא היה מרגיש בהבדל בין המתופף הישן לחדש.


 • מי תופף בהופעה: מייק מנג'יני, המתופף החדש שנבחר לפני מספר חודשים, לאחר שעבר את האודישנים בהצלחה מסחררת. בוודאי לא מייק פורטנוי. מנג'יני מככב לראשונה באלבומה החדש של הלהקה, ומשתתף כמובן בכל הופעותיה. מנג'יני חי בבוסטון, והוא שימש עד לאחרונה מרצה בכיר ב'ברקלי', עד שהתפטר מבית הספר למוסיקה בו נפגשו שלושה מחברי דרים ת'יאטר בשנות ה-80.


 • כמה אנשים וכמה מקום: בהופעה של 2011, היו בביתן ככל הנראה 4,000 איש, בהערכה גסה. בהופעה של 2009, על השלטים של מתחם המופע היה כתוב במפורש שקיבולת המקום היא 9,000 אנשים בלבד. לכן מפתיע היה לשמוע מן ההפקה שנמכרו למעלה מ-12 אלף כרטיסים. את הפער בין קיבולת המקום (9,000) ובין הכרטיסים שנמכרו (12,000) לא ניתן להסביר בשום צורה. או שהשלטים בגני התערוכה היו שגויים, או שנתוני המכירות של משרד הכרטיסים 'הדרן' היו מוגזמים.


 • כרטיסים: כרטיס עמידה עלה 300 שקלים, כרטיס ישיבה (VIP) עלה 500 שקלים. מכירה: אתר הדרן, בטלפון 03-5215200 או בקופת הדרן: אבן גבירול 90 תל אביב. בהופעה של 2009, המחירים קפצו מ-289 שקלים במכירה המוקדמת ל-389 שקלים.


 • ערב מעריצי דרים: התקיים ביום חמישי, 14 יולי, מועדון סטארסקי, רחוב אלנבי 48, תל אביב. לגילאי 18 ומעלה. החל מהשעה 21:00. פרטים בפייסבוק.


 • ספיישל דרים ת'יאטר בגל"צ: שודר כנראה בלילה של יום שישי, 15 יולי, בין חצות ל-3 בבוקר. הגיש: יונתן גת. ערכו: יונתן הרצמן, איתי צימר. דף הספיישל בפייסבוק.
  • מועדון המעריצים: פתחו דף אירוע בפייסבוק.


  • מפיק ישראלי (אמרגן): יורי לשב, הדרן


  • איפה הופיעו לפני ואחרי ישראל: סיבוב ההופעות האירופאי של 2011 נפתח ב-4 ביולי, באיטליה. דרים ת'יאטר עוברת דרך שווייץ, צרפת, גרמניה, הולנד, רוסיה, אוקראינה, פורטוגל, ישראל, אנגליה, אוסטריה, פולין, צ'כיה, בלגיה, יוון והונגריה (עד 4 אוגוסט).
  דרים ת'יאטר בישראל - טבלת המופעים של הלהקה לקיץ 2011
  מתוך לוח ההופעות הרשמי של דרים ת'יאטר


  דרים ת'יאטר עם מייק מנג'יני
  דרים ת'יאטר מודל 2011: המתופף החדש מייק מנג'יני משמאל  טריוויה - דרים ת'יאטר

  • המתופף מייק מנג'יני היה פרופסור ומרצה בבית הספר למוסיקה 'ברקלי' (בוסטון), לפני שהתפטר ממשרתו האקדמית ועבר להיות חבר להקת דרים ת'יאטר. שלושת חברי דרים ת'יאטר (פורטנוי, פטרוצ'י ומיאנג) למדו ב'ברקלי'.


  • הסולן ג'יימס לברי קרע בטעות את מיתרי הקול שלו בסוף דצמבר 1994, בגלל הקאה אלימה שנגרמה מהרעלת מזון. זה קרה במהלך חופשה עם אשתו במדינת קובה. הרופאים המליצו לו להפסיק לשיר במשך חצי שנה. תוך פחות משבועיים הוא כבר חזר לסיבוב הופעות מלא ביפן. קולו בגד בו מדי פעם על הבמה; הבעיה נמשכה שנים, וגרמה לו לדיכאון עמוק. רק ב-2002 חזר קולו לתפקוד נורמלי.


  • שניים מחברי הלהקה - יהודים (מייק פורטנוי, ג'ורדן רודס); רודס ביקר בישראל עם אשתו בנובמבר 2006, ונתן ארבע הופעות עם אביב גפן.


  • ב-11 בספטמבר 2001 הוציאה הלהקה אלבום בהופעה חיה בניו-יורק, ושילבה בו תמונה של גורדי שחקים בלהבות, כולל מגדלי התאומים. המהדורה הראשונה של האלבום כבר הגיעה לחנויות ואף החלה להימכר, ואז נגנזה מיד בעקבות הפיגוע במגדלי התאומים.


  • לכל אחד מחברי הלהקה יש אתר אישי רשמי, מלבד הבסיסט הביישן ג'ון מיאנג


  • שלושה מחברי הלהקה נשואים לשלוש חברות להקת המטאל הנשית "מינסטריק" - מייק נשוי לגב' מרלין אפוזו; רנה סאנדז נשואה לפטרוצ'י; ליסה פייס נשואה למיאנג.


  • השם הראשון של להקת דרים ת'יאטר ב-1985 היה מג'סטי (Majesty). בעקבות איומים משפטיים מלהקה אחרת בעלת אותו שם, נאלצה מג'סטי לוותר על הכינוי. אביו של מייק פורטנוי הציע את השם החדש, בעקבות שמו של בית קולנוע שניהל בקליפורניה; הביטוי הפך בסופו של דבר לשם הקבוע שלהם.


  • הלהקה החלה את דרכה בתור טריו (פטרוצ'י, מיאנג ופורטנוי) של תלמידי 'ברקלי', שניגן שירים של ראש (Rush) ואיירון מיידן.


  • מייק פורטנוי התפטר מן הלהקה ב-2010 לאחר שלא הסכים ללוח הזמנים של הלהקה, השתתף בפרויקטים צדדיים וביקש מחברי הלהקה לעשות הפסקה כדי למלא מצברים.


  • תלמיד התיכון מייק פורטנוי כתב בספר השנתון שהוא רוצה להיות ניל פירט (המתופף של Rush) הבא.


  • הבניין החשוך המופיע על גב האלבום "סינס פרום א ממורי" הוא למעשה אולפני בר טרקס, שם בילו זמן רב בעריכתו


  • שם הלהקה היה רעיון מאת אבא של מייק, על שם קולנוע בעיירה מונטריי, קליפורניה; הווארד פורטנוי נפטר בינואר 2009; מייק הקדיש לו את השיר "דה בסט אוף טיימס" באלבום העשירי שלהם (black clouds & silver linings)


  • שמו האמיתי של ג'יימס לברי הוא קוין (Kevin) - אבל הוחלט שזה מספיק מבלבל שיש שני ג'ונים, לא צריך שיהיו שני קווינים (קווין מור, הקלידן, עזב מאז)


  • שמו האמצעי של ג'ון פטרוצ'י הוא פיטר; שמו האמצעי של מייק פורטנוי הוא סטפן.


  • כל שירי הלהקה בוצעו בהופעות חיות, מלבד אחד: "ספייס-דיי ווסט". הקטע נכתב על ידי קוין מור, שעזב את הלהקה.


  • בשיר "אין דה ניים אוף גוד" מופיע קוד מורס ברקע - פרי מוחו הקודח של מייק פורטנוי.


  • במהלך ביצוע הקטע "אנדר א גלאס מון" בדיוידי "סקור", דרך בטעות אחד הצלמים על מערכת ההגברה של פטרוצ'י וכיבה אותה. הגיטריסט מיהר להדליק אותה שוב. בדיוידי, אי אפשר לשמוע שהגיטרה נעלמת, מכיוון שפטרוצ'י הלך לאולפן והקליט את הקטע החסר.


  • הקלידן ג'ורדן רודס השתמש בחוטמו (האף שלו) כדי לנגן את התו האחרון ביצירה "אין דה ניים אוף גוד" (כך נחשף בסרט תיעודי על הקלטת האלבום "טריין אוף ת'וט")


  • פיין אוף סלביישן (שוודיה), ספוק'ס בירד (ארה"ב), פורקיופיין טרי (אנגליה) ולהקת אנצ'נט (ארה"ב)חיממו את דרים ת'יאטר במהלך השנים


  • הקלידן ג'ורדן רודס הלך ללמוד בבית הספר היוקרתי למוסיקה ג'וליארד, אבל איכזב את הוריו כאשר נטש את האקדמיה באמצע לימודיו, כשהיה בן 19 בלבד.

  קישורים נוספים  דרים ת'יאטר

 • אודות האתר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים / הספר

  Email: uribreitman@gmail.com

  Mitkadem.co.il