רוקולנוע - מרתון רוק סינמטק חיפה

חזרה לעמוד הראשי

רוק מתקדם >> אירועים >> רוקולנוע

הצדעה ללהקת פינק פלויד בלי רוג'ר ווטרס

רוקולנוע: הצדעה לפינק פלויד - בלי רוג'ר ווטרס

לרגל המצב המלחמתי, משנים את האג'נדה

סינמטק חיפה, שישי, 22 מרץ 2024

עורכים ומנחים: יורם מארק-רייך, אורי ברייטמן

כידוע לבאי הרוקולנוע, פינק פלויד היא אחת מלהקות הרוק הגדולות ביותר בכל הזמנים. הלהקה, שנוסדה בסוף שנות השישים בבריטניה, נחשבת לאחת מחלוצות המוזיקה הפסיכדלית והרוק המתקדם. דינוזאור פרוגרסיבי.

לאור המצב, החלטנו להצדיע ללהקת פינק פלויד בלי הסולן הבעייתי שלה, רוג'ר ווטרס, שנחשד כשונא מדינת ישראל. הוא מחרים אותנו, אנחנו נחרים אותו... התנהגותו ועמדותיו ספגו ביקורת קשה מחבריו ללהקה, ובמיוחד מהגיטריסט דיוויד גילמור ורעייתו.

נתרכז בצדדים המוזיקליים של הלהקה הבריטית האגדית, בדגש על ביצועים מהתקופה שלאחר פרישת אותו בסיסט ידוע לשמצה. פינק פלויד כבר לא מופיעה כיום, ויש נתק בינה ובין ווטרס.

נצפה בקלאסיקות של פינק פלויד על במות-ענק ברחבי העולם, הן בפורמט הלהקה המורחבת והן בהופעות סולו משובחות של דיויד גילמור. מהדורות מחודשות ומשופרות, כולל כאלה עם כל האפקטים והפירוטכניקה, הסולואים והלייזרים.

המרצה, אורי ברייטמן, מהמומחים הגדולים בארץ בתחום הרוק המתקדם ופינק פלויד בפרט - ישוחח על סיבובי ההופעות הענקיים של פינק פלויד, השיאים ששברה, המורשת שהשאירה אחריה, ושלל סיפורים שטרם סופרו.

פינק פלויד על הבמה - סיבוב ההופעות של פולס בשנות התשעים
במת הענק של פינק פלויד בשנות ה-90; סיבוב ההופעות 'פולס'

משך האירוע: כ-120 דקות.

(הערה: הערב התקיים בהצלחה מרובה, למרות המצב הבטחוני המתוח. התמקדנו בעיקר בסיבובי ההופעות הענקיים של פינק פלויד בשנות ה-80 וה-90, כולל הופעות הסולו של דיויד גילמור).50th Anniversary Of Pink Floyd’s ‘The Dark Side Of The Moon’ Celebrated With New Box Set

רוקולנוע: 50 שנה ל'דארק סייד אוף דה מון'

פינק פלויד מציינת חצי-מאה לאלבומה המצליח ביותר

סינמטק חיפה, שישי, 5 מאי 2023

עורכים ומנחים: יורם מארק-רייך, אורי ברייטמן

בחודש מרץ 1973 יצא "הצד האפל של הירח", אלבום האולפן השמיני של פינק פלויד, והפך אותה מלהקת רוק פסיכדלי-פרוגרסיבי שנערצת ע"י סטודנטים ופריקים, לאחת הלהקות המובילות בעולם הרוק והפופ. מאז עברו 50 שנה, והאלבום כבר עבר מגוון שידרוגים, שיפורים, רימסטרים ורימיקסים שהפכו אותו ל'פנינה' או 'יהלום' של ממש.

זהו אחד מאלבומי הרוק הנמכרים ביותר בכל הזמנים, האהובים ביותר מאז ולתמיד. הוא הגיע לספר השיאים של גינס. נחשב לאבן-דרך בחייו של כמעט כל מוזיקאי וחובב רוק. שירים קלאסיים כמו "טיים", "מאני" ו"אקליפס" הפכו מאז ליצירות בסיסיות בפנתיאון הרוק הבריטי. לאחר הרצאה חדשה של אורי ברייטמן על תולדות האלבום (כולל קטעים על המסך הגדול), חברי להקת "דה אקליפס פרוג'קט" ינגנו את האלבום הקלאסי 'דארק סייד' במלואו, ושירים נוספים מתקופת שנות ה-70 של פינק פלויד.

חברי הלהקה (מחווה לפינק פלויד): רן ויינשטיין - תופים; גורן אלהרר- קלידים; רונן אלקריף - גיטרות ושירה; אדם אלפנט - גיטרה בס; יובל דנה נודלמן - שירה; אסף זאק - גיטרות; רותם ורד - סקסופון.

משך האירוע: כ-120 דקות.

כרטיסים: 25 ₪ למנויים, 45 ₪ במכירה מוקדמת, 55 ₪ ביום המופע.

(הערה: ערב דומה התקיים ב-17 במרץ 2023. זהו ערב שני במספר עם תוכנית דומה, לציון 50 שנה ליציאת 'דארק סייד').רוקולנוע: 50 שנה לרוק המתקדם

מסכמים חצי-מאה לסגנון הפרוגרסיב

סינמטק חיפה, שישי, 14 ספטמבר 2018

עורכים ומנחים: יורם מארק-רייך, אורי ברייטמן

לרגל חמישים שנה להיווסדו של סגנון ה'פרוג-רוק' בלונדון של 1968, ערכנו מרתון מיוחד.

הנה כתבה שפורסמה על האירוע בעיתון 'ידיעות חיפה'.

50 שנה לפרוגרוק - ידיעות חיפה

משך האירוע: כ-120 דקות.

David Gilmour - Live in Pompeii

רוקולנוע: פינק פלויד עדיין בועטת

דיויד גילמור בפומפיי, ווטרס נגד טראמפ

סינמטק חיפה, שישי, 22 דצמבר 2017

עורכים ומנחים: יורם מארק-רייך, אורי ברייטמן

אז פינק פלויד מסרבת להתפגר, וממשיכה לעשות גלים ברחבי העולם.

אז מה הפעם? הופעת אורח על בימת הסינמטק של הגיטריסט הראל יפה עם כמה ביצועים חיים ללהיטי הלהקה, אבל עם טוויסט מפתיע.

יוקרנו לראשונה קטעים מההופעות של דיויד גילמור באמפיתיאטרון העתיק של פומפיי + רוג'ר ווטרס ברחבי העולם, כולל עיבודים חדשים, מקסיקו ועוד. הקטעים יכללו ביקורת קטלנית על דונלד טראמפ, לצד קלאסיקות אהובות של פלויד משנות ה-70. צפו להפתעות!

אורי ברייטמן ינחה וילווה בהסברים ועדכונים את הקטעים שיוקרנו על המסך.

הלהקה האגדית שנוסדה ב-1965 והתפרקה ב-1995, ממשיכה להיות אחד ההרכבים המצליחים והמשפיעים ביותר בהיסטוריה של הרוק, עם מכירות של רבע מיליארד אלבומים ופרסים בכל קטגוריה אפשרית.

נבדוק מה גורם לפינק פלויד להישאר רלוונטית, נושכת ומעוררת מחלוקת - ובמקביל, נראה כיצד היא הפכה לקלאסיקה אמנותית בדיוק כמו האתרים הארכיאולוגיים בעיר פומפיי.

בסוף ספטמבר הקרין דיויד גילמור ברחבי העולם בו-זמנית את תיעוד ההופעה האגדית שלו באמפיתיאטרון העתיק של פומפיי.

במקביל, רוג'ר ווטרס ממשיך לשבור קופות עם הלהיטים של פינק פלויד, במופע Us+Them שיפגוש 23 ארצות במהלך השנה הקרובה. וכן, בוודאי שנתייחס לאנטי הכרוני שהוא מפגין כלפינו.

בין השירים שיוקרנו או ינוגנו אצלנו:
Time, Money, Wish You Were Here, Comfortably Numb, High Hopes, Pigs, One Of These Days, Another Break in The Wall, and more…

לקהל יוגרלו פרסים מתנת: קנטינה סושיאל (מרכז הכרמל), ביר האוס (כיכר ספר), סטריט-ווק (מרכז הכרמל), חנות תקליטים B-Side (רח' מסדה 12), רובן (מרכז הכרמל), מסעדת אל-חיר (מרכז הכרמל), מסעדת ההמבורגרים בלק (גרנד קניון, לב המפרץ), מסעדת קניבר (כיכר ספר) והסינמטק.
מומלץ להזמין כרטיסים מראש בקופת הסינמטק/אתוס: 04-8338888, 9300*
או בדוא"ל קופות אתוס: kupot@ethos.co.il
UK Pink Floyd Experience

רוקולנוע: פינק פלויד בישראל

50 שנה ללהקת הרוק הבריטית הגדולה

סינמטק חיפה, שישי, 13 ינואר 2017

עורכים ומנחים: יורם מארק-רייך, אורי ברייטמן

חלפה בדיוק שנה מאז מופע הרוקולנוע הקודם שעשינו בסינמטק ללהקת פינק פלויד, והנה אנחנו חוזרים!

ב-16 בינואר תגיע אל מרכז הקונגרסים בחיפה להקת הקאברים הבריטית המצוינת של להיטי פינק פלויד - UK Pink Floyd Experience. שתי הופעות נוספות יתקיימו בתל אביב ובבאר שבע. הרכב הקאברים הזה משחזר אחד לאחד את סיבובי ההופעות של פינק פלויד בשנות ה-90.

פינק פלויד אולי מתה, אבל היא ממשיכה לחיות. היא הוציאה את אלבומה הראשון ב-1967, ולכן חוגגת 50 שנות קיום, למרות אינספור שינויים, התפרקויות, משברים והפסקות. נכון שהקלידן ריק רייט כבר הלך לעולמו, נכון שהבסיסט-זמר רוג'ר ווטרס כבר התפטר באמצע שנות ה-80. וגם נכון שהאלבום האחרון בהחלט ("הנהר האינסופי") ראה אור לפני שנתיים, ובה בעת הודיעו המתופף ניק מייסון והגיטריסט-זמר דיוויד גילמור כי הלהקה מסיימת בזאת את פעילותה. לא יהיו עוד אלבומי אולפן חדשים, ולא עוד הופעות תחת השם המפורסם.

ובכל זאת, פינק פלויד, הלהקה האגדית שנוסדה ב-1965 והתפרקה ב-1995, ממשיכה להיות אחד ההרכבים המצליחים והמשפיעים ביותר בהיסטוריה של הרוק, עם מכירות של רבע מיליארד אלבומים ופרסים בכל קטגוריה אפשרית.

ברוקולנוע נעבור על כל הלהיטים הגדולים והאהובים ביותר של פינק פלויד לאורך השנים, בדומה לרשימת הקלאסיקות שתבוצע ב-3 הופעותיה של להקת הקאברים המדוברת. צפו לכל השירים שגדלתם עליהם, מ"טיים" ו"מאני" ועד "וויש יו וור היר" וכמובן קטעים נבחרים מתוך 'החומה' ו'אנימלז', כמו גם יצירות מוקדמות ומאוחרות יותר. בנוסף, תוכלו לראות כמה קטעים שנחשפו רק לאחרונה, ושלא הוקרנו מעולם בישראל.

אורי ברייטמן הוא מומחה ישראלי לרוק מתקדם, פירסם ספר בנושא ('רוק מתקדם', הוצאת מפה 2005), והוא הבעלים והעורך של אתר הרוק המתקדם www.mitkadem.co.il בו אתם מבקרים כעת.

הקטעים שהוקרנו:
טיים (Time), מאד'ר (Mother), הב א סיגר (Have a Cigar), קומפורטבלי נאמב (Comfortably Numb), אנד'ר בריק אין דה וול (Another Brick in the Wall), וויש יו וור היר (Wish You Were Here), דה גרייט גיג אין דה סקיי (The Great Gig in the Sky), ראן לייק הל (Run Like Hell), אקוז חלק שתיים (Echoes Part II).

לקהל יוגרלו פרסים מתנת: חנות תקליטים B-Side (רח' מסדה 12), פאב נולה סוקס (מרכז זיו), טאטאמי (שד' מוריה), רובן (מרכז הכרמל), מסעדת אל-חיר (מרכז הכרמל), באניז (מרכז הכרמל), קפה לואיז (מוריה 58), מסעדת ההמבורגרים בלק (גרנד קניון, לב המפרץ), מסעדת קניבר (כיכר ספר) והסינמטק.

המלצה חמה: הזמינו כרטיסים מראש, לפני שיאזלו. קופת הסינמטק: 04-8338888, או באמצעות המייל: boxoffice@haifacin.co.il

אורך הרוקולנוע: כשעתיים.

דף הרוקולנוע ('נקמת הדינוזאורים') באתר סינמטק חיפה

הצטרפו גם אתם לרשימת התפוצה של מחתרת הרוקולנוע, ותקבלו עדכונים שוטפים. שילחו מייל אל: ymr.killer@gmail.com

יו-קיי פינק פלויד אקספיריאנס - להקת קאברים בריטית
להקת הקאברים - פינק פלויד יו-קיי אקספיריאנס
UK Pink Floyd Experience

רוקולנוע: נקמת הדינוזאורים של הרוק המתקדם

פרוגרסיב משנות ה-60 ועד היום

סינמטק חיפה, שישי, 7 אוקטובר 2016

עורכים ומנחים: יורם מארק-רייך, אורי ברייטמן

בקרוב יחגוג הרוק המתקדם 50 שנות פעילות. הז'אנר הייחודי שנולד בלונדון של 1967 עדיין איתנו: רוחה של פינק פלויד בפומפיי עדיין מושכת המונים אל סיבוב ההופעות האחרון של דיויד גילמור, בעוד פיל קולינס ולהקת ג'נסיס שוקלים ברצינות איחוד נוסף. ג'טרו טאל ביקרה אצלנו למרות מגבלות הגיל, להקת יס מתאוששת ממותו של כריס סקווייר וממשיכה להופיע בכל העולם, בעוד קינג קרימזון מפתיעה את מעריציה באלבומים חדשים וסיבובי הופעות מלאים עד אפס מקום.

נעלה באוב דמויות שכבר אינן איתנו, בערב נוסטלגי במיוחד המשלב בין ישן וחדש, עם דגש על הישן, הנדיר והקטעים שמעולם לא ראיתם בטלוויזיה. נצלול אל סוף שנות השישים, תור הזהב של רוק המתקדם בתחילת שנות השבעים, ונשלב קטעים מהשנים האחרונות, המוכיחים שהרוק המתקדם מסרב להיכחד מן האקולוגיה של תעשיית המוסיקה. הכינו את הממחטות ואת האוזניים לערב שקורא תיגר על ציר הזמן, מורשת הביטלס והרדידות הריקנית של הפופ הדיגיטלי העכשווי.

אל תתפלאו למצוא ברשימת המשתתפים שמות כמו דיויד בואי או קווין. מסתבר שגם להם היה מה לתרום לז'אנר הפרוגרוק. ויהיו מן הסתם משתתפים מפתיעים אפילו יותר...

אורי ברייטמן הוא מומחה ישראלי לרוק מתקדם, פירסם ספר בנושא ('רוק מתקדם', הוצאת מפה 2005), והוא הבעלים והעורך של אתר הרוק המתקדם www.mitkadem.co.il בו אתם מבקרים כעת.

בין המשתתפים שיוקרנו על המסך הגדול:
Pink Floyd, David Gilmour, Queen, Yes, Jethro Tull, Steven Wilson with Ninet, Genesis, Procol Harum, Marillion, David Bowie, Renaissance...

לקהל יוגרלו פרסים מתנת: חנות תקליטים B-Side (רח' מסדה 12), פאב פטריקס (מתחם האודיטוריום, מרכז הכרמל), פאב נולה סוקס (מרכז זיו), טאטאמי (שד' מוריה), רובן (מרכז הכרמל), מסעדת אל-חיר (מרכז הכרמל), באניז (מרכז הכרמל), קפה לואיז (מוריה 58), מסעדת ההמבורגרים בלק (סינמול), מסעדת קניבר (כיכר ספר) והסינמטק.

המלצה חמה: הזמינו כרטיסים מראש, לפני שיאזלו. קופת הסינמטק: 04-8338888, או באמצעות המייל: boxoffice@haifacin.co.il

אורך הרוקולנוע: כשעתיים.

דף הרוקולנוע ('נקמת הדינוזאורים') באתר סינמטק חיפה

הצטרפו גם אתם לרשימת התפוצה של מחתרת הרוקולנוע, ותקבלו עדכונים שוטפים. שילחו מייל אל: ymr.killer@gmail.com

רוג'ר דין - עטיפת האלבום של סטיב האו, בגינינגס

רוג'ר ווטרס - החומה

רוקולנוע: פינק פלויד בועטת בחומה

לכבוד הוצאת 'החומה' בהופעה חיה של רוג'ר ווטרס

סינמטק חיפה, שישי, 15 ינואר 2016

עורכים ומנחים: יורם מארק-רייך, אורי ברייטמן


אז מה נשמע אצל פינק פלויד?

לרגל הוצאתם לאור של אלבום הסולו החדש של דיויד גילמור והסרט התיעודי "רוג'ר ווטרס - החומה", נציג מבט מחודש ומרענן על המורשת של פינק פלויד ושני נציגי הלהקה המרכזיים שלה – ווטרס וגילמור. נצפה בקטעי וידיאו מדהימים מהמופע 'החומה' ששבר קופות בכל רחבי העולם, לצד חומרים חדשים לחלוטין של גילמור, מסיבוב ההופעות הנוכחי שלו.

פינק פלויד אולי מתה, אבל היא ממשיכה לחיות. נכון שהקלידן ריק רייט כבר הלך לעולמו, נכון שהבסיסט-זמר רוג'ר ווטרס כבר התפטר באמצע שנות ה-80. וגם נכון שהאלבום האחרון בהחלט ("הנהר האינסופי") ראה אור לפני למעלה משנה, ובה בעת הודיעו המתופף ניק מייסון והגיטריסט-זמר דיוויד גילמור כי הלהקה מסיימת בזאת את פעילותה. לא יהיו עוד אלבומים, ולא עוד הופעות.

ובכל זאת, פינק פלויד - מלהקות הרוק המצליחות בהיסטוריה – עדיין איתנו. הלהקה ממשיכה לפנות לקהל חדש וצעיר, ממציאה את עצמה מחדש וממשיכה להיות אחד מהרכבי הרוק החשובים ביותר של כל הזמנים, שניים רק לביטלס.

לקהל יחולקו פרסים מתנת: מסעדת טאטאמי (שד' מוריה), רשת מנדרין, אלחיר (מרכז הכרמל), פאב אפטר דארק (גן האם), באניז (מרכז הכרמל), קפה לואיז (מוריה 58), פאב ליבירה (הנאמנים 21, העיר התחתית), מסעדת ההמבורגרים בלק (סינמול), מסעדת פסטו (כיכר ספר), מסעדת קניבר (כיכר ספר) והסינמטק.

אורך המפגש כ- 120 דקות.

הזמנת כרטיסים: קופת הסינמטק: 04-8338888
או באמצעות האימייל של קופת אתו''ס: kupot@ethos.co.il

הצטרפו גם אתם לרשימת התפוצה של מחתרת הרוקולנוע, ותקבלו עדכונים שוטפים –
שילחו מייל אל: yorammr@gmail.com

רוג'ר ווטרס והמגה-פון, ידידו הטוב ביותרפינק פלויד - דה אנדלס ריבר רוקולנוע: פינק פלויד מאז ועד עכשיו

לרגל האלבום החדש של הלהקה, הראשון מזה 20 שנה

סינמטק חיפה, שישי, 26 דצמבר 2014

עורכים ומנחים: יורם מארק-רייך, אורי ברייטמן


פינק פלויד - מלהקות הרוק המצליחות בהיסטוריה – הוציאה בחודש שעבר אלבום חדש, 'דה אנדלס ריבר' ובה בעת הודיעו המתופף ניק מייסון והגיטריסט-זמר דיוויד גילמור כי הלהקה מסיימת בזאת את פעילותה. לא יהיו עוד אלבומים, ולא עוד הופעות. הקלידן ריק רייט כבר הלך לעולמו, הבסיסט-זמר רוג'ר ווטרס כבר התפטר באמצע שנות ה-80. כך שאין עוד טעם.

זוהי אם כך הזדמנות טובה לסקור את פעילותה של פינק פלויד מתחילת פעילותה בסיקסטיז (1966) עם הפופ הפסיכדלי ומנהיג הלהקה סיד בארט שהסמים הטריפו את מוחו, דרך יצירות מופת ששיאן בתקופה שבין "הצד האפל של הירח" (1973) ו"החומה" (1979), ועד עצם היום הזה.

האלבום החדש, "הנהר האינסופי", שבר שיאי מכירות עוד לפני שיצא באופן רשמי. נבדוק את האלבום החדש במקביל להיסטוריה של הלהקה. נזכיר שזהו האלבום הראשון של פינק פלויד לאחר 20 שנה והתכנים בו אינם חדשים. מדובר בהקלטות שנעשו בתקופת האלבום דיוויז'ן בל (The Division Bell) בשנת 1993 לאחר שרוג'ר ווטרס עזב את הלהקה. דייויד גילמור שידרג את ההקלטות, והטקסטים ברובם, פרי כשרונה של אשתו.

מופע הרוקולנוע יעסוק גם בהיסטוריה של הלהקה החל משנות השישים הפסיכדליות, במותם של ריצ'רד רייט וסיד בארט, כמו גם במלחמות שבין חברי הלהקה, האינטריגות, הסיפורים מאחורי הקלעים ועוד.

לקהל יחולקו עשרות פרסים מתנת: גל בייקרי (מרכז הכרמל), חומוס הבוטקה (מול האודיטוריום), באניז (מרכז הכרמל), קפה לואיז (מוריה 58), קפה-קונדיטוריה פאי (מרכז מסחרי, דניה), פאב ליבירה (הנאמנים 21, העיר התחתית), מסעדת ההמבורגרים בלק (סינמול), מסעדת פסטו (כיכר ספר), רשת קפה מנדרין, מסעדת קניבר (כיכר ספר), פאב ברברוסה, והסינמטק.

אורך המפגש כ- 120 דקות.

הזמנת כרטיסים: קופת הסינמטק: 04-8338888
או באמצעות אתר האינטרנט: boxoffice@haifacin.co.il

הצטרפו גם אתם לרשימת התפוצה של מחתרת הרוקולנוע, ותקבלו עדכונים שוטפים – שילחו מייל אל: Yorammr@gmail.com

ביצוע יצירה מתוך אטום הארט מאד'ר

Louder Than Words - הסינגל החדשקרימזון פרוג'קט

רוקולנוע: ענקי הרוק המתקדם

(וקינג קרימזון)

לכבוד ביקורם הצפוי של חברי להקת קינג קרימזון בישראל ב-5 במרץ

סינמטק חיפה, שישי, 28 פברואר 2014

עורכים ומנחים: יורם מארק-רייך, אורי ברייטמן


לכבוד ביקורם הצפוי של חברי להקת קינג קרימזון בישראל ב-5 במרץ, להופעה אחת ויחידה של קרימזון פרוג'קט, הרי לכם הזדמנות טובה לרוקולנוע המוקדש כולו לאמנים חשובים מז'אנר הרוק המתקדם ("פרוג-רוק"), עם דגש מסוים על קינג קרימזון.

הפרוגרסיב רוק, המזוהה כל כך עם שנות השבעים, חי ובועט וחוזר אלינו עם הופעות חדשות וישנות. נצפה ונאזין ללהקות שלקחו את המוסיקה הקלאסית ומיזגו אותה עם הרוק, באיכות דיגיטאלית. גדולי הז'אנר ברגעיהם היפים ביותר, כאילו כאן ועכשיו.

כל הקטעים לא הוקרנו מעולם ברוקולנוע, והם לוקטו על ידי מנחה הערב, אורי ברייטמן, ממש לאחרונה מרחבי הרשת. ביצועים חדשים לגמרי, לצד ביצועים מהעבר הרחוק, שצצו ממש עכשיו מן האוב.

אורי ברייטמן, מחבר הספר "רוק מתקדם" והבעלים של אתר המוזיקה הפופולארי העוסק בתחום זה, www.mitkadem.co.il, יביא הסברים וסיפורים קטנים על כל להקה, כולל חידון מתבקש.

בין המשתתפים: פינק פלויד, ג'נסיס, יס, סטיבן ווילסון, קינג קרימזון, קאמל, קראוון, ריק וויקמן, רנסאנס, ראש וגם יצירה של... לד זפלין! כן, אפילו הם חטאו בז'אנר...

Pink Floyd, Genesis, King Crimson, Camel, Caravan, Rick Wakeman, Led Zeppelin, Renaissance, Yes, Steven Wilson, Rush and more....

* ייתכנו שינויים ברשימת השירים.

לקהל יחולקו עשרות פרסים מתנת: קפה קפה (מרכז הכרמל), חומוס הבוטקה (מרכז הכרמל), באניז (מרכז הכרמל), קפה לואיז (מוריה 58), קפה-קונדיטוריה פאי (מרכז מסחרי, דניה), פאב ליבירה (הנאמנים 21, העיר התחתית), מסעדת ההמבורגרים בלק (סינמול), מסעדת פרנג'ליקו, מסעדת פסטו (מוריה 110), רשת קפה מנדרין, פאב ברברוסה והסינמטק.

מומלץ להזמין כרטיסים מראש בקופת סינמטק חיפה: 04-8104302, 04-8104299 או באמצעות אימייל: boxoffice@haifacin.co.il

הצטרפו גם אתם לרשימת התפוצה של מחתרת הרוקולנוע, ותקבלו עדכונים שוטפים – שילחו מייל אל: yorammr@gmail.comדארק סייד אוף דה מון

רוקולנוע: הצד האפל של פינק פלויד

40 שנה לצד האפל של הירח

סינמטק חיפה, שישי, 22 מרץ 2013

עורכים ומנחים: יורם מארק-רייך, אורי ברייטמן

החודש אנו חוגגים 40 שנה ליציאת האלבום הקלאסי של פינק פלויד – "הצד האפל של הירח", שראה אור באנגליה ב-24.3.73, ובארה"ב ב-1.3.73.

'דארק סייד אוף דה מון' נכנס לספר השיאים של גינס, נמכר בלמעלה מ-50 מליון עותקים, ובוצע גם אצלנו בשלמותו, בהופעתו ההיסטורית של רוג'ר ווטרס בישראל 2006.

במשאל הגולשים הגדול של ynet שהתקיים ב-2003 זכה "הצד האפל" בתואר "האלבום הגדול ביותר בכל הזמנים".

זמן שווה כסף, ואכן - שני הלהיטים הגדולים שדחפו את ההצלחה של "הצד האפל של הירח" הם "כסף" (מאני) ו"זמן" (טיים). עטיפת האלבום, פריזמה של אור שהופכת לקשת של צבעים, הפכה לאייקון המזוהה בכל מקום בעולם.

ההשראה לאלבום הגיעה מחבר הלהקה לשעבר, סיד בארט. המוסיקאי שסבל מפגיעה מוחית בלתי הפיכה, כתוצאה משימוש באל-אס-די, שהתבטאה בין השאר בבעיות תפקוד קשות – מצא את עצמו מחוץ ללהקה. רגשות האשמה של חבריו, ובעיקר רוג'ר ווטרס, הזינו את 'הצד האפל' ואת הפחד מן השיגעון.

בערב שלפנינו נצפה בכל קטעי האלבום, בהופעה חיה, בגרסאות ויזואליות מרתקות שטרם נראו עד כה על מסך הסינמטק, ובחומר תיעודי על הפקת האלבום. אורי ברייטמן, מחבר הספר "רוק מתקדם" והאיש שמאחורי אתר הרוק המתקדם www.mitkadem.co.il , יענה על חלק מן המיתוסים שנקשרו בו (האומנם הוא הפסקול המסתורי של הקוסם מארץ עוץ?) ויספר על ההשפעה שהיתה לאלבום הזה על העולם.

לקהל יחולקו עשרות פרסים מתנת: חומוס הבוטקה (מרכז הכרמל), באניז (מרכז הכרמל), קפה לואיז (מוריה 58), קפה-מסעדה שני (שד' מוריה), קפה-קונדיטוריה פאי (מרכז מסחרי, דניה), פאב ליבירה (הנאמנים 21, העיר התחתית), מסעדת ההמבורגרים בלק בסינמול, מסעדת קפה הבנק, מסעדת פרנג'ליקו, מסעדת שארלוט, מסעדת פסטו, רשת קפה מנדרין, פאב ברברוסה והסינמטק.

מומלץ להזמין כרטיסים מראש בקופת סינמטק חיפה: 04-8104302, 04-8104299

הצטרפו גם אתם לרשימת התפוצה של מחתרת הרוקולנוע, ותקבלו עדכונים שוטפים – שילחו מייל אל: yorammr@gmail.comThick as a Brick 2 by Ian Anderson

רוקולנוע פרוגרסיבי

ענקי הרוק המתקדם וג'טרו טאל

יום שישי, 24 אוגוסט 2012

עורכים ומנחים: יורם מארק-רייך, אורי ברייטמן

להקת ג'טרו טאל מגיעה (שוב) לישראל, וזו הזדמנות טובה לרוקולנוע המוקדש כולו לדמויות החשובות של הרוק המתקדם ("פרוג-רוק"), עם דגש מסוים על ג'טרו טאל שתופיע כאן אצלנו במרכז הקונגרסים בחיפה ב-7 בספטמבר.

הערב מיועד למי שרוצה להיזכר לקראת המופע בתולדות איאן אנדרסון ומעלליו, אבל מי שלא משתגע על החלילן שקופץ על רגל אחת – אל דאגה, יש עוד הרבה חומרים בקנה. כולל הומאז' ללהקת ג'נטל ג'ייאנט שתופיע אצלנו בהרכב חסר ב-2 בנובמבר.

הפרוג-רוק, המזוהה כל כך עם שנות השבעים, חוזר אלינו עם הופעות חדשות וישנות. הלהקות שלקחו את המוסיקה הקלאסית ומיזגו אותה עם הרוק שבות אלינו בגדול, ובאיכות דיגיטאלית. גדולי הז'אנר ברגעיהם היפים ביותר, כאילו כאן ועכשיו.

אורי ברייטמן, מחבר הספר "רוק מתקדם", יביא הסברים וסיפורים קטנים על כל להקה, כולל חידון מתבקש..

בין המשתתפים: פינק פלויד, ג'טרו טאל, קינג קרימזון, דרים ת'יאטר, ג'נטל ג'ייאנט, אמרסון לייק פאלמר, פורקיופיין טרי, יס, ראש ועוד...

Pink Floyd, Jethro Tull, King Crimson, Dream Theater, Gentle Giant, Emerson Lake & Palmer, Porcupine Tree, Yes, Rush and more....

לקהל יחולקו עשרות פרסים מתנת: באניז (מרכז הכרמל), קפה לואיז (מוריה 58), קפה-מסעדה שני (שד' מוריה), סנדוויץ' רובנ'ס (מרכז הכרמל), קפה-קונדיטוריה פאי (מרכז מסחרי, דניה), פאב ליבירה (הנאמנים 21, העיר התחתית), מסעדת ההמבורגרים בלק בסינמול, מסעדת קפה הבנק, מסעדת פרנג'ליקו, מסעדת קניבר, מזללת בי-12, מסעדת שארלוט, מסעדת פסטו, קפה נטו, רשת קפה מנדרין, פאב ברברוסה, פאב-מסעדה ברברוסה רסטורנט והסינמטק.

מומלץ להזמין כרטיסים מראש בקופת הסינמטק: 04-8104302, 04-8104299

הצטרפו גם אתם לרשימת התפוצה של מחתרת הרוקולנוע, ותקבלו עדכונים שוטפים – שילחו מייל אל: Yorammr@gmail.comלהקת דיפ פרפל

הארד רוקולנוע

סגול כהה בחיפה / דיפ פרפל בסינמטק

יום שישי, 18 מאי 2012

עורכים ומנחים: יורם מארק-רייך, מתי ג'י

חומרים נדירים של כל הלהיטים הגדולים. ביצועים שמעולם לא הוקרנו עד כה בערבי הרוקולנוע בסינמטק, מהסיבה הפשוטה שאי אפשר היה להשיג אותם! השירים לוקטו מארכיוני תחנות טלוויזיה ברחבי אירופה, ממחסנים ומרתפים של אמרגנים ומפיקים, ממעמקי המגירות של חברי הלהקה. הופעות חיות, אירוח בתוכניות טלוויזיה, מצעדי פזמונים מצולמים וקליפים נדירים.

בשנה שעברה הופיעה בישראל מפלצת הרוק דיפ פרפל (או כפי שנהגו לתרגם את שמה לעברית – סגול כהה), השנה התאשפז אצלנו בבית חולים ג'ון לורד, קלידן הלהקה, לטיפול במחלת הסרטן בה לקה.

מופע הרוקולנוע הנוכחי יציג את השנים היפות ביותר של להקת הרוק שעיצבה את מפת הרוק של שנות השבעים. צפוי ערב מדהים עבור מי שמעדיף לזכור את דיפ פרפל המקורית, ההיסטורית, כאשר חבריה היו עדיין צעירים, יפים ופרועים...

יוקרנו בעיקר להיטיה הגדולים של הלהקה בהרכב הקלאסי שלה, שפעל בשנים 1969-73, עם ג'ון לורד (קלידים), ריצ'י בלקמור (גיטרה), איאן פייס (תופים), רוג'ר גלובר (בס) ואיאן גילן (שירה).

יוקרנו גם כמה קטעים מתוך הגלגול המוקדם, הראשוני, של הלהקה, ב-1968, כאשר ביצעה עדיין קאברים של הביטלס והצטיינה בתסרוקות סיקסטיז מצחיקות.

לא יוזנח גם הגלגול השלישי של הלהקה, מ-1973-75, עם דיוויד קוברדייל וג'ון יוז.

חובבי הטריוויה והאנקדוטות יזכו לשמוע על הסכסוכים, על מלחמות האגו, על ההתמכרות לסמים ועוד (כולל הנסיבות העגומות שהביאו לכתיבת הלהיט הענק "עשן על המים")...

בין הלהיטים שיוקרנו על המסך הענק:
Highway Star, Strange Kind Of Woman, Child In Time, Fireball, Black Night, Smoke On The Water, Hallelujah, Lazy, No No No, Speed King, Hush, Into The Fire, Never Before…

וכמו תמיד בערבי הרוקולנוע, יוגרלו פרסים מתנת מסעדות, פאבים ובתי קפה חיפאיים.
ג'נסיס מבראשית ועד היום

רוקולנוע של פעם

בראשית היתה ג'נסיס

יום שישי, 20 אפריל 2012
22:00 עד חצות, סינמטק חיפה

מה בתוכנית: הגיטריסט האגדי של להקת ג'נסיס, סטיב האקט, מגיע לישראל לראשונה, להופעה אחת ויחידה ב-5/5, בהאנגר 11 בנמל תל אביב. האקט הצטרף לג'נסיס ב-1970 ועזב אותה כעבור שבע שנים, שנתיים אחרי עזיבתו של פיטר גבריאל לקריירת סולו. עם השנים הקליט כ-24 אלבומי אולפן, הופיע בכל העולם ונחשב כיום לאחד מבכירי הגיטריסטים בעולם הרוק המתקדם.

זו ההזדמנות ללכת אחורה בזמן, כשפיטר גבריאל היה בחור צעיר, והוא חבריו המציאו מורשת מוסיקלית חדשה מאפס. במהלך הערב נעבור על כל הקריירה של להקת ג'נסיס לאורך השנים, מתחילת הדרך עם פיטר גבריאל, דרך תקופתו של פיל קולינס, ועד למופע האיחוד האחרון ברומא. תחילת שנות השבעים, שנות השמונים, שנות התשעים והאלפיים. סיכום של קריירה מוסיקלית מפוארת שנמשכת כבר 40 שנה. בנוסף, יוקרנו גם קטעים מהופעות סולו של סטיב האקט, כהכנה לקראת ההופעה בישראל.

להקת ג'נסיס נחשבת לפורצת דרך בסגנון הרוק המתקדם, ואחת מהלהקות הבולטות והמצליחות ביותר בתחום זה. מאחוריה זכייה בגראמי ובפרסים אחרים, לצד מכירה של למעלה מ-150 מליון אלבומים בכל העולם. בשנת 2010, היא נכנסה להיכל התהילה של הרוק.

עושים כבוד ל: Steve Hackett, Peter Gabriel, Phil Collins, Mike Rutherford, Tony Banks

אורי ברייטמן, מחבר הספר "רוק מתקדם" והאיש מאחורי האתר mitkadem.co.il, שחגג לאחרונה 11 שנות פעילות, יאתגר את הקהל בפיסות טריוויה ג'נסיסיות עסיסיות ובסיפורים מאחורי הקלעים.

לקהל יחולקו עשרות פרסים מתנת קפה-קונדיטוריה פאי (מרכז מסחרי, דניה), פאב ליבירה (הנאמנים 21, העיר התחתית), מסעדת הטאפס-בר וידה לוקה, מסעדת ההמבורגרים בלק בסינמול, מסעדת קפה הבנק, מסעדת פרנג'ליקו, מסעדת קניבר, מזללת בי-12, מסעדת שארלוט, מסעדת פסטו, קפה נטו, רשת קפה מנדרין, פאב ברברוסה, פאב-מסעדה ברברוסה 99 והסינמטק.

מומלץ להזמין כרטיסים מראש בקופת הסינמטק: 04-8104302, 04-8104299

הצטרפו גם אתם לרשימת התפוצה של מחתרת הרוקולנוע, ותקבלו עדכונים שוטפים;
שילחו מייל אל: yorammr@gmail.comמתוך כתבה בידיעות חיפה
מלחמת העולמות החומה רוקולנוע: מלחמת העולמות של הרוק המתקדם

יום שישי, 18 פברואר 2011
22:00, סינמטק חיפה

מה בתוכנית: הערב יתמקד בשניים מן האלבומים הפופולאריים ביותר בהיסטוריה של הרוק: "מלחמת העולמות" של ג'ף וויין, ו"החומה" של פינק פלויד. המשותף לשניהם: גם כיום, בימים אלה ממש, הם ממשיכים לשבור קופות ולמשוך קהל ענק בהופעות חיות בכל רחבי העולם.


נראה קטעים נבחרים מהמופע החדש והמרשים של "מלחמות העולמות", לפי העיבוד המוסיקלי של ג'ף וויין לספר המדע הבדיוני הקלאסי מ-1898 שכתב ה.ג'. וולס. הספר, שהצית את דמיונם של מאות סופרי מדע בדיוני, זכה לגרסאות פופולריות כמו זו של אורסון וולס (ברדיו) וסטיבן ספילברג (בקולנוע). בעיבוד של וויין השתתף במקור השחקן המהולל ריצ'רד ברטון.


אלבום הקונספט הכפול "מלחמת העולמות" הפך ללהיט באנגליה ובמדינות רבות בעולם, ונמכר עד היום בלמעלה מ-15 מליון עותקים. מופע המולטי-מדיה, המשלב תזמורת גדולה, להקת רוק ואפקטים אורקוליים מתקדמים, עלה על הבמה לראשונה רק ב-2006, וזוכה להצלחה במדינות רבות גם כיום.


משם נמשיך אל 'החומה' של להקת פינק פלויד. רגע, רגע! זה לא הסרט הישן, ולא מופע 'החומה בברלין' שכולם מכירים. רוג'ר ווטרס מריץ כיום מופע גרנדיוזי בארה"ב ובאירופה בגרסה חדשה, ואנו נקרין קטעים מיוחדים של המופע החדש, העכשווי, שצולמו לפני 5 חודשים בלבד! באיכות דיגיטלית גבוהה!


אחר כך נעביר הילוך להופעות נוספות רוק מתקדם גדולות מהחיים. ככל שיאפשר לנו הזמן. צפוי גם חידון נושא פרסים לחובבי הפרוגרסיב.


הערה חשובה: להקת "משוגע" (Meshuggah) השוודית תופיע בת"א ב-24 במרץ, ונראה קטע אחד מן המופע החדש שלהם.


בין המשתתפים: רוג'ר ווטרס, מלחמת העולמות, אמרסון לייק פאלמר, קינג קרימזון, ראש, דרים ת'יאטר, סטיב הילאג', משוגע ועוד.


* ייתכנו שינויים ברשימת המשתתפים.


לקהל יחולקו עשרות פרסים מתנת מסעדת בלק בר-אנ-בורגר (הסינמול, צומת הצ'ק פוסט), חנות השאנטי נקודת חן (הרצל 5), מסעדה קפה הבנק (מרכז הכרמל), מועדון הביט, מסעדת פרנג'ליקו, פאב הסליק (שד' הנשיא 124, מרכז הכרמל), קפה הבנק (שד' הנשיא 119), מסעדת קניבר (כיכר ספר), מזללת B12 (בכניסה לכרמליה), מסעדת שארלוט (רח' אח"י אילת 12, קריית חיים), מסעדת פסטו (כיכר ספר), קפה נטו (שד' מוריה 11), פאב לוינסקי (שד' מוריה 133), רשת קפה מנדרין, מסעדת הדגים ג'קו מוריה, קפה-מסעדה ברודוויי בייגל (מרכז חורב), פאב ברברוסה (רח' פיקא 8, ליד חורב), מסעדת Rennstaurant (לשעבר 'רנה' (RENNE) - רח' יפה נוף 99) והסינמטק.החומה - פינק פלויד

רוקולנוע פינק פלויד

החומה של רוג'ר ווטרס

יום שישי, 12 מרץ 2010
22:00, סינמטק חיפה

מה בתוכנית: רוג'ר ווטרס מתכנן סיבוב הופעות של 'החומה' שייפתח ב-2010 לכל המוקדם או 2011 לכל המאוחר. סיבוב ההופעות צפוי להיות גדול, כנראה מעל 50 הופעות שונות. האלבום לא בוצע במלואו מאז 1981. זוהי ידיעה חשובה עבור מעריצי פינק פלויד בישראל ובעולם. האלבום חגג לפני זמן קצר יום-הולדת 30, ואלו סיבות מספיק טובות כדי לחזור אל 'החומה' עכשיו.

"החומה" (The Wall) הוא אלבום הרוק הפופולרי והאהוב ביותר בישראל בכל הזמנים. שיר הנושא מתוך האלבום זכה לתואר "שיר העשור", ושומר על מעמדו בתור המנון תלמידי התיכון האולטימטיבי. כאשר רוג'ר ווטרס הופיע בישראל, הוא פתח וסגר את המופע בשירים מתוך 'החומה'.

סיפורו של כוכב הרוק המסומם שמתנתק בהדרגה מן המציאות ומנסה למצוא את עצמו בכאוס המודרני, מצליח למשוך מעריצים צעירים מכל העולם, גם כיום. למרות הצלחת "החומה" ותרומתו לאהדת הקהל ללהקת פינק פלויד, עמד אלבום זה בסימן רודנותו של ווטרס, שהסתכסך עם כל חברי הלהקה והתייחס לפרויקט כאל אלבום סולו שלו. במהלך ההקלטות של האלבום אף החליט ווטרס לפטר את ריצ'רד רייט בטענה שאינו תורם מאומה ללהקה.

הגרסה הקולנועית של 'החומה' בבימויו של אלן פרקר נותרה שנויה במחלוקת, אך הפכה עם השנים לאחד מסרטי הפולחן המוסיקליים הגדולים של שנות ה-80.

את מופע הרוקולנוע הנוכחי נקדיש כולו ל'חומה' של ווטרס. נגלה איך התפתחה בהדרגה היצירה במוחו של מנהיג הלהקה, איך גרמה היצירה להתפרקותה של פינק פלויד, ונצפה בקטעים נדירים, תיעודיים וייחודיים סביב האלבום, המופע, היוצרים והסרט עצמו. מעריצי פינק פלויד יאמצו את מוחם בחידון נושא פרסים על 'החומה' ועל הלהקה.

לקהל יחולקו עשרות פרסים מתנת חנות נקודת חן, מסעדת פרנג'ליקו, מועדון הביט, פאב הסליק, מסעדת קניבר, מזללת בי-12, מסעדת שארלוט, מסעדת פסטה קורולה, מסעדת פסטו, קפה נטו, פאב לוינסקי, רשת קפה מנדרין, מסעדת הדגים ג'קו מוריה, קפה-מסעדה ברודוויי בייגל, פאב ברברוסה, מסעדת Rennstaurant (מקודם Renne) והסינמטק.

עורכים ומנחים: יורם מארק-רייך, אורי ברייטמן.

מומלץ להזמין כרטיסים מראש בקופת הסינמטק: 04-8104302, 04-8104299.רוק מתקדם

רוקולנוע - רוק מתקדם

יום שישי, 20 פברואר 2009
22:00, סינמטק חיפה

מה בתוכנית:כמה מקטעי הוידאו החשובים, המשפיעים והמייצגים ביותר של ההרכבים המובילים ברוק המתקדם, להקות שמכרו מיליוני עותקים ושרובן ממשיכות להופיע גם כיום.

הרוק המתקדם, המזוהה כל כך עם הדינוזאורים של שנות השבעים, חוזר אלינו עם הופעות חדשות, בפורמט די-וי-די. הלהקות החלוציות שלקחו את המוסיקה הקלאסית ומיזגו אותה עם הרוק שבות אלינו בגדול, באיכות דיגיטלית משופרת.

אורי ברייטמן, מחבר הספר "רוק מתקדם", אוסף בשנים האחרונות קטעי וידאו רבים מכל העולם, ובחר (בכאב רב..) מתוך האוסף את הקטעים הטובים והחשובים ביותר, כדי לתת תמונה מייצגת ואמינה של הז'אנר הפרוגרסיבי. צפוי גם חידון מעניין לחובבי הפרוגרסיב.

בין המשתתפים:
Genesis, King Crimson, Yes, Van Der Graaf Generator (with Peter Hammill), Mike Oldfield, Emerson Lake & Palmer, Gentle Giant, Rush, Porcupine Tree, Steve Hackett, Rick Wakeman…


לקהל יחולקו עשרות פרסים מתנת מסעדת פרויקה, מסעדת פסטו, קפה נטו, פאב לוינסקי, רשת קפה מנדרין, מסעדת הדגים ג'קו מוריה, קפה-מסעדה ברודוויי בייגל, פאב ברברוסה, מסעדת Rennstaurant (מקודם RENNE), מסעדת טאטאמי היפנית, מסעדת אל-חיר וסינמטק חיפה. הפרסים יחולקו לעונים נכונה על שאלות החידון, וגם בהגרלה שתיערך בסוף הערב.

אורך התוכנית: 140 דקות.

עורכים ומנחים: יורם מארק-רייך, אורי ברייטמן.

נתראה בסינמטק חיפה

מומלץ להזמין כרטיסים מראש בקופת הסינמטק: 04-8104302, 04-8104299כתבה לקראת רוקולנוע פרוגרסיבי
עיתון זמן חיפה - מקומון מעריב - 20 פברואר 2009
רוקולנוע - פינק נגד פלויד

יום שישי, 24 אוקטובר 2008, 22:00, סינמטק חיפה

מה בתוכנית: מחווה מיוחדת לריצ'רד רייט.

ריצ'רד רייט
ריצ'רד רייט
1943-2008
באמצע ספטמבר התבשרנו על מותו של ריצ'רד רייט, קלידן להקת פינק פלויד. הוא נפטר ממחלת הסרטן בגיל 65. אם היו לכמה ממעריצי פינק פלויד תקוות לגבי איחוד אפשרי של הלהקה האגדית, הרי שהן נגוזו עם מותו של רייט, שנתיים בלבד אחרי מותו של סיד בארט בגיל 60. איחוד הלהקה יתאפשר מעתה רק בגן עדן.

מופע הרוקולנוע הנוכחי יביא את האמת על פינק פלויד. הדברים הטובים, הדברים הרעים, והסיפורים המכוערים שמאחורי הקלעים, באמצעות הרצאה, סרט דוקומנטרי וקטעים מהופעות.

פינק פלויד היא אחת מלהקות הרוק המצליחות בהיסטוריה, ואחת האהודות ביותר על הישראלים עד היום. היא החלה את דרכה עם פופ פסיכדלי, נפרדה מסיד בארט שהסמים הטריפו את מוחו, והפיקה יצירות מופת ששיאן בתקופה שבין הצד האפל של הירח (1973) ו-החומה בתחילת שנות ה-80.

הלהקה התפרסמה גם במופעיה הבומבסטיים, עתירי התפאורה והתאורה. אחרי שני עשורים התפצלו דרכיהם של המנהיג רוג'ר ווטרס ושל יתר השלושה (גילמור, רייט ומייסון). עכשיו, לאחר מותו של רייט, כבר אין סיכוי לאיחוד אמיתי של הלהקה. הסיכויים לכך היו נמוכים מלכתחילה, בעיקר בגלל התנגדותו העיקשת של דיויד גילמור. לאחר שפינק פלויד איבדה גם את הקלידן המקורי שלה, נראה שניאלץ להסתפק במופעי העבר.

אורי ברייטמן, מחבר הספר "רוק מתקדם" וחובב מושבע של הפלוידים, יעסוק במותם של ריצ'רד רייט וסיד בארט, כמו גם הקרב בין חברי הלהקה, שאותו אפשר לכנות "פינק נגד פלויד". נראה את הלהקה מתראיינת לאחרונה בנושא, קטעים נדירים מהופעות בשנות ה-60, סיבוב ההופעות האחרון שבו נראה רייט על במה לצידו גילמור, ונערוך חידון מיוחד על פינק פלויד בשנים האחרונות, כולל מותו של רייט, האינטריגות של חברי הלהקה ומה שהם אומרים אחד על השני מאחורי הקלעים.

בין השירים - קלאסיקות של הלהקה מכל התקופות, קליפים והופעות טלוויזיה, כולל ביצוע מופתי של "Echoes", היצירה הפרוגרסיבית האולטימטיבית של הפלויד בביצוע חדש.

לקהל יחולקו עשרות פרסים מתנת קפה נטו, פאב לוינסקי, רשת קפה מנדרין, מסעדת הדגים ג'קו מוריה, קפה-מסעדה ברודוויי בייגל, פאב ברברוסה, מסעדת רנה (Renne), מסעדת טאטאמי היפנית, מסעדת אל-חיר והסינמטק.

אורך התוכנית: 140 דקות.

עורכים ומנחים: יורם מארק-רייך, אורי ברייטמן.

נתראה בסינמטק חיפה

מומלץ להזמין כרטיסים מראש בקופת הסינמטק: 04-8104302, 04-8104299

באך מנסה את כוחו בטכניקת טאפינג

רוקולנוע - כשהקלאסי פוגש רוק

יום שישי, 22 פברואר 2008 (בשעה 22:00), סינמטק חיפה

מה בתוכנית: מה קורה כאשר להקת רוק גדולה מחליטה לנסות את מזלה באולם הקונצרטים, ולשתף פעולה עם תזמורת סימפונית או פילהרמונית? השידוך יכול להסתיים ברומן לוהט, נישואים פושרים או גירושין מלוכלכים. הכל תלוי, בסופו של דבר, בכוונות הטובות של שני הצדדים.

ב"רוקולנוע" הזה נראה מאות של מוסיקאים על הבמות הגדולות בעולם, ממזגים בין חשמל ותיבות עץ, כלי נגינה מסורתיים שנאבקים בסינתיסייזרים חדשים. רוקרים מעבדים מחדש את החומרים שלהם כדי להתאים את עצמם לפורמט המורחב, והתזמורת נאלצת להתמודד עם מורשת מוסיקלית שונה לגמרי.

רוקולנוע - כשהקלאסי פוגש רוק

נראה ונשמע איך:
 • מטאליקה הולכת מכות עם הסימפונית של סן פרנסיסקו

 • דיפ פרפל נכנסת לעימות חזיתי עם הסימפונית של לונדון

 • רוברט פלנט וג'ימי פייג' לוקחים את החומר של לד זפלין למקומות שונים לגמרי, כולל השפעות של מוסיקת עולם

 • פינק פלויד זוכה לעיבוד ישראלי של "החומה" עם להקת אובלינס והתזמורת הקאמרית (הקרנת בכורה)

 • דרים ת'יאטר בניו-יורק, חמושה בתזמורת אוקטבריום

 • סקורפיונס מגייסים את הפילהרמונית של ברלין בשביל להגיע לגבהים חדשים

 • מייק אולדפילד שוכר תזמורת ענקית שמכניסה אותו להפסדים של מליונים

 • איאן אנדרסון משדרג את הקלאסיקות של ג'טרו טאל בגיבוי תזמורתי מלא

 • סטיב ואי, הגיטריסט הוירטואוז, מתפרע עם עיבודים גרנדיוזיים חדשים לתזמורת הולנדית

 • מודי בלוז מעצימה את עצמה עם הסימפונית של קולורדו

 • "קיס" מתוגברת בתזמורת הסימפונית של מלבורן (אוסטרליה)
אורך התוכנית: כשעתיים.

עורכים ומנחים: יורם מארק-רייך, אורי ברייטמן.

נתראה בסינמטק חיפה - מומלץ להזמין כרטיסים מראש!


כתבה - ידיעות חיפה - מקומון "ידיעות אחרונות" בחיפה

כתבה בידיעות חיפה - חלק ראשון
כתבה בידיעות חיפה - חלק שני
כתבה בידיעות חיפה - חלק שלישי
כתבה בידיעות חיפה - חלק רביעי
כתבה בידיעות חיפה - חלק חמישי
כתבה בידיעות חיפה - חלק שישי ואחרון

רוקולנוע "כשקלאסי ורוק נפגשים" - יום שישי, 22 פברואר 2008, בשעה 22:00
ג'טרו טאל

רוקולנוע - ג'טרו טאל + רוק מתקדם

17 אוגוסט 2007

סיכום הערב (19/8/07): תודה לכל חובבי ג'טרו טאל בפרט והרוק המתקדם בפרט על ערב רוקולנוע אלגנטי במיוחד. פתחנו את הערב עם הקטע המפורסם "אקוואלנג" של ג'טרו טאל בתוכנית של הבי-בי-סי. אחר כך עברנו אל "טאלוויז'ן" (Tullavision), הופעה נפלאה של ג'טרו טאל מ-1976, אצטדיון טמפה (פלורידה, ארה"ב); מההופעה הזו הוקרנו שני קטעים נבחרים: א) "ת'יק אז א בריק", האפוס הפרוגרסיבי בגרסה מקוצרת; ב) "מינסטרל אין דה גאלרי" - יצירת הנושא מתוך אלבום בעל אותו שם.

ראינו את קינג קרימזון מ-1972 מבצעת את "לארקס טאנגז אין אספיק", קליפ נדיר מאולפני "ביט קלאב" (ברמן, גרמניה), באיכות דיגיטלית מושלמת (תודה לאסף כרמלי על איסוף החומר). עלתה אחריה להקת אקספשן ההולנדית בקטע "מעוף הדבורה" (עיבוד חופשי ליצירה הקלאסית מאת רימסקי-קורסקוב). בהמשך עלו אמרסון לייק ופאלמר עם הקטע נייף אדג' (Knife Edge) באותה תוכנית של ה"ביט קלאב", כשמר קית' אמרסון מדגים איך להשתלט על מוג (Moog), להפוך אוסילטור לגימיק, וכמובן להרוס אורגן האמונד.

להקת יס הופיעה עם עיבוד אקוסטי מקוצר ללהיט "Roundabout", קאמל עם הקטע "Unevensong" משלהי שנות השבעים עם מל קולינס על כלי הנשיפה. להקת ראש (Rush) הקנדית בקטע האינסטרומנטלי "לה וילה סטרנג'יאטו" מול קהל ברזילאי משולהב מתוך "ראש בריו"; ג'נסיס מתקופת פיטר גבריאל בשיר הידוע "קרפט קרולרס" (מתוך "הכבשה נחה על ברודוויי"), הפעם בגרסת רמיקס שיצאה ב-1999.

דרים ת'יאטר ביצעה את "מטרופוליס" בהופעה חגיגית מתוך סיבוב ההופעות של "סקור" (Score). ג'נטל ג'ייאנט הראתה מה היא יכולה לעשות עם הקטע הראשון מתוך האלבום "אוקטופוס", בהופעה חיה בארה"ב (1975) - עם שלל חליליות בהשתתפות רוב חברי הלהקה. סיימנו את הערב כעבור שעתיים וחצי, עם הקליפ המשעשע של "הארנבת שאיבדה את המשקפיים" מאת ג'טרו טאל. כרגיל, היה חידון פרוגרסיבי ונרשמו שלל זוכים מאושרים.

מצורפת הכתבה מ"ידיעות חיפה" אודות האירוע (כתב: יורם מארק-רייך)

ג'טרו טאל - סינמטק חיפה - רוקולנועאירועי רוקולנוע קודמים

 • ג'נסיס - רוקולנוע מיוחד לכבוד האיחוד המחודש של הלהקה, בתקופת גבריאל ובתקופת קולינס (18 אוגוסט 2006)


 • רוג'ר ווטרס - רוקולנוע המוקדש כולו למנהיג-לשעבר של להקת פינק פלויד (16 ביוני 2006)


 • פרוג-קולנוע חלק ב' - שלוש שעות של רוק מתקדם (18 מרץ 2005)


 • פינק פלויד - רוקולנוע המוקדש לדינוזאור הפרוגרסיב הגדול מכולם + קצת לד זפלין (28 ינואר 2005)


 • פרוג-קולנוע - מרתון קולנוע של רוק מתקדם (17 דצמבר 2004)(ראו פירוט בהמשך דף זה)
פרוגקולנוע 2004

רוקולנוע מתקדם 17/12/04

עדכון לאחר האירוע (18/12): תודה לכולם על ההשתתפות בערב! אולם הסינמטק היה מלא עד אפס מקום, המארגנים הוסיפו כיסאות פלסטיק, ורבים נותרו בחוץ ללא כרטיסים (מצטערים!) אנחנו כבר מתחילים לתכנן את הערב הפרוגרסיבי הבא, ככל הנראה בחודש מרץ, שיהיה לא פחות מוצלח... אתם מוזמנים לשלוח לנו רעיונות ולתרום חומרים; בין האמנים המתוכננים - דרים ת'יאטר, ואן דר גראף, ראש (Rush), מריליון, רוברט ווייאט, מייק אולדפילד, אטמוספירה (להקה ישראלית משנות השבעים עם קליפ משוחזר באיכות דיגיטלית), גונג, קרווד אייר, איי-קיו ועוד ועוד; פרטים מלאים יפורסמו בהמשך; תודה לנוגה לביא על היוזמה, יורם מארק-רייך על הארגון, גיא בר-און על ההפקה, בוריס על ההקרנה, להקת מג'נטיק על הופעה מצויינת ולכל אנשי סינמטק חיפה   (אורי ברייטמן)

 

פרוג-קולנוע בסינמטק חיפה

פרוג-קולנוע בסינמטק חיפה

 

פרוג-קולנוע בסינמטק חיפה

 

הלהקות הגדולות של הרוק המתקדם עברו לעידן הדיגיטלי: ערב הקרנות על טהרת הדי-וי-די, עם הופעות משנות השבעים ועד שנות האלפיים, כולל קטעים נדירים שמעולם לא הוקרנו בישראל.

פינק פלויד בפומפיי - גרסת הבמאי עם אנימציה ממוחשבת של העיר פומפיי, צילומי חלל ותוספות בלעדיות שיצרו למעשה סרט חדש; ג'נסיס עם פיטר גבריאל לבוש בתחפושות ססגוניות בהופעות המפורסמות של Selling England משנת 1973; יס (Yes) באיכות מעולה של תמונה וצליל מהופעה בארה"ב בסוף שנות התשעים; ג'טרו טאל בהופעה לונדונית משנת 1977, עם איאן אנדרסון (האליל והחליל) בשלל תנוחות מבדרות; אמרסון לייק ופאלמר מתעללים בתזמורת-ענק ובאורגן אומלל מול עשרות אלפי צופים באצטדיון האולימפי של טורונטו 1977; קינג קרימזון בהופעת היי-טק ביפן משנת 1995, בהרכב מורחב ובלי מעצורים; ג'נטל ג'ייאנט בהופעה טלוויזיונית וירטואוזית ונדירה באירופה משנת 1974; ואן דר גראף עם פיטר האמיל הצעיר באיטליה, לאור נרות, בשנת 1972; לד זפלין עם 'קאשמיר' המונומנטלי משנת 1979; פרנק זאפה מנצח על להקתו, דרים ת'יאטר הפרוג-מטאלית ועוד ככל שיספיק לנו הזמן. בונוס מיוחד: הקרנת בכורה לקטע מהופעה של להקת אגרול הישראלית, שמשכה אלפי צופים להופעות קאוורים של פרוגרסיב קלאסי בכל הארץ.

 

להקת מג'נטיק תופיע עם קאוורים פרוגרסיביים על במת הסינמטק. במהלך הערב ישולבו חידוני טריוויה עם עשרות פרסים. מנחה: יורם מארק-רייך.

 

הערב יתחיל בשעה 22:00 בדיוק - לא כדאי לאחר, כי יש לנו ערב גדוש.
באולם 159 מקומות ותשע שורות - אין מקומות שמורים. ניתן להזמין מראש.
מערכת קולית: דולבי סראונד.
מחיר: 33 שקלים.
טלפון: 04.8353500 או 04.8353529
הקופה נפתחת 45 דקות לפני תחילת הערב.
שעת סיום: 1:00 בלילה.
הסינמטק ממוקם במרכז הכרמל, שד' הנשיא 142 ליד אודיטוריום חיפה.
לבאים מאיזור תל-אביב: מגיעים מכביש החוף אל הכניסה של צומת מ.ת.ם. במבואות חיפה, עולים בדרך פרויד במעלה הר הכרמל, פונים שמאלה בצומת חורב, ממשיכים ישר בשדרות מוריה עד מרכז הכרמל וחונים באיזור האודיטוריום או לפניו.
שאלות נוספות: אורי ברייטמן בדואר מחושמל או בטלפון 0522.470282

 

מידע נוסף באתר של יורם מארק-רייך

סינמטק חיפה
סינמטק חיפה - תוכנייה והזמנות
אודות האתר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים

Email: uribreitman@gmail.com