רוק מתקדם - מדריך עברי - חזרה לעמוד ראשי
המדריך העברי לרוק מתקדם - חדשות, ביקורות, להקות, מאמרים, ראיונות, ביוגרפיות - כל מה ש'פרוגרסיב'
רוק מתקדם > אמנים ולהקות > פרויקט RNL

פרויקט RNL
הלוגו של ההרכב
פרויקט אר-אן-אל

Project RnL

בשורה אחת: שני חבר'ה ישראלים שמפגישים את הרוק המתקדם עם היפ-הופ, ראפ, פופ ואייפד.

ההופעה הבאה: ראשון, 14 פברואר 2016, תיאטרון תמונע בתל-אביב (שונצינו 8, בשעה 21:30). תיאור: הלהקה עומדת לקראת סיבוב הופעות בינלאומי, למופע עמידה. זמרת אורחת: תמי שפר (זמרת ג'אז ניו-יורקית). מכירה מוקדמת: 60 ש'. בקופה: 70 ש'.


ההופעה האחרונה עד כה: שבת, 16 ינואר 2016, נמל תל אביב (14:00). תיאור: הופעה אלקטרונית פתוחה, בבית היוצר, נמל ת''א. תיאור: בהנחה שמזג האוויר לא יכשיל אותנו, נתכנס ביום שבת ב14:00 מחוץ להאנגר 22 (בצד שקרוב לים, ליד קפה גרג וכו׳) וננגן לכם שירים עד שימאס לנו ולכם או עד שמערכת התופים האלקטרונית תפסיק לעבוד.


המופע הראשון של 2016: יום שישי, 8 ינואר, בשעה 21:30 - מועדון 'תמונע' (כתובת: רחוב שונצינו 8, תל אביב). תיאור האירוע על ידי הלהקה: אנחנו חוזרים לתיאטרון תמונע לערב מרגש לפני נסיעה להופעות בארה״ב. יהיו הרבה צלילים, בדיחות גיקים מוסיקליים מטופשות, קאברים פרוגיים להחריד לשירי פופ, וגם שירים שלא ניגנו עד כה בהופעות. מחיר: 70 ש"ח. מחיר במכירה מוקדמת: 60 ש"ח.ההרכב

 • אור לוביאניקר - בס
 • רע לבנת - שירה
 • אלון תמיר - גיטרה
 • אייל עמיר - קלידים
 • שרון פטרובר - תופים

Project RnL - תמונת הלהקהההופעה קודמת ב-2015: יום חמישי, 24 יוני 2015, במסגרת 'לילה לבן', בית היוצר, נמל תל אביב. ההרכב: אלון תמיר - גיטרה; אור לוביאניקר - בס; רע לבנת - שירה; אייל עמיר - קלידים; שרון פטרובר - תופים. אחרי ההופעה יתקיים ג׳אם פתוח וגרובי במיוחד לתוך הלילה למוסיקאים שביניכם בניהול אייל עמיר ואור לוביאניקר.

ההופעה הראשונה ב-2015: יום רביעי, 15 ינואר, מועדון האזור (the zone), רחוב הרכב 3 (על יד המסגר), תל אביב

הופעה ב-2013: יום ראשון, 15 דצמבר 2013, מועדון תמונע (שונצינו 8), תל אביב. כרטיסים: 70 ש' בקופה; 60 ש' במכירה מוקדמת.

בזכות הצלחת הקליפ שלהם ביוטיוב, 'סלים שיידי', בו הפגישו את אמינם עם ג'נטל ג'ייאנט, לראשונה בהיסטוריה, קיבל הצמד הזמנה ממר ג'ורדן רודס, קלידן דרים ת'יאטר, להופיע איתו בארצות הברית.
 • הסרטון הראשון בעמוד זה הוא 'סלים שיידי' (עיבוד לשיר מפורסם מאוד של 'אמינם') - צפיה והאזנה חובה.

 • הסרטון השני נקרא Another One. זה שיר משותף עם ג'ורדן רודס, שבו מכשיר ה'אייפד' משחק תפקיד מוסיקלי מרכזי, בעיקר בחלקו הראשון.

 • הסרטון השלישי ב-28 ביוני 2011, ונקרא 'הנוקם' (The Avenger). גם זה שיתוף פעולה עם ג'ורדן רודס, המקדם את אפליקציית האייפד שלו, סמפלוויז (SampleWiz), יישום מקלדת וירטואלית על הטאבלט הפופולרי של אפל.

חברי הפרויקט

 • רע לבנת - שירה
 • אייל עמיר - קלידים, אייפד

מוסיקאים אורחים בפרויקט

 • ג'ורדן רודס - קלידים, אייפד (iPad)
 • דרור יקר - גיטרה
 • אלון תמיר - גיטרה חשמלית
 • יניב שלו - בס
 • אייל מזיג - בס
 • יונתן מיימון - בס
 • דני שניידרמן - בס
 • דורון גיאת - תופים
 • שרון פטרובר - תופים

אודות הפרויקט

רע לבנת, זמר בן 27 מגני תקווה, מספר: "אייל עמיר ואני התחלנו לכתוב ביחד ב-2004."
"עברנו מספר הרכבים ביחד (אמביציה, קודה) ומספר הרכבים לחוד (אייל: פרגמנט, בוטיק; אני הובלתי הרכב של Fאנק סבנטיז ושרתי בכל מיני הרכבים ווקאלים). בנוסף, שרתי בגירסה של אייל לאופרה "המיקאדו" (בסגנון רוק מתקדם). לבסוף החלטנו ששיתוף הפעולה הזה הוא הדבר הנכון בשביל שנינו".

"הקונספט של הפרוייקט שונה מרעיון הלהקה הסטנדרטי, בכך שגרעין ההרכב הוא מצומצם ומונה את אייל ואותי, כאשר הנגנים והכלים נבחרים לפי הכיוון המוסיקלי של כל שיר. לכן, אין לדעת באילו כלים נשתמש ובאיזה סגנון יהיה השיר הבא. השיקול היחיד שלנו הוא שמירה על האמת האמנותית שלנו".

"את המוסיקה אנחנו מציגים בסגנון 'שירי וידאו' (VideoSongs), שהוא ז'אנר שהתפתח בשנים האחרונות באינטרנט. הוא מראה את הטייקים האמיתיים של הנגינה והשירה באולפן, כפי שהוקלטו בזמן אמת, ללא כל "ליפ-סינק" או התאמה מאוחרת יותר של הוידאו לסאונד. מצאנו את המדיום הזה אידיאלי להצגת מוסיקה מורכבת כשלנו, כיוון שהוא שם דגש על הניואנסים הקטנים במוסיקה, ולא משתמש בגירויים ויזואליים חיצוניים שמסיחים את הדעת ממהות היצירה".

"הפרויקט וערוץ היוטיוב של Project RnL שואב השראה מהרוק המתקדם, שהרבה ממנו הכרתי בזכות האתר והספר 'רוק מתקדם'".

"בקליפ האחרון שלנו שיתפנו פעולה עם ג'ורדן רודס מלהקת דרים ת'יאטר, ביצירה המשלבת נגינה על אייפד (iPad) בנוסף להרכב רוק סטנדרטי".


בינואר 2011 נסעו לבנת ועמיר לארצות הברית. הם קיבלו הזמנה אישית מג'ורדן רודס להופיע איתו בטרי-טאון, במדינת ניו-יורק. לאחר ההופעה, בה השתתף גם סולן דרים ת'יאטר, ג'יימס לברי, הם התראיינו גם איתו.
המפגש והעבודה עם ג'ורדן רודס

רע לבנת: "הקשר עם ג'ורדן התחיל אחרי שהשתמשנו באחד הקליפים באפליקצייה לאייפד שהוא פיתח".

"שלחנו לו את הקליפ והוא מאוד התלהב, ומאז נשארנו בקשר והתחלנו לחשוב על דרכים לעבוד ביחד. בזכות העניין המשותף שלנו ושלו ביצירת מוסיקה על האייפד, העלינו את הרעיון באחת השיחות איתו, ובלי ששמנו לב, התחלנו בסשנים של העברת קבצים דרך האינטרנט וסשני הקלטות און-ליין דרך סקייפ. בזמן העבודה על ההקלטות, ג'ורדן סיפר לנו שיש לו הופעת סולו בניו יורק ושאל אם בא לנו להצטרף. כמובן שלא היססנו לרגע, רק היינו בהלם כמה דקות..."

"נפגשנו עם ג'ורדן כמה ימים לפני ההופעה ועשינו חזרות. הסט-ליסט כלל שני שירים שלנו, שעובדו להרכב של שלושה קלידנים: ג'ורדן, אייל וארן בשבוג - פסנתרן תורכי שעובד עם ג'ורדן על פרוייקטים אחרים. בנוסף, כמה דקות לפני שיצאתי לכיוון נתב"ג, ביקש ממני ג'ורדן ללמוד שני שירים של פורקיופיין טרי, וביצעתי אותם איתו בהופעה."

"כמה ימים לאחר ההופעה, טסנו איתו לסן פרנסיסקו, לתערוכת MacWorld Expo, שבה הוא הציג את הקליפ שלנו, במסגרת הנאום שלו בתור הדובר המרכזי בתערוכה."

"הייתה חוויה מדהימה. למרות שג'ורדן ידוע בעיקר מעבודתו בדרים ת'יאטר, הוא מוסיקאי עמוק מאוד ובעל רגישויות מאוד גבוהות, והיה תענוג לעבוד עם מוסיקאי מהשורה הראשונה".

"אני משוכנע שעוד נעבוד ביחד בעתיד".

דף הפייסבוק של פרויקט אר-אנ-אל פתוח לשאלות שלכם, כמובן.

תגובות על פרויקט RnL
אודות האתר / הספר / עמוד הבית / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים

Email: uribreitman@gmail.com

Mitkadem.co.il