רוק מתקדם - מדריך עברי - חזרה לעמוד ראשי
המדריך העברי לרוק מתקדם - חדשות, ביקורות, להקות, מאמרים, ראיונות, ביוגרפיות - כל מה ש'פרוגרסיב'
רוק מתקדם - מדריך עברי > רדיו רוק מתקדם

רדיו רוק מתקדםרוק מתקדם - רדיו


תחנות הרדיו באינטרנט עשו מהפיכה בהרגלי ההאזנה של חובבי רוק מתקדם. לראשונה יכולים פרוגרים מתחילים ומנוסים להנות משידורים על טהרת הרוק המתקדם - רדיו רוק מתקדם 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 365 ימים בשנה.

אפילו בתור הזהב של הרוק המתקדם (1970-1975) לא היה דבר כזה, אף פעם, באף תחנה בעולם. מאז עידן הפס הרחב, איכות הצליל עלתה פלאים - ואיתה גם כמות המאזינים. מכיוון שתחנות הרדיו הגדולות (מה שמכונה "ברוד-קאסט" - שידור לקהל רחב ככל האפשר) לא יכולות ולא רוצות לשדר רוק מתקדם ללא הפסקה, ומכיוון שתוכנית שבועית העוסקת ברוק מתקדם כגון 'פרוגרסיב וחיות אחרות' של בועז כהן ב-88FM (שישי, 21:00), או למשל פרוגראסי ב'קול הקמפוס' (תוכנית שירדה מזמן), הקישורים הבאים יעזרו לכל מי שאוהב באמת רוק מתקדם ומחפש שמות פרוגרסיביים חדשים.

אז במקום להתלונן על גלגל"ץ, הגיע הזמן לנוע קדימה. רשימת אתרי התחנות מסודרת לפי מוניטין, פרסום, מידת הוותק של כל תחנה וכמות האתרים המקשרים לאתר התחנה ברשת. כולן שוות בדיקה, אבל לא כולן משדרות באותן טכנולוגיה, רוחב פס או אמצעי האזנה. כולן מציעות רפרטואר דומה (רוק מתקדם ישן וחדש), אך בחלקן ניתן דגש גם למוסיקת פרוג-מטאל, פיוז'ן, אמביינט או ג'אז-רוק. השידורים, ברוב המקרים, נקיים מפרסומות, דיבורים או הפרעות כלשהן. אם מישהו מכיר תחנות פרוגרסיביות טובות שאינן מוזכרות כאן, שלח דואר עכשיו.
האזנה פרוגרסיבית ונעימה!

 

Delicious Agony Progressive Rock Radio
דלישס אגוני

 

ProgRock.com
פרוגרוק.קום

 

Progressive Soundscapes Radio - Streaming Progressive Rock, Ambient, Fusion, and Prog Metal
פרוגרסיב סאונדסקייפס

 

ProgRadio.com
פרוגרדיו.קום

 

ProgRockRadio.com
פרוגרוקרדיו.קום

 

Progged Radio
פרוגד רדיו

 

האזנה לשידור זורם ('סטרימינג') ברשת: מרבית תחנות הרדיו באינטרנט כיום מזרימות נתונים בעזרת שלוש תוכנות מובילות: מדיה פלייר של מיקרוסופט, רילפלייר של ריל נטוורקס, או וינאמפ של חברת נולסופט. מומלץ חיבור אינטרנט מהיר (750 קב"ש ומעלה), זוג רמקולים טובים או חיבור ישיר למערכת סטריאו.

אם אתם מאזינים לרדיו-אינטרנט הרבה שעות בעבודה, כדאי:
א) להשתמש באוזניות כדי לא לעצבן את שאר העובדים.
ב) לבדוק אם אתם לא 'חונקים' את הרשת הפנימית של המשרד.
ג) לזרוק מילה טובה למנהלי התחנה בעזרת דוא"ל.
ד) לתרום כמה דולרים עבור תחזוקת האתרים, דרך פיי-פאל ודומיהם.gle Site Search -->

חזרה לעמוד הראשי -- רוק מתקדם, מדריך עברי