רוק מתקדם - מדריך עברי - חזרה לעמוד ראשי

ציוני ביקורות אלבומים - מקרא

10/10 ציון עשר - כתר

יצירת מופת פרוגרסיבית נדירה ביותר; אלבום מושלם, יוצא-דופן, מהפכני; הקלטה בעלת חשיבות היסטורית, סגנונית, מוסיקלית; רכישה חיונית, מומלצת ביותר לכל מאזין; אבן-דרך בהתפתחות הרוק המתקדם.


9.5/10

יצירת מופת נדירה שאינה מושלמת; אלבום יצירתי, חשוב, מרשים, מעניין עם ליקויים קלים בלבד; רכישה מומלצת מאוד; אלבום שקשה להתעלם ממנו, למרות הסתייגויות קלות.


9/10

אלבום מצויין; רכישה כדאית; לא בהכרח מהפכני, אבל משמעותי ומשביע-רצון; מעל לממוצע; מוסיקה משובחת; מוצלח מאוד בסיכום הכולל, למרות כמה הסתייגויות פה ושם.


8.5/10 ציון שמונה וחצי - כדאי

אלבום מוצלח; רכישה טובה; לא חיוני, אבל מספק; עדיין מעל לממוצע; טוב בפני עצמו, אך בהשוואה לאלבומים חשובים יותר בז'אנר, הוא לא עומד בכל המבחנים; יכול להיות טוב יותר, אבל מספיק טוב בשביל להקדיש לו זמן ומשאבים.


8/10

אלבום טוב; רכישה אפשרית; לא מצדיק רדיפה ארוכת-שנים; ממוצע ברוב מרכיביו; המעריצים השרופים יאהבו, אבל אחרים לא בהכרח יתלהבו; סובל ממספר חולשות ראויות לציון; בסך הכל בסדר, אבל לא יותר מכך.


7.5/10

אלבום מאכזב במקצת; טעם של החמצה; לא שווה רכישה במחיר מלא; מוסיקה מתחת לממוצע; החסרונות עולים על היתרונות; לא מגשים את הציפיות ו/או את מטרותיו; היה אפשר לעשות את זה הרבה יותר טוב.


7/10 ציון שבע - לא טוב

אלבום לא טוב; רכישה בלתי-כדאית; הרבה מתחת לממוצע ברוק המתקדם; החסרונות רבים, היתרונות מועטים; רחוק מלהגשים את הציפיות ו/או את המטרות; קל להתעלם ממנו, קל לוותר על הקנייה.


6/10

אלבום רע; רכישה מיותרת לגמרי; עמוק מתחת לממוצע; ראוי לגינוי והתעלמות מוחלטת; חבל על הזמן של כולנו.


5/10 - 4/10 ציון ארבע עד חמש - אין כניסה

אלבום נוראי; לא להאזין, בוודאי שלא לחשוב על רכישה; לא להתקרב לאיזור; אזהרה מיוחדת; בושה פרוגרסיבית; בזיון כללי; כישלון מוחלט.איך אני מחשב ציונים?

קריטריונים רלוונטיים:

חדשנות ("אף פעם לא שמעתי משהו כזה")

מורכבות ("אני בחיים לא הייתי חושב על דבר כל כך מתוחכם")

לחנים ("הם ממש יודעים לכתוב מנגינות")

עיבודים ("כל הכלים משתלבים נהדר")

הפקה ("איזה סאונד צלול יש לאלבום הזה")

טקסטים ("ממש משורר, הבחור")

ביצוע ("איך הם מנגנים, קשה להאמין")


אודות האתר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים / הספר

Email: uribreitman@gmail.com

Mitkadem.co.il