חזרה לעמוד ראשי - רוק מתקדם להקת אגרול

אגרול חוזרת

שתי הופעות ב-2020

בארבי תל אביב + וונדרבר חיפה


הרכב הקאברים הפרוגרסיבי חוזר להופעה של קלאסיקות - הופעה חגיגית בפורים במועדון בארבי תל אביב (14/3)(פתיחת דלתות: 20:30) ובמועדון וונדרבר חיפה (21/3). בתוכנית: ג'נסיס, קינג קרימזון, קאמל, פינק פלויד, ג'טרו טאל ועוד.

בארבי 14/3 - דף האירוע בפייסבוק

וונדרבר 21/3 - דף האירוע בפייסבוק


הופעה אחת באוקטובר 2019

מועדון בארבי תל אביב

אגרול בהופעה בארבי 26 אוקטובר 2019
אגרול בהופעה - 26.10.19 בארבי תל אביב

יום שבת, 26 אוקטובר, החל מ-20:30 במועדון בארבי: אחרי שנים של הפוגה חוזרת להקת אגרול לבמה בערב מחווה מפוצץ אנרגיות לקלאסיקות הרוק של שנות ה70. מופע וירטואוזי המביא לבמה את ענקי הרוק המתקדם - מסע מוזיקלי בזמן אל מיטב הרכבי הז'אנר הגדולים: ג'נסיס , קינג קרימזון, פינק פלויד, ג'טרו טול, קאמל, ולצידם קטעי חומר מקורי ועוד כמה הפתעות מיוחדות.

דף האירוע בפייסבוק

אגרול הוקמה בשנת 2002 והתפרסמה בזכות ביצועים גרנדיוזיים ויוצאי דופן לשלל קלאסיקות רוק מתקדם של ענקי הז'אנר, ובמשך 4 שנים הפגיזה במופעי ענק מול אלפי אנשים. הודות לביצועים הסוחפים של חברי ההרכב, צברה הלהקה קהל נאמן ואף זכתה לחמם את להקת ג'טרו טול במהלך סיבוב ההופעות שלה בישראל בשנת 2007.


עד ההופעה ב-26/10/19, להקת אגרול כלל לא מופיעה מאז שנת 2009..


ההופעות של אגרול בשנת 2009:

ביט בחיפה - 5.4 יום ראשון
לבונטין 7 בת"א 9.4 יום חמישי


הופעות קודמות עד 2009:
שישי, 22 פברואר 2008 - אולם גן שמואל, מועצה אזורית מנשה, 22:00 [מופע חימום: The Kugiz]

שבת, 23 פברואר 2008 - בארבי כפר סבא, 22:00

2 אוקטובר 2007 (שלישי, 22:00) - נמל תל אביב, במה 4, Eganu Street Music; הופעות בהתנדבות לגיוס כספים וכלי נגינה לתוכנית "תו המשווה" המעניק חינוך מוסיקלי לילדים ונוער חסרי אמצעים

29 ספטמבר (שבת, 22:30), פטרייה - קיבוץ דן

1 ספטמבר (מוצ"ש), מועדון בארבי תל אביב

אגרול חיממה את ג'טרו טאל בישראל, אוגוסט 2007
23-24-25 באוגוסט - במסגרת הופעות ג'טרו טאל בישראל

3 מאי (חמישי, 14:30) - יום הסטודנט, אוניברסיטת תל אביב, בנין דן דוד (הבמה השנייה); הכניסה חופשית בהצגת תעודת סטודנט.

19 במאי (מוצ"ש, 22:00) - מועדון בארבי כפר סבא - אגרול מארחת את להקת ניקאד (NiCad) מאמסטרדם.

24 מרץ 2007, מועדון בארבי ת"א (22:00)

17 אוגוסט, בארבי תל אביב

27 יולי, בארבי כפר סבא

20 יולי, הצוללת הצהובה, ירושלים

האתר החדש של אגרול ב'מיי-ספייס'

חברי אגרול הם:
גיל אידן (אגרול) - תופים
דן קרפמן - בס, שירה
שגיא אחיאל - גיטרה, קולות
ליאור סקר - שירה, גיטרה
ליאור טלמור - קלידים, קולות

לפרטים נוספים - מנהלת הלהקה: מירי ינאי - טלפון 0507-422-870

אלבום חדש של אגרול בחנויות - פריטייל

ההופעות האחרונות של להקת אגרול לשנת 2009:

  • ביט בחיפה - 5.4.09 יום ראשון


  • לבונטין 7 בת"א 9.4.09 יום חמישי
אגרול - הופעות בחודש אפריל
  • שישי, 22 פברואר 2008 - אולם גן שמואל, מועצה אזורית מנשה, 22:00
    [מופע חימום: The Kugiz]


  • שבת, 23 פברואר 2008 - בארבי כפר סבא, 22:00


  • כתבה על אגרול ב'מומה' לקראת ההופעות החדשות בארץ ובחו"ל (הכתבה מאת אסף נבו)ההזמנה לשתי ההופעות ב-22 וב-23 בפברואר 2008

להקת אגרול - הופעות בפברואר 2008
קטעי וידאו חדשים של אגרול

Open Mind - גרסה אקוסטית
הופעת חימום של ג'טרו טאל בישראל
No RulesSpeechlessלהקת אגרולההופעה ב-1 בספטמבר - 1/09/07 - בארבי ת"א

אגרול - הופעה במועדון בארבי 010907
להקת אגרול

אגרול חיממה את ג'טרו טאל

אגרול חיממה את שלוש הופעותיה של להקת ג'טרו טאל בישראל, באוגוסט 2007.

אגרול הופיעה לראשונה בקיסריה, ירושלים (תחנת הרכבת) ומבצר שוני (בנימינה). הבהרה: אגרול לא היתה אמורה לחמם את ג'טרו בקיסריה, אבל זמן קצר לפני המופע, התאפשר מופע החימום שלה.

לפרטים נוספים על ג'טרו טאל בישראל 2007.קליפ חדש - בליים (Blame)


אגרול - Blameהאלבום השני בדרך

על פי מנהלת הלהקה החדשה, מירי ינאי: "בימים אלה שוקד ההרכב על האלבום השני, שבעקבותיו מתוכנן סיבוב הופעות ראשון בחו"ל. במקביל להקלטות מקיימת הלהקה סיבוב הופעות מקומי, כשברפרטואר שלה שירים מאלבום הבכורה, והצצה מסקרנת לעבר יצירותיה החדשות, המתהוות, שכמה מהן ניתן לראות משודרים בערוץ 24.". ניתן להשיג את מירי ינאי בטלפון הבא: 050-7422870.

אל הלהקה הצטרפה חברה חדשה - ניקי (כינור).

אגרול נתנה שתי הופעות בחודש מאי 2007: 3 מאי (14:30) - יום הסטונדט, אוניברסיטת תל אביב, בנין דן דוד (הבמה השנייה); ;19 במאי (מוצ"ש, 22:00) - מועדון בארבי כפר סבא - אגרול מארחת את להקת ניקאד (NiCad) מאמסטרדם.

כמו כן, הלהקה השתתפה בפסטיבל בוםבמלה, והופיעה ב-5 לאפריל (21:30) בחוף ניצנים.


ביקורת על אגרול - אתר לילה

מאת: רונן צומר (16 אוגוסט 2006)

אלבום בכורה מצוין, רק לא כל כך פרוגרסיבי כמו שציפינו...קטעי אומנות קצרים, קלים לעיכול שלא מעייפים את האוזן...אלבום רוק רך ומלודי שכל שיר בו הוא יצירת פרוג מרוכזת ועשירה... לביקורת המלאה של רונן צומרכתבה על אגרול - זמן השרון

מאת: עדי אופיר (14.7.06)

כמה קטעים נבחרים מן הכתבה: "...אגרול קיימת כבר כמעט שבע שנים והיא מאוד מוכרת בסצינה בשרון...הופעה אחת שלהם סגרה המשטרה...הופעה נוספת, שהיתה אמורה להתקיים במסיבת טבע, נקבעה ליום גשום במיוחד ונגמרה בהפסד כספי גבוה...האוטו של ירון ברבי, עמוס במודעות ובפלאיירים, נגנב בשעה שתלה פוסטרים ביפו, ובאחת ההופעות נגנבה הגיטרה היקרה של אחיאל..."

להקת אגרול אגרול, מסתבר, הוזמנה לאודישן לתוכנית מוסיקלית שלימים תיקרא 'השיר שלנו'. על כך בכתבה: "...כאשר נינט טייב, כוכבת התוכנית, הגיעה למקום וביקשה לעלות ולשיר איתם, היא נתקלה בסירוב מוחלט מצד החבורה..."..."לצד ההצלחה וההופעות הגדולות החליט אחיאל לטוס להודו, בעיקר כדי לקבל השראה ולהתרחק קצת...בינתיים בארץ הפסיקה אגרול להופיע, והחברים הקימו הרכב חדש בשם 'שייקס', שניגן בעיקר קאברים בחתונות אלטרנטיביות...עם הפנייה לחומרים מקוריים קיים החשש שקהילת המעריצים שלהם לא תשלים בקלות עם המעבר למוסיקה יותר מיינסטרימית. הקהל הנאמן שהלך איתם שנים ארוכות בסצינת הרוק המתקדם, יתקשה אולי להתחבר ליצירות החדשות...".

"הנישה של הרוק המתקדם היא קצת מקובעת, והרגשנו שהכי טבעי לנו להתרחב משם קצת", אומר שגיא אחיאל. "עכשיו המוזיקה שלנו מדברת ליותר קהל, ואנחנו מקווים שלא נאבד את האנשים שהלכו איתנו עד עכשיו. זה פשוט תהליך טבעי בהתפתחות של להקה".האלבום החדש של אגרול וה'שייקס' (Fairytale)

ליאור סקר מספר על האלבום החדש (28 יוני):

Fairytale - Eggroll and The Shakers האלבום "פריטייל" (Fairytale) נוצר כשלהקת אגרול הייתה בפגרה. בזמן הזה, שגיא אחיאל, ליאור טלמור ואני (ליאור סקר) שיתפנו פעולה עם איתי ביינר, בסיסט ומעבד, וגיא מיזרחי, כותב שירים ומתופף. עבדנו איתם על שירים שחלקם היו קיימים כבר זמן רב, אבל לא התאימו סגנונית למה ש'אגרול' עשתה באותו זמן. היו גם שירים של של גיא שחלקם כבר הוקלטו בגרסאות ראשוניות עם שגיא. כמו כן, חלק מהשירים נכתבו תוך כדי העבודה על האלבום.

הסגנון של השירים הוא הרבה יותר ישיר מהשירים שניגנו ב"אגרול", והמוסיקה יכולה להזכיר לפרקים דברים כמו הביטלס או הזומביס, וגם קצת ניק דרייק ורדיוהד. הדיסק הוקלט ב"אולפני הגרוב" על ידי גיא ווב. תפקידי השירה, הפסנתרים, כלי המיתר והפנדר רודס הוקלטו באולפני "הוק" בת"א. את המיקסים לאלבום עשה סיימון ווינשטוק. הדיסק זמין ב
רשת צליל, רשת טאואר רקורדז, האוזן השלישית וגם דרך הלהקה (ירון ברבי: 052-6960011). הדפסנו עד עתה רק 1,000 עותקים מהאלבום ועדיין לא ניהלנו משא ומתן עם מפיצים או חברות תקליטים.

בהופעותינו האחרונות ביצענו 6 מתוך 12 שירי האלבום (מתוך השירים שאני ושגיא כתבנו). שילבנו איתם מדגם מייצג של חומרים ותיקים, וכמה שירים חדשים. כל השירים הללו מיועדים לאלבום הבא של אגרול שנמצא בשלב איסוף החומרים. אני מקווה שעניתי על כל השאלות ופיזרתי קצת את הערפל סביב האלבום.
ביקורת הופעה - אגרול, בארבי ת"א, 4 פברואר 2006

"היה שווה לחכות...אגרול ניגנו אתמול יותר טוב ממה שהם ניגנו ממה שהם ניגנו בכל הופעת קאברים שהם אי פעם עשו...החומר החדש של אגרול מפתיע מאוד לטובה...לא היו קאברים, אבל למרות הרצון הכללי לכך שיהיו, ההופעה לא הייתה מאכזבת כלל וכלל...הלהקה הזאת הולכת להגיע רחוק מאוד" (שיר דויטש, פורום רוק מתקדם - תפוז)


להקת אגרול, בארבי תל אביב, ארבעה בפברואר, 2006; צילום באדיבות יובל אראל
להקת אגרול, בארבי תל אביב, ארבעה בפברואר, 2006
צילום באדיבות יובל אראל

אגרול חוזרת - עדכון 14 ינואר, 2006

להקת אגרול חוזרת להופיע - מוצ"ש, ארבעה בפברואר, מועדון בארבי תל אביב (4/2/06).
אגרול תציג את החומר החדש שלה: שירים מתוך אלבום הבכורה שאמור לצאת לאור במהלך 2006, בתוספת חומר מקורי נוסף באנגלית. אגרול סיימה את הקלטות האלבום הראשון שלה, והמפיק ירון ברבי (טלפון נייד 052-6960011) ייכנס בתקופה הקרובה למו"מ עם מפיקים בלונדון כדי לקדם את הלהקה בזירה הבינלאומית. אגרול רוצה להוציא את האלבום בחו"ל, ולכן בינתיים אין גרסה ישראלית באופק. מדובר באלבום-קונספט, בהשפעות פרוגרסיביות וגם בהשפעות רוק קלאסי הרמוני ומלודי בסגנון 'ביטלס'.להקת אגרול מועדון בארבי 4 פברואר 2006


מבקר המוסיקה שי להב על אגרול, "פרומו" מעריב (מוסף תרבות שישי, 7/1/05 עמ' 38):

"...אחרי שנתיים של הופעות אינטנסיביות, החבורה משלחת ניצנים של חומר מקורי. לרווחתי, הסינגל הכפול Foe ו- Into The Light מתגלה כלא פחות ממופתי. הרמוניה מענגת, שירה ונגינה בסטנדרטים גבוהים במיוחד וארומה סמיכה של אהבת מוזיקה אמיתית. טהורה....".

Eggroll Band להקת אגרול

ההופעה של אגרול בתאריך 25.12.04 - בארבי ת"א - חומר מקורי: ביקורות וסיכום

כתבה על אגרול באתר Ynet (ראיון של רונן צומר עם ליאור סקר)

ההופעה האחרונה של אגרול במתכונת הקאוורים (Live Progressive Act) התקיימה בראש השנה, בתאריך 16 בספטמבר (חמישי, מהשעה שש בערב עד חצות בערך) בבריכת השחייה של כפר הנוער יוהנה ז'בוטינסקי, באר-יעקב. המופע נמשך כשלוש שעות. המופעים הפותחים: שי נובלמן ו-Love at First Sight עם רוק קלאסי מקורי באנגלית. ההופעה היתה מוצלחת, אך מכיוון שהחלה באיחור, הגיעה משטרת ישראל בשיא של "סאפר'ס רדי" של ג'נסיס וציוותה לכבות את ההגברה. כנראה שכמה מתושבי באר-יעקב התלוננו על הרעש והתקשרו למשטרה. ההופעה הסתיימה בנימה מאכזבת, אבל הקהל נהנה ברובו. הכרטיסים עלו 80 ש"ח. כאמור, זו היתה הופעת הקאוורים האחרונה של אגרול. הלהקה עברה לחומר מקורי, המושפע מלהקות הפרוג-רוק הגדולות.


רשת המקומונים של "מעריב" (24/9/04, עמ' 68 ב"זמן תל-אביב" ובמקומונים נוספים) פירסמה כתבה בת שני עמודים על ההופעה. הכתב שנשלח למופע -- בועז גולדברג. כותרת הכתבה: "התנועה הפרוגרסיבית חוזרת". תת-הכותרת (סימני קריאה ושאלה במקור): "מיהי הלהקה האלמונית שהביאה לבאר-יעקב (!) אלף איש (!) ששילמו 90 שקל (!) כדי לראות אותה בהופעה (ועוד של רוק מתקדם)?". בכתבה הוזכרו, בין השאר, ירון ברבי (שהוצג כ"מנהל הלהקה"), להקת אבק, רמי פרי (מנהל פורום רוק מתקדם בתפוז), ויהודה קוטון (מ'אבק'). חברי הלהקה לא התראיינו לכתבה, בין השאר בגלל קוצר הזמן והלחץ סביב ההופעה. רעיה קוסובסקי קיבלה קרדיט על הצילומים. הקהל תואר כ"אוהד במיוחד. יש המון עיגולדים, אבל גם לא מעט ג'ל בשיער". הערה: גולדברג הוא חבר אישי של שי נובלמן, שהופיע גם הוא באותו ערב.

פרידה מאגרול - אורן מגן

גלריית תמונות מאת רעיה קוסובסקי


כאמור, אגרול ניגנה שילוב של קאוורים (גרסאות כיסוי) לקלאסיקה של הרוק המתקדם משנות השבעים, עם חומר מקורי באנגלית. הרפרטואר כלל להקות כגון ג'נסיס, פינק פלויד, קינג קרימזון, ג'טרו טאל, קאמל, קווין ותמוז הישראלית. השם הקולינרי של ההרכב הגיע מכינויו של המתופף (גילן אידן) בפי ידידיו הקרובים.

חברי הלהקה

להקת אגרול היתה:

גיל אידן (אגרול) - תופים

דן קרפמן - בס, שירה

שגיא אחיאל - גיטרה, קולות

ליאור סקר - שירה, גיטרה

ליאור טלמור - קלידים, קולות


נעמה שלו - חליל-צד (חברה-לשעבר)

עומר אפרת - חליל (חבר-לשעבר)

ליאור סקר מספר על התחלת הדרך : "רובנו מנגנים ביחד מהתיכון. בתקופת הצבא היינו עושים הופעות קאוורים די סטנדרטיות של רוק "רגיל", כמו סטינג, U2, רדיוהד ופוליס. אבל המתופף שלנו 'אגרול' (גיל אידן, במקור), התחיל להשתעמם אז הבאתי את The Knife של ג'נסיס והצעתי שנבצע אותו בהופעות. כך יצא שאחרי שיר של סטינג היינו עושים את הקטע הזה, לקהל שלא ממש מבין מה רוצים ממנו".

"כשאגרול נסע לארה"ב הפסקנו לנגן לכמה חודשים, עד שאני והוא נפגשנו במקרה באמסטרדם, שאלתי אותו: 'אם כל ההרכב יידע לנגן את Starless של קינג קרימזון אתה תחזור לנגן איתנו?' הוא הסכים (למרות שהיה מאוד סקפטי). אנחנו הופענו כהרכב קאוורים לפרוגרסיב למעלה לשנה והתחלנו לשלב כמה קטעים מקוריים בהופעות".

"שתי ההופעות האחרונות שלנו, לפני ששניים מחברי ההרכב טסו למזרח, התקיימו במועדון הבארבי בתל-אביב (30 באוקטובר 2002) והאחרונה במועדון הסיטי-הול בחיפה (31 אוקטובר)". לאחר ששבו חלק מן החברים מחו"ל, המשיכה אגרול להופיע בהצלחה מול מאות חובבי רוק מתקדם נלהבים מכל הארץ. בגלל המצב הבטחוני וסירובן של להקות רוק גדולות להופיע בישראל, אגרול היא הפתרון לכל אלו המשתוקקים לשמוע קלאסיקות פרוגרסיביות מבוצעות על במה. אל ההרכב הצטרפה בהמשך גם החלילנית נעמה שליו. בקישורים שלפניכם ניתן למצוא ביקורות, תמונות ומידע רב על הנסיון הבימתי העשיר של האגרולינאים.

בפברואר 2004 הוציאה לאור להקת אגרול Live Eggroll DVD ראשון בהופעה חיה, באורך 59 דקות. אם הדי-וי-די לא מצוי בחנות זמינה, ניתן להשיגו אצל מפיק הלהקה, ירון ברבי, בדואר אלקטרוני Barb_eggroll@Yahoo.com או בטלפון נייד 052-6960011. מחיר מומלץ: 50-60 שקלים.

רוב שנת 2005 הוקדשה להקלטת אלבום הבכורה של אגרול, שיכלול חומר מקורי באנגלית.

להקת אגרול התארחה בתוכנית הרדיו 'פרוגראסי' , בתחנת "קול הקמפוס" (106fm באיזור ת"א), ביום שני (6/9/2004) בשעה 17:00. חברי הלהקה שוחחו עם המגיש, אסי זיגדון, על התוכניות לעתיד, וניגנו עיבודים אקוסטיים לחומר מקורי באולפן.העתיד של אגרול - ירון ברבי

אגרול בהופעה חיה - דיוידי באורך שעה
Eggroll DVDמופע הקאוורים האחרון - ביקורת

ביקורת די-וי-די - אגרול בהופעה

תמונות מההופעה בפיוז'ן חיפה - יוני 2004

תמונות מההופעה האחרונה במועדון בארבי - פברואר 2004

תכנון הופעות בפברואר 2004 - אגרול בת"א ובחיפה

תמונות מאגרול בבארבי בנובמבר 2003

אגרול במועדון בארבי תל אביב - נובמבר 2003

אגרול בחורשים - הביקורת והתמונות

אגרול בקיבוץ חורשים - ההפקה

ההופעות הבאות של אגרול - עדכונים במדור החדשות

הורדת קבצי מוסיקה של אגרול באתר במה חדשה

אגרול בגני טרופיגן - אוגוסט 2003

ההופעה בטרופיגן - ביקורת ותמונות

ביקורת מאת רונן צומר על ההופעה בסיטי-הול

תמונות ישנות של אגרול


אגרול מול הקהל

Eggroll Band להקת אגרולהעתיד של אגרול

ירון ברבי סיפר בפורום רוק מתקדם בתפוז (21 ביוני, 2004) (הנוסח המקורי בשינויים קלים):

לא מדובר כאן על תוכנית-על המתוכננת בקפידה אשר מטרתה ידועה מראש. אגרול מנגנים את מה שבא להם - זה התחיל כבר לפני קרוב לחמש שנים. החבר'ה נפגשו, ג'ימג'מו, העלו קטעים, הופיעו בביה"ס, אח"כ בתיכון, אח"כ בקניון בהוד השרון, אח"כ בבימה וכו'. במשך כל הזמן נכתב ונערם לו חומר אישי, מקורי ולא בשל, של ליאור סקר ושגיא אחיאל לרוב.

את השיר המקורי הראשון של ליאור הוא הקליט כבר בגיל 14-13 (בהרכב טיפה שונה) בתוכנית "חלום עליכם" של עוזי חיטמן. קצת אחרי הוקלט שיר נוסף לאחר שליאור ולהקתו ("למה") זכו במקום שני בתחרות 'רוק בראש' - ברוקסן ז"ל. באותה הופעה אני הייתי בן 13 בערך וכבר אז הבנתי את ייעודי: נעמדתי ליד עמדת השופטים, מחאתי כפיים בהתלהבות (אמיתית) וצעקתי :"וואו איזה מוכשרים הצוציקים האלה...". כפי שציינתי, ליאור וחבריו עקפו כשלושים להקות בדרך: גם את קרח תשע, העלומים בזמנו, ואחרים, וזכו בארבע-עשרה שעות בחדר חזרות מקצועי.

שיר מקורי נוסף (בעברית) שודר לראשונה בטלויזיה כשליאור היה בן 15 בתוכנית "לילה גוב" שבערוץ השני - ללהקה קראו "מרכז הכובד". באותה תקופה רועי קרפמן (אח של דן) היה קלידן וזמר שני. יחד עבדו השנים גם בכיתה י' כהרכב התיכון חוברים לשגיא, טלמור וגיל אידן הידוע בכינויו - אגרול. הרכב זה העלה קאוורים רבים להפקות שונות בין כותלי התיכון. כך התקדם לו ההרכב שהמשיך לעבוד גם מחוץ לביה"ס והחל להעלות יותר ויותר קטעים מז'אנר הפרוג האהוב על כל חברי הלהקה משחר ילדותם. כל אותו הזמן ליאור המשיך ליצור חומר משלו ואף הקליט חלק ממנו.

היצירה של ליאור, כמו גם התהוות הלהקה, התרחשה בהדרגה. רק בשנה האחרונה (2004) החלה הלהקה לעבוד בצורה ממוקדת ורצינית על החומר המקורי. רק אחרי שכולם סיימו תיכון, צבא ותקופה ארוכה במיוחד במזרח, ליאור הרגיש שהחומר מספיק מגובש. כמובן שהחומר המקורי כפי שהוא כיום שונה לגמרי מיצירותיו המוקדמות במיוחד של ליאור.

התנופה שקיבלה הלהקה בשנה האחרונה התאפשרה עם שיחרורי מצה"ל. חלוקת התפקידים הברורה והמעורבות הפנימית הכרוכה בלהיות אח של מוסיקאי גרמו לי להגדיר את ייעודי. הקדמה מייגעת / מרגשת / סוחטת דמעות זו באה בכדי להראות כי אין חץ מכוון. ההתפתחות היא הדרגתית.

אני לא ליהקתי להקת קאוורים בשביל לעשות רעש ואז להכניס בדלת האחורית משהו אחר. אגרול הם קודם כל להקה , החומר המקורי יוצא, אמנם מאוחר (ועדיין לא מושלם מספיק), כי ככה הוא נולד. כשהלהקה תהיה מוכנה ושלמה לחלוטין עם החומר שלה הם יעשו מה שבא להם. אני אישית אוציא את החומר הזה החוצה כי הוא מרתק, מדהים וכל מה ששמעתם מהווה רק מרכיבים מתוך עוגה שעדיין לא אפינו. מה שבטוח: היא תהיה מתוקה.

אני מאמין, בלי קשר, שהקהל שמגיע מקבל אגרול ולא ג'נסיס. בהופעה האחרונה בחיפה (יוני 2004) אפשר היה להרגיש את זה באויר. הלהקה היא בהחלט לא המג'יקל מיסטרי טור - כי זו לא עבודה. הם מנגנים כי זה בוער להם בעצמות. ההופעה מהווה התפוצצות אנרגיה וחוויה שעוברת הלאה למאזין. הם יעשו את זה גם מול שלושה אנשים כשירגישו שבא להם לנגן רק את החומר (המגובש) שלהם.

לכן אם שואלים אותי מה אני מתכננן לעשות: אני אמשיך ללכת עם הראש בקיר, כי אני מת עליהם ומאמין בהם בצורה עיוורת, ומצטמרר מהחומר המקורי שלהם, כי הוא מדהים בעיניי. אם אסכם את השנה האחרונה, הרי שקאוורים או לא - הרוק המתקדם זו נישה פיצפונת ולא מגובשת. מה שאנחנו עושים זה 'מסע צלב' למען המוסיקה האמיתית. תאמינו לי אם אומר שהשנה האחרונה גבתה ממני מחיר כבד, הן במישור הכלכלי והן במישור האישי. לכן המעבר לחומר המקורי כשיגיע בטוח יהיה קשה - אך (סליחה על הצרפתית) - "לא מפחידים יונה עם יין".

לסיכום, בכל הופעה שעולה נוסף לו קטע מקורי חדש, פעם כזה ופעם אחר - הוא נוסף לא בשביל להרגיל את המאזין אלא בגלל שהוא הושלם ומוכן ובא ל'אגרול' להעלות אותו. ככה גם העתיד: אגרול יעלו מופע של חומר מקורי בלבד, יוציאו אלבום וכנראה יטוסו לחו"ל. כך מסתמנים הזרמים ותחושות הבטן של כולם. ככה מרגישה הלהקה עם הבשלת החומר המקורי וההתרגשות סביב יצירתו.

לכן אוסיף רק דבר אחד: אין ספק שהקאוורים ייפסקו (בעתיד הקרוב) אולי באיזו הפקת ענק מסכמת שתעשה לכולם טוב על הלב. יכול להיות שחלק יחליטו שבלי ג'נסיס וקינג קרימזון בהופעה, אגרול לא מענינים אותם ולא ייפתחו לחומר המקורי, או שלא יאהבו אותו. אולי כן ואולי לא.

מה שבטוח, הגדרות כמו "לירות לעצמנו ברגל" (כך נטען כלפי הלהקה בעניין זניחת החומר הפרוגרסיבי והקאוורים, לטובת חומר מקורי באנגלית) לא קיימות בלקסיקון שלנו. זה מוציא את כל האמת שביצירה ואת כל הכיף בלהיות להקה עצמאית (יותר נכון: 'קואופרטיב'). נותר לי רק לקוות שכמה שיותר אנשים יראו את אגרול וייחשפו אל הקאוורים והחומר המקורי, יתחברו אליו ויאמינו בהם, כמו שקרה לי. יותר מזה, אני שואף רחוק מעבר לים - המסע רק התחיל....

(ירון ברבי, 2004)

Eggroll Band להקת אגרול

אודות האתר / הספר / עמוד ראשי / חדשות ואירועים / ביקורות אלבומים / להקות ואמנים

Email: uribreitman@gmail.com