חזרה לעמוד ראשי - רוק מתקדם

להקת רווח כפול

שירי משוררים בסגנון רוק מתקדם והשפעות אתנו-ג'אז

חדשות, הורדות, הופעות, האלבום 'פיתולים'

ההופעה הבאה של 'רווח כפול':

8 באוגוסט 2007 (יום רביעי), 21:30
מועדון "הצוללת הצהובה" (רח' הרכבים 13, תלפיות, ירושלים)


ההופעות האחרונות בשנת 2006:
יום ג', 21.11.06, 21:30, מועדון "קלאב-הד" (רח' י.ל. פרץ 3, ת"א)
יום ד' 22.11.06, 22:00, "הצוללת הצהובה" (רח' הרכבים 13, תלפיות, ירושלים)
להקת רווח כפול - לוגוחברי רווח כפול:
  • גלעד כהן – שירה, בס, גיטרות, קלידים, מלודיקה
  • זהר שרון – שירה, בס, פסנתר, קלידים
  • יקיר ששון – סקסופונים, גיטרה
  • נדב רוגל – תופים, כלי הקשה, קולות


מוסיקה להורדה - רווח כפול

  • הכל - רווח כפול (מילים: יונה וולך; לחן: גלעד כהן, זהר שרון)


  • אני רוצה רוצח - רווח כפול (מילים: נסים אלוני, לחן: גלעד כהן)


רווח כפול


"למרות חוסר התמיכה של חברת תקליטים גדולה, 'פיתולים' הוא אלבום מושקע, מחושב ועשיר...אלבום שכולו געגוע לימים שבהם מוזיקה נעשתה מהלב ולא כמוצר צריכה להמונים...צריך להעריך את 'רווח כפול' על החלוציות והשאפתנות ליצור משהו אחר מהמקובל"
(רונן צומר, ביקורת על האלבום 'פיתולים', ynet) ynet logo


"פיתולים הוא אלבום מדהים עבור חובבי הז'אנר, נפרס על 13 רצועות שנמשכות מעבר לשעה ובהן המטרה שעליה הצהירו ממומשת, באבו-אבואה ממומשת. דהיינו, אינטרפרטציה יצירתית ולא שגרתית של הטקסטים. מדובר בנסיונות אמיצים להלביש לחנים על טקסטים שאין להם דבר וחצי דבר עם מלודיה מובנית. האם זה אפשרי?? רווח כפול לפחות מנסים! הביצועים רובם ככולם נקיים-נקיים, מדגישים יכולות נגינה מופלאות של החברים"
(אביהו גאון, מגזין קיוב) qube.co.il logo


"הם נגנים מוכשרים ופתוחים, שמושפעים ממגוון סגנונות עצום... התוצאה שמתקבלת מרשימה מאוד ומצביעה על כשרון כתיבה ועיבוד ברמה הגבוה ביותר..."

(יובל גרשטיין, "עכבר כל העיר", ינואר 2006)


לרגל צאת אלבום הבכורה "פיתולים", ערכה להקת רווח כפול הופעת השקה חגיגית. (9/1/2006 - יום שני - 21:30) - מועדון הצוללת הצהובה, ירושלים.

בהופעה ב'הצוללת הצהובה' התארחו חלק מהאמנים האורחים באלבום, בו השתתפו למעלה מ-20 זמרים ונגנים, והלהקה תציע למכירה במחיר מוזל את אלבום הבכורה "פיתולים". זו גם הופעת פרידה לפני יציאתה של להקת רווח כפול לפסק-זמן, בשל נסיעתו של גלעד כהן ללימודים אקדמיים בניו-יורק.


ביקורת הופעה - עמית עמלי (10/1/06):
'רווח כפול' ביצעה את האלבום במלואו (ואפילו באותו סדר של הרצועות בדיסק) עם הנגנים האורחים שסייעו להם בהקלטות. הביצועים היו כמעט ללא דופי, כשהדבר היחיד שקצת העיב על ההנאה הוא השירה של גלעד כהן, שלפעמים מתקשה לשמור על הטון. הם בטח לא המציאו את הגלגל, ואמנם הרבה מהלכים מוסיקלים ששמעתי אתמול הזכירו לי דברים ששמעתי ב-"אחרית הימים", "מאחורי הצלילים", "קצת אחרת", "ארבע עשרה אוקטבות" ו-"בציר טוב". גם המשוררים שהם בחרו להלחין הם אותם משוררים: עמיחי, וולך, לוין, גולדברג. יש המחמירים וטוענים שכתיבה "בסגנון של" היא לא פחות בזויה מביצוע קאברים, ולאלה הייתי ממליץ לתפוס מרחק, אבל מי שטרם שבע ממוסיקה ישראלית מתקדמת באותו סגנון שנולד בשנות ה-70, לבטח ידע להעריך את כשרון ההלחנה והעיבוד שבאו לידי ביטוי באלבום של "רווח כפול" - "פיתולים".

אודות ההרכב: להקת "רווח כפול" הוקמה בשנת 2003 על-ידי גלעד כהן וזהר שרון, סטודנטים שהכירו במחלקה לקומפוזיציה של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. השניים מלחינים שירי משוררים עבריים לצד קטעים אינסטרומנטליים, תוך שימת דגש על אינטרפטציה יצירתית ולא שגרתית של הטקסטים ועל עיבודים מורכבים. הסגנון המוסיקלי מגוון ואקלקטי, בהשפעות של רוק מתקדם, מוסיקה קלאסית וכן השפעות אתניות, ג'אזיות ואחרות.

חברים נוספים ב'רווח כפול' - יקיר ששון (סקסופונים) ונדב רוגל (תופים וכלי הקשה), ויחד הם מופיעים למעלה משנה על במות כגון, פסטיבל "צלילים במדבר", מועדון "קמלוט תל-אביב", מועדון "הצוללת הצהובה" בירושלים, תיאטרון "המעבדה" בירושלים, מרכז טארג בירושלים, האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ועוד. בימים אלו סיימה 'רווח כפול' את הקלטת אלבום הבכורה שלה, "פיתולים".

רווח כפול - הופעה, הצוללת הצהובה, ירושלים

 

רווח כפול - האלבום פיתולים
רווח כפול - פיתולים - האלבום - 2006
Double Space - Windings - 2006

 

פיתולים - אלבום הבכורה של להקת רווח כפול

רשימת השירים באלבום:

1) מודוס בלסמי (זהר שרון) (5:30)
2) בלדה על אדון כמעט וגברת כבר (חנוך לוין / גלעד כהן) (3:30)
3) כתוב בעפרון בקרון החתום (דן פגיס / גלעד כהן) (3:39)
4) מה שנשאר (מתן ברק / זהר שרון) (5:42)
5) הכל (יונה וולך / גלעד כהן וזהר שרון) (6:38)
6) פלא עץ (לאה גולדברג / גלעד כהן וזהר שרון) (6:40)
7) פיתולים (זהר שרון)
8) אולי היד (נתן אלתרמן / גלעד כהן) (3:18)
9) יותר מדי (יהודה עמיחי / גלעד כהן) (5:04)
10) דרקון נכון (נועם וזאנה / זהר שרון) (4:36)
11-12) לפני הצימעס, אחרי הצימעס (גלעד כהן, זהר שרון) (7:19)
13) אני רוצה רוצח (נסים אלוני / גלעד כהן) (4:39)


על האלבום - גלעד כהן: "כל הפקת האלבום נעשתה באופן פרטי, בלי חברת תקליטים, ובמימון עצמי של 'רווח כפול'. הדפסנו בינתיים את הכמות המינימלית האפשרית בתעשייה – 1000 עותקים, ואני ממש לא בטוח שיש חברה בארץ שהחומרים יראו לה מספיק קומוניקטיביים ו"סחירים" כדי להחתים אותנו. את הדידסק 'פיתולים' כבר אפשר להשיג בחנות
קצת אחרת בדיזנגוף 93, ב'תו השמיני' (ירושלים - א) קניון מלחה; ב) רח' שמאי; נתב''ג - הטרמינל) וב'האוזן השלישית' בשלושת סניפיה".

'פיתולים' נמכר אונליין בחנות הדיסקים 'תקליטור'. מחירו שם 50 ש"ח, ודמי המשלוח הם 10 ש"ח נוספים.

"הדרך הכי טובה לקנות את האלבום 'פיתולים' היא יצירת קשר ישירות איתי (המייל של גלעד כהן; הטלפון: 054-4743649) או עם שותפי ללהקת 'רווח כפול', זהר שרון - במייל או בטלפון 054-4703217".


"בעבר הופענו במקומות כגון "קמלוט תל-אביב", פסטיבל "צלילים במדבר", "הסינדרום" בירושלים, "המעבדה" בירושלים, מועדון "ארטספייס" בת"א ועוד, אבל האמת היא שאנחנו מקווים למצוא במות חדשות ובעיקר קהלים חדשים. הקהל של 'רווח כפול' מבוסס עד עכשיו בעיקר על חברים ואקסיות".

יש ללהקת רווח כפול תחושה שקיים קהל למוסיקה מהסוג הזה. רוב הקהל שלהם טוען שהם לא מספיק קומוניקטיביים; לעומת-זאת יש האומרים שהם "מיינסטרים" מדי יחסית לז'אנר מורכב כמו רוק מתקדם. גלעד כהן וחבריו מקווים שהם במקום טוב באמצע...הבעיה היא רק איך להגיע אל הקהל הזה. יש פירגון בפורום מוסיקה עברית ישנה חדשה ב'תפוז'. אם מישהו יוכל למצוא דרך לעזור לחברי 'רווח כפול', הם יהיו אסירי תודה.

 

להקת רווח כפול - רוק מתקדם ישראלי בניחוח של פעם

גלעד_כהן@הוטמייל.קום

רווח כפול, להקת בארוואז', 25 פברואר, קולטורה

 

תגובותאודות האתר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים / הספר

Email: uribreitman@gmail.com

Mitkadem.co.il